35 tydzień ciąży

35. tydzień ciąży: Rozwój Twojego dziecka

Ułożenie głową w dół, podłużnie potylicowo, to idealna pozycja do porodu. Jeżeli pupa dziecka wyjdzie jako pierwsza, mamy do czynienia z porodem pośladkowym. Może to być zaskakujące, jednak pomimo ciasnoty w macicy, ten mały akrobata może obrócić się jeszcze kilkakrotnie przed porodem.

Żelazny zapas. Twoje dziecko gromadzi rezerwy żelaza, wchłaniając je z Twojego organizmu, więc postaw w ostatnim trymestrze na bogatą w ten pierwiastek żywność. Większość żelaza pobierana jest w ostatnich miesiącach przed porodem.

Orzeł czy reszka? Ułożenie głową w dół, podłużnie potylicowo, to idealna pozycja do porodu. Jeżeli pupa dziecka wyjdzie jako pierwsza, mamy do czynienia z porodem pośladkowym. Może to być zaskakujące, jednak pomimo ciasnoty w macicy, Twój mały akrobata może obrócić się jeszcze kilkakrotnie przed porodem.

pregnancy week 35 fetus

POWIĄZANY PROGRAM CIĄŻOWY

Znajdź imię dla dziecka

Generator imienia dla dziecka

Filtruj według płci:

Dziewczynka

Chłopiec

Dla obu płci

Filtruj według motywy:

Archaiczny

Religijny

Urocze

Kwiaty

35. tydzień ciąży: Twoje symptomy

Co musisz wiedzieć o cesarce. Poród z cięciem cesarskim to taki, w którym dziecko przychodzi na świat poprzez nacięcie chirurgiczne w macicy i brzuchu matki. Zapytaj swojego lekarza, jakie okoliczności według niego predestynują do cesarskiego cięcia i kiedy przeprowadziłby ten zabieg.

ABC GBS. Mniej więcej od teraz do 37. tygodnia Twój lekarz może zrobić Ci test na obecność pewnej bakterii – paciorkowca z grupy B (GBS). Chociaż jest ona nieszkodliwa dla Ciebie, może spowodować infekcję u Twojego dziecka podczas porodu. Samo badanie jest proste: lekarz pobiera wymaz z Twojej pochwy lub odbytnicy, ewentualnie oznacza próbkę moczu. Jeżeli wynik będzie pozytywny, możesz dostać antybiotyki dożylnie (aplikowane strzykawką do żyły na ramieniu) podczas rozwiązania i porodu.

Czy wiesz, że…? Maleństwo przygotowuje się na swój pierwszy poporodowy manicure! Te malutkie paznokietki u rąk najprawdopodobniej urosły już do czubków palców i widoczne są również paznokcie u palców stóp.

35 tydzień ciąży: Your Checklist

  • Przedyskutuj z lekarzem temat leków przeciwbólowych, jakie chciałabyś dostać w czasie porodu.

  • Zbadaj się na obecność paciorkowca grupy B.

  • Podziękuj wszystkim za przyjście na baby shower.

  • Zarejestruj się, żeby otrzymywać cotygodniowe porady ciążowe.

Zgoda na pliki cookie