Wybierz swoją metodę:

Powiedz nam coś więcej:

//
Wybierz datę
//
Wybierz datę

Naprawdę niewiele jest równie ekscytujących momentów w życiu, jak chwila, w której robisz test ciążowy, a wynik jest pozytywny! Gdy już przyzwyczaisz się do myśli, że wkrótce zostaniesz mamą, w naturalny sposób zaczniesz zastanawiać się nad zaplanowaniem tego okresu i w pierwszej kolejności pojawi się pytanie o datę rozwiązania. Dowiedz się w trzech prostych krokach, jak zaawansowana jest Twoja ciąża: 1. Przypomnij sobie datę pierwszego dnia Twojej ostatniej miesiączki lub dokładną datę, kiedy nastąpiło poczęcie. 2. Wprowadź odpowiednie daty do kalkulatora tygodnia ciąży. 3. Następnie kliknij Dowiedz się teraz!, aby odkryć, ile jeszcze pozostaje do rozwiązania. Pamiętaj, że każda ciąża jest inna, a wynik jest tylko szacunkowy i nie można go traktować jako dokładnego terminu.

Co prawda większość ciąż trwa faktycznie 40 tygodni, ale inne czynniki również odgrywają rolę w ustalaniu daty porodu. Większość przyszłych mam nie wie, że zarówno okres menstruacji, jak i owulacji uznawane są za pierwsze dwa tygodnie ciąży. Wiele kobiet nie uświadamia sobie, że są w ciąży, aż do momentu pierwszego niepojawiającego się okresu – może to być już piąty tydzień. Oznacza to, że nie wystarczy oszacować dziewięciu miesięcy od momentu wykonania testu ciążowego. Uwzględnienie kilku tygodni związanych z owulacją również nie przesądza dokładnego terminu porodu. Jeśli nie możesz dokładnie ustalić momentu owulacji, w którym byłaś, gdy doszło do zapłodnienia, będzie trudno ustalić zaawansowanie ciąży oraz datę pojawienia się na świecie maleństwa. Na szczęście z pomocą może przyjść nasz kalkulator daty rozwiązania. Na podstawie daty ostatniej menstruacji oraz długości Twojego regularnego cyklu, bądź też dokładnej daty poczęcia, nasz kalkulator daty rozwiązania szybko ustali przybliżoną datę porodu, dostosowując ją odpowiednio do dłuższych, krótszych i średnich cykli.

Po obliczeniu daty porodu zyskasz większą pewność co do momentu, w którym Twoje maleństwo pojawi się na świecie i będziesz mogła rozpocząć planowanie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, najlepiej umówić się z lekarzem, który potwierdzi, że jesteś w ciąży na podstawie badania krwi oraz badania fizykalnego, a także pomoże ustalić bardziej precyzyjny termin porodu. Na każdej z kolejnych wizyt w ramach opieki prenatalnej będziesz badana, aby ustalić wielkość macicy, a także kontrolować rozwój maluszka. Najbardziej poruszającymi momentami podczas tych wizyt kontrolnych będzie pierwsze odsłuchanie bicia serca dziecka i zobaczenie go podczas badania USG. W trakcie tego procesu, w zależności od poczynionych obserwacji, termin porodu może zostać odpowiednio zmieniony. Chociaż Twój lekarz będzie Twoim najlepszym doradcą, od momentu, w którym odkryjesz, że jesteś w ciąży, możesz zrobić wiele rzeczy. Zapoznaj się z resztą naszej strony, aby dowiedzieć się więcej.

Zgoda na pliki cookie