Japońskie imiona żeńskie, które Cię zafascynują

Japońskie imiona żeńskie brzmią pięknie i egzotycznie, lecz warto także zwrócić uwagę na tradycje związane z ich zapisem i znaczeniem. Szukasz japońskiego imienia dla swojej córeczki? Zastanawiasz się, czy popularność japońskich imion żeńskich wzrasta w Polsce? Chciałabyś wiedzieć, jakie są popularne japońskie imiona dla dziewczynek? Koniecznie przejrzyj naszą listę japońskich imion żeńskich, dzięki której dowiesz się także, jakie jest znaczenie niektórych popularnych japońskich imion żeńskich.

Jeśli natomiast zastanawiasz się, czy można nosić japońskie imię będąc Polką, spieszymy z odpowiedzią: zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, rodzice mogą wybrać dziecku imię obce, niezależnie od własnego obywatelstwa i narodowości.

Przed dokonaniem wyboru, warto zrobić rozeznanie i dowiedzieć się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając japońskie imię żeńskie dla dziecka, żeby była to dobrze przemyślana decyzja.

Język japoński oferuje niezwykle bogaty wybór pięknych i różnorodnych imion, a dzięki naszej liście dowiesz się, jakie są różnice między japońskimi imionami żeńskimi a polskimi imionami.

Znajdziesz na niej imiona z kilkoma różnymi znakami kanji, różnymi znaczeniami i różnymi wymowami, dzięki czemu możesz wybrać coś wyjątkowego. Zapoznaj się z naszymi propozycjami ponad 200 japońskich imion dla dziewczynek i daj się zainspirować!

Tradycje związane z japońskimi imionami dla dziewczynek

Japońskie imiona dla dziewczynek są zakorzenione w zwyczajach i tradycji tego kraju. Jeśli tradycje związane z nadawaniem imion w Japonii nie są Ci zupełnie obce, poniższe informacje mogą posłużyć jako odświeżenie wiedzy, dzięki któremu łatwiej znajdziesz idealne japońskie imię dla Waszej córeczki.

Alfabet japoński

Na początek pomocne może być zrozumienie japońskiego alfabetu. Japońskie imiona, tak jak nazwiska, zazwyczaj zapisywane są za pomocą znaków kanji, czyli logogramów przedstawiających piękną, wizualną reprezentację każdego imienia.

Ta forma zapisu jest jednak dość skomplikowana, dlatego niektórzy rodzice wolą zapisywać imiona swoich dzieci, używając uproszczonej wersji kanji, czyli jednego z dwóch systemów pisma sylabicznego: hiragany lub katakany.

Pozwól, że zaprezentujemy Ci trzy wymienione powyżej formy japońskiego alfabetu na przykładzie imienia dziewczęcego Haruka.

Jeden z możliwych zapisów za pomocą znaków kanji wygląda następująco: 晴香. To samo imię zapisane za pomocą hiragany wygląda tak: はるか.

Natomiast w przypadku katakany, zapis imienia uproszczony jest jeszcze bardziej i wygląda w ten sposób: ハルカ.

POWIĄZANY PROGRAM CIĄŻOWY

Znajdź imię dla dziecka

Generator imienia dla dziecka

Filtruj według płci:

Dziewczynka

Chłopiec

Dla obu płci

Filtruj według motywy:

Archaiczny

Religijny

Urocze

Kwiaty

Co oznaczają Japońskie imiona?

Japońscy rodzice po wybraniu imienia dla swojej córeczki, muszą podjąć decyzję dotyczącą znaków używanych do jego zapisu, a także znaczenia i wymowy wybranego imienia. Do zapisu japońskich imion wykorzystuje się ponad 3000 znaków kanji, a gdy znaki te łączy się w celu utworzenia rozmaitych zdrobnień i znaczeń, powstaje niemal nieskończona liczba dostępnych wariacji.

Znaki Niektórzy rodzice nadając dziecku imię, wybierają tylko jeden znak kanji, ale tradycyjnie do utworzenia bardziej spersonalizowanego imienia, używa się większej liczby znaków. Japońskie imiona dla dziewczynek składają się zazwyczaj z dwóch lub trzech; imiona z czterema znakami tradycyjnie używane są jako wyraz szacunku wobec najstarszych członków rodziny.

