Włoskie imiona męskie: najładniejsze imiona włoskie dla chłopców

Marzysz o melodyjnym, włoskim imieniu dla swojego synka? Zastanawiasz się, czy popularność włoskich imion męskich wzrasta w Polsce? Czy włoskie imiona męskie mają jakieś szczególne znaczenie w kontekście rodziny lub pochodzenia? Niezależnie od tego, czy ktoś z Was ma włoskie korzenie czy po prostu podoba Wam się melodyjne brzmienie włoskich imion, może to być idealny wybór dla Waszego maluszka.

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że włoskie imiona brzmią niesłychanie romantycznie! Ponadto, włoskie imię męskie może honorować słynnego malarza lub wynalazcę z okresu renesansu lub przywoływać na myśl ulubioną postać filmową.

Zanim jednak podejmiecie ostateczną decyzję, zróbcie razem rozeznanie i dowiedzcie się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając włoskie imię męskie dla dziecka w Polsce, jak wymawiać włoskie imiona męskie poprawnie, oraz czy istnieją jakieś skróty lub przydomki stosowane w przypadku włoskich imion męskich.

Przeczytaj dalszą część naszego artykułu, żeby odkryć ładne włoskie imiona dla chłopców, wśród których znajdziesz zarówno te popularne jak i rzadko spotykane. Na naszej liście nie zabraknie imion krótkich, długich, nowoczesnych, ani tradycyjnych – a tym, co je łączy jest styl i elegancja.

POWIĄZANY PROGRAM CIĄŻOWY

Znajdź imię dla dziecka

Generator imienia dla dziecka

Filtruj według płci:

Dziewczynka

Chłopiec

Dla obu płci

Filtruj według motywy:

Archaiczny

Religijny

Urocze

Kwiaty

Popularne włoskie imiona męskie

Oto najpopularniejsze włoskie imiona męskie w kolejności od najbardziej do najmniej powszechnych:

1. Leonardo. Jest to prawdopodobnie najbardziej znane imię we Włoszech, co nie powinno nikogo dziwić ze względu na fakt, iż było to imię jednego z najsłynniejszych Włochów w historii, a mianowicie renesansowego artysty i wynalazcy, Leonarda da Vinci. Imię to można również skrócić do „Leo”, które pochodzi od greckiego słowa oznaczającego lwa. Leo jest też angielską nazwą jednego z 12 znaków zodiaku, więc pretekstem do nadania dziecku tego stylowego imienia, mogą być urodziny obchodzone między 23. lipca a 22. sierpnia

2. Francesco. Znaczenie łacińskiej wersji tego imienia (Franciscus) to „Francuz". W języku polskim odpowiednikiem tego imienia jest „Franciszek”. Imię to stało się popularne za sprawą żyjącego w XIII wieku świętego Franciszka z Asyżu, uważanego za patrona Włoch.

3. Lorenzo. Jest to włoskie imię męskie wywodzące się z łacińskiego imienia Laurentius. Polskim odpowiednikiem tego imienia jest niezwykle rzadkie imię Wawrzyniec. Jednym z najbardziej znanych nosicieli włoskiej wersji tego imienia był Lorenzo de' Medici, władca Florencji i patron artystów: Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Botticellego i innych.

4. Alessandro. Jest to włoska forma imienia Aleksander – imienia pochodzenia greckiego, oznaczającego "obrońcę ludzi". Jednym z najbardziej znanych nosicieli tego imienia był Aleksander Wielki. Warto wspomnieć, że Włosi skracają to imię używając krótkiej i uroczej formy „Sandro”.

5. Andrea. Czyli Andrzej, to imię pochodzenia greckiego wywodzące się ze słowa Andreas, którego znaczenie to „męski", „taki jak mężczyzna”. Choć imię to kończy się na samogłoskę „a” i w wielu krajach może brzmieć jak imię kobiece, we Włoszech jest to imię typowo męskie (z kolei w innych krajach może uchodzić za imię należące do kategorii unisex, czyli odpowiednie zarówno dla chłopców jak i dziewczynek).

6. Mattia. Jest to włoska forma greckiego imienia Matthias. Jednym z najbardziej znanych nosicieli tego imienia był XV-wieczny władca Węgier Maciej I.

