Nietypowe, oryginalne i rzadkie imiona dla chłopców

Wybór imienia dla noworodka to ważny i ciekawy proces, ale znalezienie tego idealnego może okazać się trudniejsze niż się spodziewałaś. Jeżeli interesują Was nie tylko polskie, ale też zagraniczne i rzadkie, nietypowe imiona dla chłopców, to macie naprawdę ogromny wachlarz możliwości. Zanim ostatecznie zdecydujecie się na nietypowe imię, zróbcie rozeznanie i dowiedzcie się, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, wybierając rzadkie imię dla chłopca, jakie są korzyści i wady nadawania dziecku rzadkiego imienia oraz jak uniknąć nadania dziecku rzadkiego imienia, które może się źle zestarzeć. Tymczasem na pewno zastanawiasz się, jakie są popularne źródła inspiracji przy wyborze rzadkich imion dla chłopców. Żeby ułatwić Ci poszukiwania, przygotowaliśmy listę zawierającą rzadkie, nietypowe zagraniczne i polskie imiona męskie, wśród których na pewno znajdziesz propozycje, które przypadną Wam do gustu.

Popularne, lecz nietypowe imiona dla chłopców – zagraniczne

Ciekawi Cię, czy popularność rzadkich imion męskich rośnie? Choć brzmi to jak oksymoron, Twój maluch może mieć imię, które jest jednocześnie modne i nietuzinkowe! Jeżeli szukasz wyjątkowego imienia, które wyróżni z tłumu swojego nosiciela, ale lubisz śledzić trendy i interesują Cię oryginalne zagraniczne imiona męskie, rozważ poniższe propozycje, które mimo nietypowego brzmienia, w Stanach Zjednoczonych cieszą się coraz większym powodzeniem. 1. Amir. Pomimo swojej popularności w innych krajach (w szczególności w Turcji, na Bałkanach i na Bliskim Wschodzie), Amir w Stanach Zjednoczonych wciąż uchodzi za rzadkie imię męskie. Oznacza ono „dowódcę" lub „księcia" w języku arabskim i „wierzchołek drzewa" w języku hebrajskim. 2. Mateo. To imię zyskało na popularności w Stanach Zjednoczonych, ale wciąż pozostaje wyjątkowe. Jest to hiszpańska forma imienia Matthew, które oznacza „dar Jahwe". Imię Mateo występuje także w Chorwacji i we Włoszech jako Matteo. 3. Gael. Chłopięce imię Gael również zyskało ostatnio na popularności w Stanach Zjednoczonych, ale nadal należy do unikatowych imion. Imię to odnosi się do ludzi, którzy mówią językami gaelickimi, takimi jak irlandzki i szkocki gaelicki. 4. Elias. Elias jest wariantem popularnego imienia chłopięcego Eliasz – imię to funkcjonuje w wielu krajach europejskich. Pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza „moim Bogiem jest Jahwe". 5. Rowan. Jako angielska wersja irlandzkiego imienia Ruadhán, Rowan oznacza po prostu kolor „czerwony". Imię to pierwotnie nadawano dziewczynkom i chłopcom o rudych włosach.

Popularne, lecz nietypowe imiona dla chłopców – polskie

6. Ksawery. To występujące w wielu językach imię, pochodzi od nazwy hiszpańskiego zamku Xavier – miejsca narodzin św. Franciszka Ksawerego. Imię Ksawery należy w Polsce do kategorii oryginalnych imion męskich, więc może zdziwi Cię fakt, że w 2022 roku trafiło do pierwszej pięćdziesiątki najpopularniejszych imion. 7. Teodor. Jest to imię pochodzenia greckiego, którego znaczenie to „dar Boga ". W 2022 roku nadano je w Polsce 591 chłopcom i tym samym znalazło się na 57. miejscu w rankingu popularności. Jeśli polujesz na oryginalne polskie imiona męskie, ale nie chcesz rezygnować z modnego imienia, to może to być idealny wybór dla Waszego synka. 8. Olaf. Imię męskie pochodzenia skandynawskiego, które znaczy tyle co „umiłowany przez Boga". Słynnym nosicielem tego imienia jest aktor Olaf Lubaszenko. 9. Gustaw. Wywodzi się z języka starogermańskiego i oznacza „ten, który podczas wojny sprawuje władzę". Jeśli lubisz nietypowe polkie imiona męskie, ale szukasz imienia prostego do zapamiętania i wymówienia, to Gustaw spełnia wszystkie te kryteria! 10. Jeremi. Imię to jest skróconą wersją imienia Jeremiasz i wywodzi się z języka hebrajskiego. Jego znaczenie przetłumaczyć można jako „wywyższony przez Boga". To rzadkie polskie imię męskie zdobywa coraz większą popularność: w ubiegłym roku trafiło do pierwszej setki najpopularniejszych imion męskich.