Znaczenie Ciekawostką jest, że ta sama forma japońskiego imienia żeńskiego może mieć wiele różnych znaczeń. Dzieje się tak, ponieważ rodzice mogą łączyć znaki i wybierać spośród wielu możliwych interpretacji. Weźmy na przykład imię Tomomi:

  • Japoński znak „tomo” ma kilka znaczeń, w tym „mądrość", „intelekt" i „przyjaciel".

  • Znak „mi” w połączeniu z „tomo”, może oznaczać między innymi „piękny", „owoc", „dobry wynik" i „prawdę".

Bazując na powyższym przykładzie, znaczenie tego japońskiego imienia żeńskiego można interpretować jako „inteligentne piękno", „mądra prawda", „piękna przyjaciółka" itp.

Wymowa To samo imię może mieć w języku japońskim nie tylko różne znaczenia, ale także inną wymowę. Wiele japońskich imion dla dziewczynek ma natomiast powszechnie przyjęte znaczenie, które rodzice przyjmują oddając hołd tradycji. Jeżeli jednak decydują się na bardziej spersonalizowane imię lub imię z unikalną kombinacją kanji, wówczas wraz z imieniem dziecka należy podać również jego indywidualne znaczenie i wymowę. Te kombinacje mogą tworzyć imiona o nietypowym brzmieniu, co jest stosunkowo nowym trendem, który rozpoczął się w latach 90-tych XX. wieku.

Aby nieco ułatwić Ci zadanie, nasza lista zawiera najbardziej powszechną wymowę każdego imienia. Wybierając japońskie imię dla swojego dziecka, warto wziąć pod uwagę łatwość zapisu i wymowy.

Najpopularniejsze japońskie imiona dla dziewczynek

Jeśli szukasz popularnego japońskiego imienia dla swojej córki, przeczytaj nasze poniższe propozycje. Poznaj znaczenie pięknych imion japońskich, które największą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych (pierwsze pięć imion w naszym zestawieniu) i w samej Japonii (imiona od piątego do dziesiątego). Dzięki naszym krótkim opisom, dowiesz się także, jak prawidłowo wymawiać te urocze japońskie imiona dla dziewczynek i jaka jest ich geneza.

1. Ema. W USA najpopularniejszym japońskim imieniem dla dziewczynek jest Ema, choć Amerykanie wybierają zazwyczaj pisownię z podwójnym „m”: Emma. W japońskim kanji imię to oznacza „łaskę, korzyść" lub „zatokę, wlot" w połączeniu z „lnem".

2. Naomi. Naomi to kolejne popularne imię dziewczynek z rodzin japońsko-amerykańskich. Choć imię to używane jest od wieków, a największa moda na nie przypadła na lata 90., jego popularność wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Znaczenie imienia Naomi to „prosta, bezpośrednia" i „piękna".

3. Jun. Imię to wymawia się zgodnie z zapisem i jest ono popularne także jako japońskie imię dla chłopców. To pojedyncze kanji ma kilka różnych znaczeń, w tym „czysty", „prosty" i „wilgoć".

4. Hana. Imię to zajmuje czwarte miejsce według popularności wśród japońsko-amerykańskich rodzin i wymawia się je podobnie do biblijnego imienia Hannah. W japońskim kanji oznacza ono „kwiat".

5. Reina. Imię wymawiane jako Rena jest tradycyjnym japońskim imieniem dla dziewczynek, którego znaczenie to „mądra". Czyż nie jest to świetna propozycja imienia dla Twojej małej intelektualistki?

6. Himari. Jeśli szukasz dla córeczki japońskich imion inspirowanych nazwami kwiatów, to jesteś we właściwym miejscu! Jednym z tych uroczych, kwiatowych imion jest Himari (wymawia się je zgodnie z zapisem), oznaczające „słonecznik".

7. Tsumugi. Jest to tradycyjne japońskie imię dziewczęce (wymawiane zgodnie z pisownią) o unikalnym znaczeniu: „pongee" lub „prząść". Pongee to tradycyjna japońska tkanina z jedwabiu.

8. Rin. To imię unisex oznacza „dostojny" i wymawia się je zgodnie z zapisem. Jak myślisz, czy pasowałoby do Waszej córeczki?

