Tradycje dotyczące imion: Nadawanie dzieciom imion innych członków rodziny

Nadanie maluchowi imienia po członku rodziny zawsze jest oznaką miłości i szacunku. Może też spowodować trochę kłopotów! Poczytaj o kilku ważnych rzeczach, które należy wziąć pod uwagę, przy wykorzystywaniu imion z Twojego drzewa genealogicznego!

Nie zaczynaj, jeśli nie skończysz

Twój kochany dziadek miał na imię Kazimierz. Imię Kazimierz jest takim dobrym i silnym imieniem. Wydawało Ci się naturalne, aby swojemu pierwszemu synkowi dać na imię Kazimierz. Ale teraz w drodze jest kolejne dziecko i wahasz się przed nadaniem mu imienia Pafnucy po Twoim drugim dziadku.

Nie chcesz, aby Twój starszy syn nosił męskie imię, za którym kryje się taka wspaniała historia, a Twój młodszy syn dostał imię, które po prostu Ci się spodobało. Więc albo będziesz musiała wymyślić równie historyczne imię dla swojego drugiego synka, albo ponownie rozważyć użycie imienia rodzinnego.

POWIĄZANY PROGRAM CIĄŻOWY

Znajdź imię dla dziecka

Generator imienia dla dziecka

Filtruj według płci:

Dziewczynka

Chłopiec

Dla obu płci

Filtruj według motywy:

Archaiczny

Religijny

Urocze

Kwiaty

Nie zapominaj o nikim

Jeśli zamierzasz nadać swojemu dziecku imię po kimś, kto wciąż żyje, nie ma sprawy, tylko pamiętaj, że oznacza to pominięcie kogoś innego. Dawno zmarli krewni nie będą narzekać na to, że zostali pominięci, ale jeśli zaczniesz nadawać dzieciom imiona swojego rodzeństwa, to albo skończą Ci się bracia i siostry, albo dzieci do nazwania.

Niech imię ma znaczenie

Imię z historią może mieć wielką siłę. Jeśli dziecko ma imię, za którym kryje się jakaś historia, może być zmotywowane do stania się podobnym do tej osoby i do naśladowania jej dobrych cech. Jeśli ta osoba wciąż żyje, rozważ zapytanie jej, czy nie ma nic przeciwko wykorzystaniu jej imienia. Uhonorowanie takiej osoby i przedłużenie jej dziedzictwa może być wzruszającym momentem.

Rób rzeczy po swojemu

Nawet jeśli w Twojej rodzinie istnieje długa tradycja nadawania dzieciom imion, nie musisz się do niej stosować. To Twoje dziecko i będzie ono (prawdopodobnie) nosiło to imię przez resztę swojego życia. Możesz więc rozważyć imiona rodzinne, ale ostatecznie wybierz takie, które Twoim zdaniem będzie najlepsze dla Twojego małego szczęścia.

Zgoda na pliki cookie