baby size of raspberry week 8

8. tydzień ciąży: Rozwój Twojego dziecka

Na jego rękach i stopach pojawiają się drobne paluszki z błonami. W miarę, jak formują się jelita, środkowa pętla przekształca się w pępowinę, gdyż nie wystarcza na nią miejsca w brzuszku. Nawet na tym wczesnym etapie jelita odprowadzają produkty przemiany materii z ciała.

Brzuszek pracuje. W miarę, jak formują się jelita, środkowa pętla przekształca się w pępowinę, ponieważ nie wystarcza na nią miejsca w brzuszku. Nawet na tym wczesnym etapie jelita odprowadzają produkty przemiany materii z ciała. Za miesiąc, gdy w brzuchu Twojego maleństwa zrobi się więcej miejsca, jelita wyjdą z pępowiny i powrócą do jamy brzusznej dziecka.

Przewód pod napięciem. Gdybyś była w stanie dotknąć ciała swojego dziecka, zobaczyłabyś odruchowe drgnięcie. Rozwijający się układ nerwowy już komunikuje się z mięśniami.

pregnancy week 8 fetus

8. tydzień ciąży: Twoje symptomy

Zapewnij sobie opiekę. Bez względu na to, czy pójdziesz do ginekologa położnika, lekarza rodzinnego, wykwalifikowanego praktykanta czy położnej, istotne jest, aby odpowiadały Ci ich podejście i stosowane przez nich praktyki. Harmonogram Twoich wizyt przewiduje kontrolę mniej więcej raz na miesiąc do ostatnich dwóch miesięcy ciąży, kiedy ich częstotliwość wzrośnie, aż do przybycia dziecka na świat. Regularne badania dają Ci doskonałą sposobność, aby zadawać pytania i przedstawiać problemy, więc przygotuj się do nich!

Kiedy powiedzieć. Niektóre kobiety informują bliskich znajomych i rodzinę o tym, że są w ciąży od razu. Inne decydują się odczekać, aż minie pierwszy trymestr, gdy ryzyko poronienia jest znacznie niższe.

Czy wiesz, że…? Twoje dziecko przeżywa intensywny rozwój! Zaczynają wykształcać się jego jelita, rozwijają się paluszki u rąk i stóp przedzielone błonami i pojawiają się oczy.

Szybka wskazówka dla mam. Do tej pory powinna mieć miejsce Twoja pierwsza wizyta prenatalna u lekarza. Jeśli doświadczasz porannych nudności, trzymaj przy łóżku krakersy na przekąskę przed wstaniem z łóżka i staraj się spożywać pięć, sześć niewielkich posiłków dziennie zamiast trzech dużych. Pamiętaj, aby unikać tłustych potraw!

8 tydzień ciąży: Twoja lista zadań

  • Znajdź specjalistę (lekarza, pielęgniarkę lub położną), który wzbudza w Tobie sympatię i zaufanie.

  • Umawiaj się na comiesięczne prenatalne wizyty kontrolne.

  • Zaplanuj wraz z partnerem, w jaki sposób ogłosicie wielką nowinę rodzinie i przyjaciołom.

  • Zarejestruj się, żeby otrzymywać cotygodniowe porady ciążowe.