baby size of butternut squash week 29

29. tydzień ciąży: Rozwój Twojego dziecka

Twoje maleństwo coraz bardziej przypomina z wyglądu w pełni rozwinięte dziecko.

Kontrola termiczna. Mózg Twojego dziecka rozwinął się do tego stopnia, że może wesprzeć kontrolę temperatury ciała. Do czasu narodzin to małe ciałko będzie wyposażone w setki miliardów komórek nerwowych. Może wydawać się, że to dużo, ale dziecko już nie wytworzy dodatkowych po urodzeniu.

Nabieramy masy. Twoje maleństwo coraz bardziej przypomina z wyglądu w pełni rozwinięte dziecko. Powłoka skórna jest gładsza i bardziej blada ze względu na stałe przybieranie na masie. Wytwarzana tkanka tłuszczowa zapewni maleństwu ciepło.

pregnancy week 29 fetus

POWIĄZANY PROGRAM CIĄŻOWY

Generator imienia dla dziecka

Filtruj według płci:

Dziewczynka

Chłopiec

Dla obu płci

Filtruj według motywy:

Archaiczny

Religijny

Urocze

Kwiaty

29. tydzień ciąży: Twoje symptomy

Masa też się liczy. Twoje dziecko będzie przybierać na wadze głównie w kolejnych trzech miesiącach, razem z Tobą. Możesz spodziewać się prawdopodobnie dodatkowych 5 kg w ostatnim trymestrze.

Problemy w trzecim trymestrze. Skurcze nóg to powszechna bolączka podczas ciąży, jednak eksperci nie mają pewności co do ich konkretnej przyczyny. Niektórzy twierdzą, że chodzi o dodatkowe obciążenie dla nóg, podczas gdy inni uważają, że ból może sygnalizować niedobór wapnia lub potasu. Skurcze te mogą także wynikać z nacisku macicy na nerwy prowadzące do kończyn.

Jak radzić sobie ze skurczami w nogach. Jeśli złapie Cię skurcz, delikatnie rozciągnij nogę, zginając stopę i odciągając palce do tyłu w kierunku ciała. Rozciąganie praktykowane przez cały dzień i tuż przed położeniem się spać może również pomóc. Koniecznie spożywaj dużo artykułów żywnościowych zawierających wapń i potas.Czy wiesz, że…? Tam się robi ciasno! Dziecko jest teraz na tyle duże, że wypełnia większość macicy. Gdy pozostaje ok. 10 tygodni do rozwiązania, 96% dzieci zaczyna układać się w pozycji z głową skierowaną w dół. Ze względu na mniejszą przestrzeń w środku będziesz teraz odczuwać liczne kopnięcia i ciosy łokciami oraz kolanami.

Czy chcesz otrzymywać e-maile z informacjami, co Cię czeka w nadchodzących tygodniach ciąży? Nie przegap żadnych przydatnych wskazówek dotyczących Twojego dziecka – zarejestruj się tutaj już teraz.

29 tydzień ciąży: Your Checklist

  • Zaplanuj, w jaki sposób powiadomisz bliskich o narodzinach dziecka.

  • Jeśli masz skurcze w łydkach, delikatnie rozprostuj nogi, zadrzyj palce stopy i ugnij je w swoim kierunku.

  • Jedz posiłki bogate w wapno i potas.

  • Zarejestruj się, żeby otrzymywać cotygodniowe porady ciążowe.