9. Mei. To japońskie imię, które wymawia się jako Meji, łączy w sobie kanji, oznaczające „pączek, kiełek" i „życie". Musisz przyznać, że jest to iście liryczne połączenie!

10. Aoi. Kolejny doskonały wybór na kwiatowe imię: Aoi oznacza „malwę" i pochodzi od kanji, które oznacza kolory „zielony, niebieski". Imię to wymawia się zgodnie z zapisem.

Wybór imienia dla dziecka jest świetną zabawą, ale przy tak wielu możliwościach możesz czuć się nieco zagubiona. Obejrzyj poniższe nagranie, żeby poznać kilka ciekawych faktów, które mogą pomóc Ci znaleźć idealne imię dla Twojego dziecka!

Wyjątkowe i rzadkie japońskie imiona dla dziewczynek

Choć wszystkie popularne japońskie imiona dla dziewczynek wymienione powyżej są doskonałym wyborem, warto wziąć pod uwagę także te oryginale i rzadkie imiona żeńskie.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz dla córki popularne czy bardziej oryginalne imię z naszej listy – egzotyka japońskiego imienia sprawi, że Twoje dziecko będzie wyróżniać się z tłumu.

Niewątpliwie, mają one piękne brzmienie i znaczenie, które może odzwierciedlać cechy Twojego dziecka!

11. Asami. Wymowa pierwszego imienia z tej kategorii na pewno nie sprawi problemu – czyta się je tak, jak się pisze. Jeśli zaś chodzi o znaczenie to „asa” oznacza „konopie", a „mi” „piękny".

12. Chinatsu. Choć wiele spośród japońskich imion dla dziewczynek zawiera w sobie słowo „lato”, nie oznacza to, że nie ma wśród nich imion nietypowych. Jednym z nich jest właśnie Chinatsu (czytaj: Czinatsu), które oznacza „tysiąc lat".

13. Chō. Jednym z wielu rzadkich japońskich imion dla dziewczynek jest Chō, którego poprawna wymowa to Czo. Znaczenie tego jednosylabowego imienia dla dziewczynki to „motyl”.

14. Junko. Czytając naszą listę na pewno zauważysz, że wiele japońskich imion dla diewczynek kończy się na kanji, oznaczające „dziecko”, czyli „ko”. W przypadku Junko, „jun” oznacza natomiast „posłuszeństwo" lub „czystość". Imię to wymawia się zgodnie z zapisem, a jego znaczenie... Brzmi jak pobożne życzenie wielu rodziców, nieprawdaż?

15. Kyō. To pojedyncze kanji jest niezwykłym imieniem dla dziewczynek, o wielu znaczeniach, w tym „jednoczyć", „współpracować", „stolica", „wioska", a nawet „morela". Wymawia się je jako Kjo.

16. Masuyo. Znaczenie tego pięknego imienia niesie ze sobą dobrą wróżbę dla Waszej córeczki, gdyż jest to „zysk, korzyść" i „świat". Wasza mała Masuyo (poprawna wymowa to Masujo) podbije cały świat!

17. Minato. To rzadkie japońskie imię dla dziewczynek wymawia się tak, jak się je pisze. Imię to będzie doskonałym wyborem, jeżeli szukasz imion związanych z wodą, gdyż oznacza ono „port”.

18. Tsubame. Kolejne rzadkie japońskie imię dla dziewczynek wymawia się jako Tsubami. Jeśli lubisz ptaki, z pewnością spodoba Ci się jego znaczenie, a mianowicie „jaskółka”.

19. Umeko. Cząstka „ume” oznacza „morelę, śliwkę", a „ko” – „dziecko", więc imię to idealnie pasuje do dziecka, które jest słodkie, niczym morela! Umeko wymawia się zgodnie z zapisem.

20. Yaeko. Imię to oznacza „wielowarstwowe dziecko", co niewątpliwie jest prawdą w przypadku każdego dziecka. Imię czyta się zgodnie z zapisem.

Więcej oryginalnych i rzadkich japońskich imion dla dziewczynek

Jeżeli wciąż czujesz niedosyt i chcesz poznać więcej niespotykanych japońskich imion dla dziewczynek – wśród nich także imiona starodawne i o nietypowym brzmieniu – zapoznaj się z poniższą tabelką!