POWIĄZANY PROGRAM CIĄŻOWY

Znajdź imię dla dziecka

Generator imienia dla dziecka

Filtruj według płci:

Dziewczynka

Chłopiec

Dla obu płci

Filtruj według motywy:

Archaiczny

Religijny

Urocze

Kwiaty

Nietypowe zagraniczne imiona dla chłopców z kategorii retro

Jeżeli wolisz rzadkie imiona męskie w stylu retro, zapoznaj się z naszymi poniższymi propozycjami. Znajdziesz tu (pra)dawne imiona męskie, które dziś uchodzą za nietypowe i rzadkie. Szukając takiego imienia warto rozważyć także nadanie imienia na cześć członka rodziny. Oto zagraniczne i polskie rzadkie imiona męskie z zamierzchłych czasów, które na pewno skradną Wasze serca! 11. Adan. Jeżeli podobają Ci się rzadkie, ciekawe zagraniczne imiona męskie, to rozważ imię Adan. Jest to hiszpański odpowiednik Adama, hebrajskiego słowa oznaczającego „człowieka". Imię to było popularne w Stanach Zjednoczonych w latach trzydziestych i pięćdziesiątych XX wieku. 12. Bradford. Bradford to nietypowe angielskie imię dla chłopców w stylu retro. Niegdyś było to nazwisko pochodzące od nazwy miejscowości (Bradford to miasto w Wielkiej Brytanii). Oznacza „szeroki bród", czyli szeroką, płytką część rzeki, przez którą można przejść. 13. Kendric. Imię to pochodzi z Wielkiej Brytanii, a jego znaczenie to „władca" lub „mistrz". W Stanach uchodzi ono za rzadkie, ale powoli wraca do łask, także w wersji z "k" na końcu: Kendrick. 14. Orson. Wywodzi się z łaciny i oznacza „niedźwiadka". To oryginalne zagraniczne imię męskie jest dostojne i eleganckie, a jednocześnie urocze niczym pluszowy miś.

Nietypowe polskie imiona dla chłopców z kategorii retro

15. Mieszko. Imię męskie pochodzenia słowiańskiego, popularne w Dynastii Piastowskiej. Jeśli lubisz oryginalne polskie imiona męskie, to imię to nie może umknąć Twojej uwadze. 16. Bogumił. Bogumił to imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Powstało z połączenia wyrazów Bog (Bóg) oraz mił (miły), więc jego znaczenie można interpretować jako „miły Bogu" lub „miłujący Boga". W 2022 roku imię to uplasowało się na 186 miejscu w rankingu popularności. Słynnym nosicielem tego imienia był poeta i językoznawca – Bogumił Andrzejewski. 17. Gniewko. Jest to rzadkie polskie imię męskie pochodzenia słowiańskiego, będące skróconą formą imienia Gniewomir. Zgodnie z raportem opublikowanym na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, imię to nadano w 2022 roku 48 chłopcom. 18. Bronisław. Jeśli interesują Cię starodawne, nietypowe polskie imiona męskie, to może przypadnie Ci do gustu to piękne staropolskie imię używane przez Słowian we wczesnym średniowieczu. Jeżeli chodzi o jego znaczenie, to prawdopodobnie jest to „ten, kto broni sławy" lub „sławny obrońca". Imię to zostało zaliczone do grupy najstarszych polskich imion osobowych.

Wertując rzadkie, ciekawe imiona męskie w poszukiwaniu imienia dla Waszego synka, możesz czuć się podekscytowana, ale także trochę zdezorientowana.

