Kalkulator wzrostu i wagi dziecka

Dzięki naszemu prostemu narzędziu możesz śledzić wzrost, wagę i obwód głowy swojego dziecka oraz porównywać te dane ze średnimi pomiarami na siatkach centylowych.

Podaj informacje na temat dziecka*:

What is your child*
To pole jest obowiązkowe.

To pole jest obowiązkowe.

To pole jest obowiązkowe.

To pole jest obowiązkowe.

To pole jest obowiązkowe.

Nasze narzędzie, oparte na tabelach wzrostu i wagi dla chłopców i dziewczynek opracowanych przez WHO**, pozwoli Ci śledzić rozwój Twojego dziecka. Podaj w kalkulatorze wzrostu i wagi dziecka kilka podstawowych informacji na temat swojego malucha, a my sprawdzimy, jak jego wzrost, waga i obwód głowy wypadają na tle średniej.

Twoje dziecko rośnie na Twoich oczach i każdy dzień to nowy kamień milowy w jego rozwoju – duży lub mały. Śledzenie rozwoju fizycznego Twojego malucha w okresie niemowlęcym, to dobry sposób oceny jego postępów.


Kalkulator wzrostu i wagi czy siatka centylowa to narzędzie monitorujące rozwój dziecka. Korzystając z nich możesz śledzić rozwój fizyczny malucha od etapu noworodka do 2. roku życia. Co więcej, wykresy pokazują, w którym centylu jest Twoje dziecko – to ważna miara tego, jak rozwój Twojej pociechy można porównać do rozwoju innych dzieci w tym samym wieku i tej samej płci.


Wprowadź kilka podstawowych informacji na podstawie ostatnich pomiarów swojego malucha i kliknij „Monitoruj rozwój swojego dziecka”. Nasze narzędzie uwzględnia jego wagę, wzrost i obwód głowy i nanosi te dane na łatwy do odczytania wykres.

*Prosimy wpisać informacje na podstawie ostatnich pomiarów. **Źródło: Światowa Organizacja Zdrowia.
Zgoda na pliki cookie