7. Gabriele. Jest to włoska forma imienia Gabriel, które oznacza "Bóg jest moją siłą". Biblijny Archanioł Gabriel był posłańcem Boga, w islamie natomiast aniołem, który podyktował Koran Mahometowi.

8. Tommaso. Jak zapewne się domyślasz, jest to włoska odmiana imienia Tomasz. Oznacza ono „bliźniaka" w języku aramejskim. Imię to jest niezmiennie popularne od XII wieku, kiedy to zaczęło się rozprzestrzeniać dzięki dwóm ważnym świętym – byli to Tomasz Becketa i Tomasz z Akwinu. Ten ostatni był włoskim filozofem znanym jako Tommaso d'Aquino.

9. Riccardo. Imię to (w języki polskim: Ryszard) pochodzi z języka germańskiego i oznacza "odważnego władcę". Angielską formą tego imienia jest Richard – nosiło je aż trzech królów Anglii. Jest to jedno z najpopularniejszych imion w Europie od czasów średniowiecza.

10. Edoardo. W języku staroangielskim imię to oznacza "bogatego strażnika". Współcześnie w języku angielskim (i polskim) imię to funkcjonuje jako Edward. Nosiło je kilku anglosaskich królów.

11. Matteo. To klasyczne imię jest włoską formą imienia Mateusz, które wywodzi się z hebrajskiego i oznacza "dar Boży". Imię to cieszy się niesłabnącą popularnością od czasów średniowiecza.

12. Giuseppe. Ta włoska forma imienia Józef, które po hebrajsku oznacza „niech przyda Jahwe”. Jest to znane włoskie imię, upowszechnione dzięki włoskiemu generałowi Giuseppe Garibaldiemu, który w znacznym stopniu przyczynił się do zjednoczenia Włoch.

13. Niccolò. Jest to włoska forma imienia Nicholas, które po grecku oznacza "zwycięstwo ludu". Jego najsłynniejszym nosicielem był florencki filozof Niccolò Machiavelli.

14. Antonio. Jest to włoska forma łacińskiego imienia Antonius (Anthony w języku angielskim). Począwszy od XIV wieku imię to cieszy się we Włoszech dużą popularnością.

15. Federico. Jest to włoski odpowiednik imienia Fryderyk, kojarzone przede wszystkim z wybitnym włoskim reżyserem i scenarzystą filmowym Federico Fellinim, który słynął ze swojego niepowtarzalnego stylu. Jego surrealistyczny film 8-1/2 został uznany przez Brytyjski Instytut Filmowy za 10. najlepszy film wszechczasów.

POWIĄZANY ARTYKUŁ

Imiona dla dzieci
Zabawne Angielskie imiona żeńskie i męskie

Rzadkie i nowoczesne imiona włoskie dla chłopców

Zastanawiasz się, jakie są rzadkie, lecz piękne włoskie imiona męskie, które warto rozważyć?

Poniższe mniej popularne włoskie imiona dla chłopców brzmią wyjątkowo i nowocześnie mimo, że ich znaczenie często odwołuje się do historii i tradycyjnych wartości.

16. Amadeo. Ta włoska wersja łacińskiego imienia Amadeus oznacza „miłość Boga". Kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart nosił je jako drugie imię. Musisz przyznać, że nie tylko cudowne brzmienie, ale też samo znaczenie tego imienia są niezwykle kuszące.

17. Amerigo. Ta włoska forma niemieckiego imienia Emmerich oznaczającego "całego władcę". Było to imię włoskiego odkrywcy Amerigo Vespucci, od którego pochodzi nazwa obu Ameryk. Może to być idealne imię dla dziecka, jeśli szukasz imienia z włoskimi i amerykańskimi powiązaniami.

18. Alonzo. Jest to wariant imienia Alfonso, które pochodzi z języka germańskiego i znaczy „szlachetny" lub „gotowy". W języku angielskim żartobliwym zdrobnieniem tego imienia jest „Lonny”.

19. Alvize. Jest to wenecka forma francuskiego imienia Louis i niemieckiego Ludwig. To wyjątkowe imię chłopięce może być nieco trudne do wymówienia.

20. Aristide. Ta włoska forma greckiego imienia Aristides, które znaczy tyle co "najlepszy". Sama przyznasz, że to znaczenie idealnie odzwierciedla to, co każda mama myśli o swoim dziecku!