Rzadkie imiona dla chłopców, które mają w sobie moc – zagraniczne

To zupełnie zrozumiałe, że chciałabyś, żeby oryginalne imię, które wybierzecie dla Waszego synka, pasowało do jego osobowości. Jeżeli silny charakter i odwaga to cechy, które chciałabyś wraz z imieniem przekazać swojemu synkowi, to polecamy Twojej uwadze nasze poniższe propozycje. 19. Storm. Imię to znaczy po angielsku tyle co burza. Musisz przyznać, że to idealne oryginalne imię dla małego superbohatera. Imię to pochodzi ze Skandynawii i wywodzi się od popularnego nazwiska Stormr. 20. Maynard. Imię pochodzenia germańskiego, którego znaczenie to „odważny", „wytrzymały" i „silny". Rozważ tę propozycję, jeśli szukasz dla synka nietypowego imienia zagranicznego. 21. Hernan. A co powiesz na podróż w czasie i wyprawę do średniowiecznej Hiszpanii? Hernan pochodzi od imienia Hernando, które było dawną wersją bardziej powszechnego imienia: Ferdinand. Jego znaczenie to „odważny". Hernan to oryginalne imię, pasujące do żądnego przygód chłopca, który uwielbia rycerzy i zamki! 22. Dante. Jako skrócona forma średniowiecznego imienia Durante, Dante znaczy tyle co „trwały". Najbardziej znanym nosicielem tego imienia był włoski poeta Dante Alighieri, autor Boskiej Komedii. 23. Kenji. To rzadkie w USA japońskie imię znaczy „silny i energiczny" lub „inteligentny drugi syn". To piękne i oryginalne imię może odzwierciedlać Wasze dziedzictwo, jeśli Twoja rodzina ma japońskie korzenie.

Rzadkie imiona dla chłopców, które mają w sobie moc – polskie

24. Edward. Jest to znane w Polsce (lecz obecnie należące do rzadkich) imię pochodzenia staroangielskiego, którego znaczenie to „ten, który broni majątku". Słynnym polskim nosicielem tego imienia był operator filmowy Edward Kłosiński. 25. Maks. Jest to skrót od imienia Maximilian, oznaczającego „największy". Jego znaczenie przywodzi na myśl osobę o wielkim sercu i charyzmatycznym charakterze. Imię to w 2022 roku nadano 126 chłopcom, więc w tej formie należy ono do oryginalnych i nietypowych. 26. Oktawian. Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego oznaczające „członek rzymskiego rodu Oktawiuszów". Imię to zajęło 181. miejsce w ostatnim rankingu popularności, więc w Polsce zdecydowanie należy do rzadkich imion męskich. 27. Lew. To rzadko spotykane, oryginalne polskie imię męskie jest słowiańskim odpowiednikiem pochodzącego z języka greckiego imienia Leon. Imię to niewątpliwie ma w sobie wielką siłę, a w ubiegłym roku nadano je zaledwie 56 niemowlętom. 28. Zygmunt. To rzadkie obecnie imię męskie wywodzi się z języka germańskiego i można je tłumaczyć jako „ten, którego opieka zapewnia zwycięstwo". Znaczenie to epatuje siłą, co dodatkowo wzmacnia fakt, iż było to imię kilku polskich królów.

POWIĄZANY ARTYKUŁ

Imiona dla dzieci
Najbardziej wyjątkowe, piękne angielskie imiona męskie

Piękne i rzadkie imiona męskie – zagraniczne

Zastanawiasz się, co oznacza rzadkie imię męskie? Na pewno jest to nietypowe imię, które będzie podkreślało wyjątkowość Waszego syna! Rozpatrujesz zarówno zagraniczne, obcobrzmiące imiona jak i rzadkie imiona znane w Polsce? W takim razie nasza kolejna lista jest stworzona dla Ciebie! 29. Braylon. Powstało z połączenia imion Braden i Jalen i jest nowoczesnym, choć wciąż rzadkim, amerykańskim imieniem dla chłopców. Brayden (lub Bradán) to irlandzkie imię oznaczające „łososia", a Jalen to nowoczesne imię spopularyzowane przez Jalena Rose'a, który był znanym w latach 90-tych koszykarzem. Jak myślisz, czy to ekstrawaganckie imię pasowałoby do Waszego synka? 30. Dario. To popularne w krajach hiszpańskojęzycznych i we Włoszech imię jest łacińską wersją grecko-perskiego imienia Dariusz. Imię to nosiło wielu perskich królów. Łacińska odmiana imienia: Dario to eleganckie, rzadkie imię oznaczające „posiadacza dobra". 31. Jaylen. Jaylen to wariant imienia Jalen i imię słynnego koszykarza, które powstało jako połączenie imion jego ojca (James) z imieniem jego wujka (Leonard). James pochodzi od imienia Jacob, które oznacza „niech Bóg chroni", a znaczenie imienia Leonard to „odważny lew". Niezła mieszanka, prawda? 32. Treyton. To niecodzienne imię dla chłopców ma urocze zdrobnienienie: Trey. Pochodzi z Anglii i oznacza „drzewa". Jest to naprawdę unikatowe imię, niepowtarzalne i piękne niczym Wasz syn!

Piękne i rzadkie imiona męskie – polskie

33. Mariusz. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od imienia boga wojny Marsa lub nazwy rzymskiego rodu Mariaszów. Być może zaskoczy Cię fakt, że w ubiegłym roku imię to otrzymało zaledwie 42 chłopców w całej Polsce. To piękne imię męskie należy więc jednocześnie do kategorii klasycznych jak i rzadkich imion męskich. 34. Eugeniusz. To znane w Polsce rzadkie imię męskie wywodzi się z języka greckiego i znaczy „zacny lub szlachetnie urodzony". W 2022 roku otrzymało je zaledwie 11 chłopców, więc możesz być pewna, że z takim imieniem Twój synek będzie się wyróżniał z tłumu. 35. Ambroży. Jeśli polujesz na wspaniałe nietypowe imiona męskie to właśnie trafiłaś na prawdziwą perełkę. Imię to wywodzi się z języka greckiego i ma imponujące znaczenie: „boski, nieśmiertelny". 36. Benedykt. Jest to oryginalne męskie imię wywodzące się z łaciny. Jego znaczenie to „ten, o którym się dobrze mówi”. W roku 2022 rodzice wybrali to imię 36 chłopcom. Musisz przyznać, że imię to ma fantastyczne brzmienie!

Oryginalne zagraniczne imiona męskie z różnych zakątków świata

Zastanawiasz się, jakie są przykłady rzadkich imion męskich z różnych kultur i języków? A może nietypowe zagraniczne imiona męskie interesują Cię ze względu na pochodzenie kogoś z Waszej rodziny? Rzadkie imię może odzwierciedlać dziedzictwo rodziny lub upamiętniać ważne miejsce, które przywodzi na myśl wyjątkowe wspomnienia. Poniżej znajdziesz zatem kilka propozycji oryginalnych zagranicznych imion męskich z różnych zakątków świata – jak myślisz, czy któreś z nich pasuje do Waszego synka? 37. Enzo. Jesteś miłośniczką Włoch i włoskiej kultury? A może ktoś z Twojej rodziny jest Włochem? W takim razie imię to będzie dla Was znakomitym wyborem! Jest ono skróconą formą włoskich imion Lorenzo i Vincenzo. Jest to również dawna odmiana imienia Heinz, zdrobnienia niemieckiej wersji imienia Henryk, którego znaczenie to „władca domu". 38. Amadeo. To rzadkie imię męskie jest włoską wersją imienia Amadeus, które oznacza „miłość Boga". Amadeus było drugim imieniem słynnego austriackiego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. 39. László. László to węgierska wersja słowiańskiego imienia Vladislav, oznaczającego „panowanie" i „chwałę". Było to imię słynnego XI-wiecznego króla Węgier. Uroczym zdrobnieniem tego imienia jest Laci. 40. Callum. Jest to szkocka wersja imienia Calum, które z kolei jest męskim odpowiednikiem imienia Columba (Callum oznacza „gołębia"). To wspaniała propozycja nietypowego i pięknego imienia dla słodkiego chłopca. 41. Xandros. Jest to wariant imienia Xandro, które jest zdrobnieniem portugalskiego imienia Alexandro (czyli Aleksandra). Podobnie jak Alessandre, imię to oznacza po grecku „obrońcę ludzi". 42. Yael. A co powiesz na pochodzące z języka hebrajskiego imię Yael? Imię to było oryginalnie nietypowym imieniem żeńskim, lecz w Stanach Zjednoczonych przez krótki czas święciło triumfy jako imię chłopięce. 43. Zahir. To wyjątkowe arabskie imię oznacza „pomocnika" lub „wsparcie", a jego alternatywna pisownia to Zaahir. 44. Bastien. To francuskie nietypowe imię męskie nie tylko pięknie brzmi, ale ma też wspaniałe znaczenie: „majestatyczny". 45. Domingo. W języku hiszpańskim imię to oznacza „niedzielę”, dlatego zgodnie z tradycją nadawano je chłopcom urodzonym w niedzielę. 46. Haruki. Jak zapewne się domyślasz, to oryginalne imię dla chłopca wywodzi się z „Kraju Kwitnącej Wiśni”. Warto zwrócić uwagę na jego wspaniałe znaczenie, gdyż znaki z których się składa to słowa takie jak: „światło”, „słońce”, „jasność” i „życie”. Jeśli interesują Cię inne japońskie imiona i ich znaczenie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł! 47. Dewei. To urocze imię pochodzi z Chin i oznacza „wysoce szlachetny", „o wielkich zasadach" lub „wysoce cnotliwy".