21. Aurelio. Imię to pochodzi od łacińskiego nazwiska Aureliusz. Słynnym Rzymianinem o tym imieniu był cesarz Marek Aureliusz. W języku łacińskim imię to oznacza „złoty", więc jest to idealne imię dla złotego dziecka.

22. Beniamino. Jest to włoska forma imienia Beniamin, które po hebrajsku oznacza „syn południa". W języku włoskim brzmi jeszcze bardziej uroczo niż po polsku, prawda? Słynnym nosicielem tego imienia był jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, Benjamin Franklin.

23. Carmine. Co ciekawe, imię to jest męską wersją żeńskiego imienia Carmen. To dość nietypowe, ponieważ na ogół to imiona żeńskie wywodzą się od imion męskich. We Włoszech imię to często nadaje się synowi, by upamiętnić ukochaną krewną o imieniu Carmen. Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat nadawania dzieciom imion na cześć członków rodziny.

24. Dario. Imię to ma perskie korzenie i oznacza „posiadający dobroć". Nosiło je trzech królów Persji. Łacińska forma tego imienia, Darius, brzmi podobnie do polskiej wersji, czyli imienia Dariusz. Dario ma jednak zdecydowanie bardziej unikalny i nowoczesny wydźwięk.

25. Gerardo. W języku angielskim imię to brzmi Gerard i często mylone jest z podobnie brzmiącym Geraldem. Warto pamiętać, że mimo zbliżonej genezy, są to dwa różne imiona. W języku germańskim imię Gerard oznacza „wytrzymałą włócznię", podczas gdy znaczenie imienia Gerald tłumaczy się jako „władcę włóczni".

26. Giosuè. W języku hebrajskim imię to oznacza „Bóg jest zbawieniem". Jest to imię pochodzenia biblijnego, które w innych językach występuje jako Jozue czy Jeszua.

27. Giovanni. Jest to włoska forma imienia Jan. Wielu renesansowych artystów nosiło to imię, więc jeśli chcesz, żeby Twój syn znalazł się w tym zacnym gronie, dodajcie do swojej listy to piękne i ponadczasowe włoskie imię.

28. Leandro. Imię to oznacza po grecku „człowieka lwa", ale bardziej znana jest łacińska forma Leander. Imię to pojawia się również w mitologii greckiej, która obfituje w unikalne i piękne imiona.

29. Mauro. Łacińska forma tego imienia to Maurus, co znaczy po prostu „mauretański". Choć jego znaczenie niekoniecznie jest interesujące, włoska wymowa tego imienia czyni je wyjątkowym.

30. Narciso. Jest to włoska wersja imienia Narcyz, które jest imieniem młodego mężczyzny z mitologii greckiej, który wpatrywał się w swoje odbicie w jeziorze tak długo, aż został zamieniony w kwiat, zwany narcyzem lub żonkilem. Jest to również źródło słowa narcyzm, co niekoniecznie zachęca do wyboru tego imienia. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to romantyczne, melodyjne imię, inspirowane naturą, które na pewno podkreśli wyjątkowość Waszego synka.

31. Renato. Imię Renatus pochodzi z łaciny, a jego znaczenie to „narodzony na nowo". Może to być wyjątkowy wybór dla małego chłopca.

32. Romeo. Nie jest niespodzianką, że imię to w języku łacińskim i greckim oznacza „z Rzymu". Najbardziej znany Romeo to kochanek z Romea i Julii Williama Szekspira. Sama przyznasz, że trudno o bardziej romantyczne imię dla chłopca!

33. Massimo. To włoskie imię pochodzi od łacińskiego nazwiska Maximus, którego znaczenie to „największy". Imię to może przypominać, że narodziny Waszego syna to największa radość, jaka Was spotkała.

34. Rolando. Jest to włoska wersja imienia Roland, które oznacza „sławę" i „ziemię". Roland był znaną postacią historyczną, bohaterem słynnej „Pieśni o Rolandzie”. Innym wariantem tego imienia jest imię Orlando.

Krótkie i ładne włoskie imiona dla chłopców

Jeśli szukasz krótkiego i uroczego włoskiego imienia dla chłopca, zapoznaj się z poniższą listą i wybierz swoich faworytów.

35. Aldo. To włoskie imię ma germańskie korzenie i znaczy tyle co „stary" lub „szlachetny". Co ciekawe, jest to nazwa popularnego amerykańskiego sklepu obuwniczego.

36. Bruno. Imię to wywodzi się z języka germańskiego i oznacza „niedźwiedzia" lub kolor brunatny. Słynnym nosicielem tego imienia był wybitny polski prozaik Bruno Schulz. Musisz przyznać, że imię to brzmi wyjątkowo pięknie i dostojnie.

37. Dante. To włoskie imię jest średniowieczną skróconą formą imienia Durante. Najbardziej znanym nosicielem tego imienia był włoski poeta Dante Alighieri.

38. Dino. To włoskie imię było często używane jako skrócona forma imion kończących się na -dino lub -tino, jak na przykład Bernardino lub Valentino. Najbardziej znany Dino to amerykański piosenkarz włoskiego pochodzenia Dean Martin. Piosenkarz ten przez całe życie nazywany był Dino – warto wspomnieć, że nie był to jego pseudonim artystyczny, a oficjalne imię nadane przez rodziców.

39. Elio. Jest to włoska forma greckich imion Aelius i Helios. Oba imiona oznaczają po grecku słońce. Możesz kojarzyć to imię także z filmu „Call me by your name” (polski tytuł: „Tame dni, tamte noce”). Synek z pewnością będzie promyczkiem słońca w Waszym życiu, więc znaczenie tego imienia będzie symboliczne.

40. Ennio. To włoskie imię męskie pochodzi od łacińskiego nazwiska Ennius. Jedną spośród znanych osób o tym imieniu jest włoski kompozytor Ennio Morricone, który skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu „Nuovo Cinema Paradiso” (polski tytuł: „Nowe Kino Paradiso”), uważanego za jeden z najlepszych włoskich filmów.

41. Enzo. Jest to włoska wersja germańskich imion Heinz i Anzo. Bywa używane również jako zdrobnienie imion kończących się na -enzo, takich jak Lorenzo lub Vincenzo. Jak sądzisz, czy to urocze imię pasowałoby do Waszego synka?

42. Franco. Jest to odpowiednik imienia Frank w języku angielskim. Imię Frank pochodzi od starożytnego plemienia germańskiego. Franco to także skrócona forma imienia Francesco, które jest jednym z najpopularniejszych imion chłopięcych we Włoszech.

43. Gianni. Może to być zarówno zdrobnienie włoskiej wersji imienia Jan, czyli Giovanni, jak i osobne imię. Inne zdrobnienia funkcjonujące w języku włoskim to Giannino, Giò, Nino i Vanni.

44. Gino. Gino to śliczne, krótkie imię, znane również jako skrócona forma włoskich imion dla chłopców mających końcówkę -gino, takich jak Ambrogino, Luigino, a także skrót od imienia Eugenio.

45. Giulio. Jest to włoska forma imienia Juliusz, które prawdopodobnie pochodzi od najpotężniejszego rzymskiego boga, Jowisza. Najbardziej znanym nosicielem tego imienia był niewątpliwie Juliusz Cezar. Dzięki temu powiązaniu, imię to doskonale pasuje również do następnej kategorii, którą znajdziesz w naszym artykule, gdyż niewątpliwie jest to imię emanujące siłą.

46. Luigi. W języku angielskim imię to rozpowszechniło się jako Louis, które jest francuską wersją łacińskiego imienia Ludovicus i germańskiego imienia Ludwig. Możesz kojarzyć to imię także jako imię brata głównego bohatera popularnej gry platformowej „Super Mario Bros”.

47. Marco. Jest to włoska forma łacińskiego imienia Marcus. Imię to rozpowszechniło się już w średniowieczu dzięki świętemu Markowi, który został pochowany w Wenecji. Słynnym Wenecjaninem o tym imieniu był odkrywca Marco Polo.

48. Mario. Imię to pochodzi od łacińskiego imienia Marius lub imienia boga wojny w mitologii rzymskiej, Marsa. Choć imię Mario nosiło wielu znanych sportowców i polityków, pierwszym związanym z nim skojarzeniem wielu osób może być bohater popularnej gry z lat 80-tych – „Super Mario Bros”.