Oryginalne imiona dla chłopców inspirowane naturą – zagraniczne

A co powiesz na oryginalne imię dla chłopca związane z naturą ? Nazwy roślin, zwierząt i pięknych plenerów mają w sobie urok i harmonię, które w wielku językach stanowią bogate źródło inspiracji w nadawaniu imion. Poznaj zatem nasze propozycje zagranicznych i polskich nietypowych imion męskich pochodzących ze świata przyrody. 48. Amo. To wyjątkowe imię może być zdrobnieniem wielu zagranicznych imion zaczynających się na Am, jak np. Ambrose, Amedeo lub Amaal. Co ciekawe, Amo stanowi też odrębne imię, które po francusku znaczy „małego orła". 49. Ashby. Podobnie jak popularne w Stanach Zjednoczonych imię Ashley, Ashby oznacza drzewo: „jesion". Z przyrostkiem by, znaczy już „skupisko jesionów". Brzmi pięknie, prawda? 50. Atwood. To nietypowe zagraniczne imię męskie w języku staroangielskim oznaczało „mieszkańca lasu". 51. Banks. To urocze chłopięce imię odnosiło się pierwotnie do kogoś, kto mieszkał w pobliżu brzegu rzeki lub zbocza wzgórza. 52. Elon. W języku hebrajskim Elon oznacza „dąb". Elon jest również imieniem biblijnym, nosił je jeden z sędziów Starego Testamentu. 53. Foster. Chociaż pochodzenie tego imienia nie jest jednozanczne, Foster może wywodzić się od angielskiego nazwiska oznaczającego „leśnika". 54. Zamir. To hebrajskie imię oznacza „ptaka o pięknym głosie". Czyż nie jest to cudowne znaczenie imienia związanego z naturą? 55. Madden. Imię to pochodzi od irlandzkiego słowa maddah. Madden oznacza „małego psa". Było to także nazwisko legendarnego trenera futbolu amerykańskiego, Johna Maddena.

Oryginalne imiona dla chłopców inspirowane naturą – polskie

56. Narcyz. Jest to nietypowe imię męskie pochodzenia greckiego, a jednocześnie nazwa pięknych wiosennych kwiatów. W mitologii greckiej Narcyz był młodzieńcem, który zakochał się we własnym odbiciu. 57. Florian. Jest to oryginalne imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego „kwitnący kwiat”. Co ciekawe, w Polsce używane bywało w formie Tworzyjan. 58. Wawrzyniec. Imię to pochodzi z łaciny i wywodzi się od słowa laur (czyli wawrzyn). To wyjątkowo rzadkie imię męskie w 2022 roku nadano w Polsce zaledwie sześciu chłopcom.