49. Nico. Jest to włoska, skrócona forma imienia Nicholas lub Nicodemus, które w języku greckim oznaczają "zwycięstwo ludu". Mikołaj był świętym z IV wieku, którego legenda około XIX wieku ostatecznie przekształciła się w kult obdarowującego dzieci Świętego Mikołaja.

50. Nino. Imię to funkcjonuje także jako zdrobnienie imion kończących się na -nino, na przykład Giannino lub Antonino. Imiona te to zdrobnienienia imion Gianni i Antonio i można przetłumaczyć je jako „mały Jaś” i „mały Antoś”.

51. Renzo. Jest to skrócona forma imienia Lorenzo, które jest bardzo popularnym imieniem chłopięcym we Włoszech. Lorenzo to włoska forma pochodzącego z łaciny imienia Laurentius (po angielsku:Lawrence). Słynny nosiciel tego imienia to włoski architekt Renzo Piano.

52. Rico. Jest to skrócona forma imienia Enrico, czyli Henryk.

53. Rocco. To włoskie imię pochodzi od germańskiego słowa oznaczającego „odpoczynek”. Było to imię świętego, który pomagał ofiarom zarazy w XIV wieku. Inne formy tego imienia to Rock lub Rocky, dlatego będzie to świetny wybór dla fanów Rocky'ego Balboa – bohatera filmów o słynnym pięściarzu, granego przez Sylvestra Stallone.

54. Santo. W języku włoskim imię to znaczy tyle co „święty" i wywodzi się od łacińskiego słowa „sanctus”. Warto wspomnieć też o tradycyjnym toskańskim winie deserowym o nazwie vin santo, którego nazwa oznacza „święte wino”. Pierwotnie termin vin santo był zarezerwowany dla wina używanego podczas sakramentu Eucharystii. To krótkie, wdzięczne imię dla chłopca przypadnie do gustu nie tylko osobom religijnym i miłośnikom wina.

55. Terzo. Jest to skrócona forma łacińskiego imienia Tertius, które oznacza „trzeci". W czasach Cesarstwa Rzymskiego imię to funkcjonowało jako przydomek lub nazwisko rodowe. Z tego powodu Terzo może być również wyjątkowym drugim imieniem dla chłopca, zwłaszcza jeśli jest trzecim dzieckiem w rodzinie.

56. Tino. To kolejne imię, które funkcjonowało niegdyś wyłącznie jako zdrobnienie (w tym przypadku skrót imion zakończonych na -tino jak Valentino lub Martino). Dziś to krótkie imię o pięknym brzmieniu można nadać dziecku jako pełne imię.

57. Tito. Jest to skrócona forma łacińskiego imienia Titus, którego znaczenie to „tytuł honorowy". Tito to urocze włoskie imię, które podkreśli figlarność Twojego synka.

58. Ugo. Jest to włoska odmiana angielskich imion Hugo lub Hugh. Wywodzi się ono od germańsiego słowa „hug”, które może oznaczać „serce", „umysł" lub „duszę". Co za wspaniałe znaczenie dla Twojego małego chłopca!

59. Vito. To skrócona forma łacińskiego imienia oznaczającego „życie": Vitus. Było to imię dziecięcego świętego z IV wieku, a także fikcyjnego gangstera Vito Corleone, który został sportretowany w „Ojcu chrzestnym” przez aktora Marlona Brando. Jeśli jesteś fanką tego filmu lub jego reżysera Francisa Forda Coppoli, to imię to na pewno przypadnie Ci do gustu.

Włoskie imiona męskie, które epatują siłą

Poniższe włoskie imiona dla chłopców kojarzą się z siłą i mają w sobie moc, którą wraz z imieniem możesz przekazać swojemu synkowi.

60. Armando. Jest to włoska forma niemieckiego i angielskiego imienia Herman, a jego znaczenie to „wojskowy". Jak myślisz, czy to imię pasowałoby do Waszego nazwiska?

61. Arturo. Nie trudno zgadnąć, że polski odpowiednik tego imienia to Artur. Chociaż jego pochodzenie nie jest do końca znane, uważa się, że oznacza ono „niedźwiedzia" w języku celtyckim. Artur to także imię głównego bohatera ze słynnej legendy pt. „Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu”.

62. Cesare. Jest to włoska wersja łacińskiego imienia Cezar, które było nazwiskiem rzymskiego cesarza Juliusza Cezara. Co ciekawe, w języku łacińskim dosłowne znaczenie tego imienia to „włochaty” – nie zmienia to jednak faktu, że imię to brzmi dumnie i jest utożsamiane z siłą i władzą.

63. Daniel. W języku hebrajskim imię Daniel oznacza „Bóg jest moim sędzią". Imię to upowszechniło się dzięki biblijnej postaci: doznającego apokaliptycznych wizji Daniela.

64. Davide. W języku hebrajskim David znaczy „ukochany". Być może znasz biblijną historię o Dawidzie i Goliacie. Dawid pokonał w niej przeciwności losu i został królem Izraela. To historia o wielkiej sile i odwadze, którą z pewnością nosi w sobie każdy właściciel tego imienia.

65. Gaetano. Po łacinie imię to oznaczało osobę pochodzącą ze starożytnego włoskiego miasta o nazwie Gaeta. Najprawdopodobniej funkcjonowało ono początkowo jako włoskie nazwisko. Włoski święty Gaetano zasłynął jako patron Argentyny, a także hazardzistów i dobrej fortuny. Takie imię na pewno przyniesie szczęście Twojemu synkowi!

66. Gennaro. To włoskie imię męskie wywodzi się od łacińskiego nazwiska, które oznaczało „styczeń”. Nazwa ta pochodzi z kolei od rzymskiego boga Janusa. Warto wiedzieć, że święty o tym imieniu jest patronem Neapolu. Pretekstem do nadania synowi tego imienia mogą być chociażby południowo-włoskie korzenie lub jego styczniowe urodziny.

67. Leopoldo. To imię emanuje siłą choćby dlatego, że było to imię wielu członków domów królewskich, od Babenbergów po Habsburgów, a nawet niektórych królów belgijskich. Imię to wywodzi się z języka germańskiego i składa się ze słów znaczących tyle co „odważny" i „lud". Święty o tym imieniu jest patronem Austrii.

68. Manuele. To włoskie imię wywodzi się od hebrajskiego imienia Emmanuel, które oznacza „Bóg jest z nami". Emmanuel to także imię Mesjasza w Starym Testamencie.

69. Marcello. To imię jest wariantem rzymskiego imienia Marcus, które wywodzi się od imienia rzymskiego boga wojny – Marsa. Jego angielskim odpowiednikiem jest Mark. Imię to łączy w sobie siłę i melodyjne brzmienie, czyż nie jest to połączenie idealne?

70. Placido. To włoskie imię oznacza „cichy" lub „spokojny" i pochodzi od łacińskiego imienia Placidus. To doskonały wybór dla małego chłopca o spokojnej naturze.

71. Salvatore. W języku łacińskim imię to oznacza „zbawiciela", dlatego rzeczywiście ma w sobie wielką moc. Jego zdrobnienie to na przykład „Tory”.

72. Umberto. To imię pochodzenia germańskiego oznacza „jasnego wojownika". Imię to nosili dwaj włoscy królowie, a także znany włoski filozof i pisarz Umberto Eco. To eleganckie imię może okazać się wspaniałym wyborem dla Waszego syna.

73. Vincenzo. Ta włoska forma imienia Vincent oznacza po łacinie „podbijać". Imię to wywodzi się od rzymskiego imienia Vincentius. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko podbiło świat, to chyba właśnie znalazłaś dla niego idealne imię.

Podsumowanie

Czy znalazłaś na tej liście włoskie imię pasujące do Waszego synka?

Nie martw się, jeśli wciąż szukasz idealnego imienia, bo mamy w zanadrzu jeszcze wiele wspaniałych propozycji.

Koniecznie przejrzyj nasze pozostałe listy polskich i zagranicznych imion dla chłopów i pozwól się zainspirować!

Innym sposobem na wybranie imienia dla dziecka jest skorzystanie z naszego generatora imion dla dzieci. Ustawiając odpowiednie filtry z łatwością wyszukasz interesujące Cię imiona męskie, z podziałem na pochodzenie, długość, pierwszą literę i wiele innych kryteriów.

Zgoda na pliki cookie