Dodatkowe zagraniczne rzadkie imiona męskie i ich znaczenie

Wciąż się wahasz i szukasz dodatkowych źródeł inspiracji? Obawiasz się, że rzadkie imię męskie może być trudne do wymówienia lub zapisu? Przeanalizuj wszystkie za i przewciw, lecz w żadnym wypadku nie trać entuzjazmu, jeśli nie znalazłaś jeszcze idealnego imienia dla swojego maluszka. Imię towarzyszy nam przez całe życie i określa tożsamość człowieka, więc warto wybrać dla syna imię tak wyjątkowe jak on sam! Poznaj kolejną porcję oryginalnych imion męskich wraz z ich pochodzeniem i znaczeniem. 59. Alden. To wyjątkowe imię dla chłopca pochodzi od imienia Ealdwine. W języku staroangielskim ma ono wspaniałe znaczenie, a mianowicie: „stary przyjaciel". 60. Adryan. Imię to pochodzi od łacińskiego imienia Hadrianus, a jego znaczenie to „z Hadrii". Jak Ci się podoba ten nietypowy zapis znanego w Polsce imienia męskiego? 61. Arlo. Pochodzenie tego oryginalnego zagranicznego imienia męskiego nie jest do końca jasne. Według niektórych hipotez pochodzi od nazwy irlandzkiego miasta Aherlow (którego znaczenie to „między dwiema wyżynami"). Według innej teorii zaś imię to pochodzi od nazwy „Arlo Hill" wywodzącej się z poematu The Faerie Queene autorstwa Edmunda Spensera. 62. Brennon. Jest to wariant imienia Brennan, które pochodzi od irlandzkiego nazwiska Ó Braonáin. Jego znaczenie to „deszcz", „łza" lub „wilgoć". Może to być dobry wybór, jeśli Twoja rodzina ma irlandzkie korzenie. 63. Kaipo. To urocze hawajskie imię znaczy tyle co „kochanie". W Stanach Zjednoczonych jest to rzadko spotykane imię typu unisex. 64. Aurelio. Imię to pochodzi od łacińskiego nazwiska Aureliusz. Słynnym Rzymianinem o tym imieniu był cesarz Marek Aureliusz. W języku łacińskim imię to oznacza "złoty", więc jest to idealne imię dla złotego dziecka. 65. Keanu. To hawajskie imię dla chłopca oznacza „chłodną bryzę". Słynnym nosicielem tego imienia jest aktor Keanu Reeves, którego ojciec pochodzi z Hawajów. Musisz przyznać, że to wyjątkowo ładne imię o iście poetyckim znaczeniu.

Dodatkowe rzadkie imiona męskie i ich znaczenie - polskie

66. Ireneusz. Imię to wywodzi się z języka greckiego i znaczy „spokojny, pokojowy". W Polsce pojawiło się ono w XVIII wieku, jednak obecnie uchodzi za niezwykle rzadkie – w 2022 roku nadano je zaledwie dwudziestu chłopcom. 67. Joachim. Imię pochodzenia biblijnego, którego znaczenie to „Jahwe pocieszy, pokrzepi, wywyższy". W Polsce używane było już w XIV wieku i występowało w wielu różnych formach: Jachym, Jochym, Joachym, Achym. 68. Seweryn. Pochodzi z łacińskiego słowa severus, którego znaczenie to „surowy, srogi, poważny”. Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Seweryn w 2022 roku zajął 141. miejsce w grupie imion męskich. 69. Korneliusz. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od nazwiska rzymskiego rodu Cornelii. Imię to należy w Polsce do bardzo rzadkich i unikatowych: w ubiegłym roku otrzymało je 36 noworodków. 70. Brunon. To rzadkie imię męskie wywodzi się z języka germańskiego i pochodzi od słowa, którego znaczenie to „niedźwiedź” lub „brunatny”. Jest to wariant imienia Bruno, które w Polsce po raz pierwszy zanotowano w 1236 roku.

Podsumowanie

Wybór wyjątkowego imienia dla chłopca może być świetną zabawą, ale przy tak wielu możliwościach jest to także nie lada wyzwanie. Mamy nadzieję, że nasza lista stała się dla Ciebie źródłem inspiracji i pomysłów. Jeśli zaś wciąż szukasz imienia dla Waszego synka, zapoznaj się z innymi naszymi artykułami na temat imion, jak hiszpańskie imiona męskie lub najładniejsze polskie imiona męskie. Nie zapomnij też zaopatrzyć się w podstawowe elementy wyprawki dla niemowlaka, takie jak pieluchy i chusteczki nawilżane. Korzystając z aplikacji Pampers Club możesz zbierać punkty lojalnościowe i wymieniać je na wspaniałe nagrody.

Zgoda na pliki cookie