 ImięWymowaZnaczenie
21.AiriAiriMiłość, uczucie / biały jaśmin, gruszka
22.ChihiroCzikiroTysiąc / sążeń
23.HinaKhinaŚwiatło, słońce, dzień / zieleń
24.KanakoKanakoZapach / zieleń / dziecko
25.MegumiMegumiŻyczliwość, miłość, przywiązanie
26.MizukiMizukjiPomyślny omen / nadzieja
27.NaoNaoBezpośredni / centralny
28.SaoriSaoriPiasek / tkanie
29.YōkoJokoŚwiatło, słońce, ocean / dziecko
30.JuDoskonałość, wyższość / odwaga

 

Jakie są ładne imiona japońskie żeńskie?

Jak już zdążyłaś się przekonać, japońskie imiona dla dziewczynek mają piękne brzmienie i różnorodne, ciekawe znaczenia, które można interpretować na wiele sposobów. Czy jest coś piękniejszego niż imię oznaczające „harmonię" lub „wiersz"?

31. Akari. To urocze imię (wymawiane zgodnie z zapisem) znaczy „jasny" i „wioska" lub „biały jaśmin".

32. Ami. Imię to brzmi całkiem podobnie do amerykańskiego imienia Amy. Jeżeli chodzi o znaczenie, to pierwsza cząstka: „a” oznacza „druga" lub „Azja", natomiast „mi” znaczy tyle co „piękna". Imię to możesz nadać swojej pięknej drugiej córce.

33. Emi. To urocze japońskie imię dla dziewczynek nie tylko pięknie brzmi, ale ma też piękne znaczenie: dosłownie: „piękny" i „obraz". Również w tym przypadku wymowa jest zgodna z zapisem.

34. Honoka. Słowo „honooznacza „harmonię", „ka” – „kwiat", a razem tworzą piękne japońskie imię dla dziewczynki. Honoka czyta się tak, jak się pisze.

35. Ichika. To japońskie imię dla dziewczynek ma zbyt wiele znaczeń, żebyśmy mogli je wszystkie wymienić, pozostańmy więc przy tych najpiękniejszych: słowo „ichi” oznaczać może „miłość", „nadzieję" i „początek". Cząstka „ka” z kolei może oznaczać między innymi: „kwiat", „piękny", „uczucie" i „zapach". Całość dopełnia urocza wymowa: Iczika.

36. Kei. To ładne japońske imię dziewczęce może oznaczać „inteligentny" lub „kamień szlachetny" i wymawia się je jako Ke.

37. Mio. W tym imieniu cząstka „mi” oznacza „piękna", a „o” – „kwiat wiśni" lub „nić". Mio wymawia się zgodnie z zapisem.

38. Noa. To urocze i wyjątkowe japońskie imię dla dziewczynek oznacza „miłość". Kanji „no” jest formą dzierżawczą, więc wskazuje na posiadanie „a”, oznaczającego „miłość" i „uczucie". Maleństwo o tym imieniu zawsze będzie otoczone miłością!

39. Shiori. Imię to wymawia się jako Sziori i ma ono wiele znaczeń. Po połączeniu kanji „shi” i „ori” może oznaczać „zakładkę", więc jest to idealne imię dla małego mola książkowego! Kanji interpretowane osobno, mogą znaczyć „wiersz", „splot" i „pełen wdzięku".

40. Yui. Zadbaj już teraz o szyk i elegancję swojego maluszka! To imię brzmi jak gwarancja dobrego stylu: Yui oznacza bowiem „doskonałość, wyższość", jak i „ubranie".

Więcej ładnych japońskich imion dla dziewczynek

Poniżej znajdziesz jeszcze więcej uroczych, pięknych japońskich imion dla dziewczynek. Do wyboru do koloru!

 ImięWymowaZnaczenie
41.AyaAjaKolor, wygląd
42.EtsukoEtsukoRadość, zadowolenie / dziecko
43.HoshikoHosziko lub HoszkoGwiazda / dziecko
44.IzumiIzumiFontanna, źródło
45.KaoruKaoruZapach, pachnąc
46.KazukoKazukoJedność, harmonia, pokój / dziecko
47.ReiReDzwon, piękny / brzęk jadeitu
48.SachikoSaczikoSzczęście, powodzenie / dziecko
49.WakanaWakanaHarmonia, pokój / odtwarzanie muzyki
50.YūkaJukaDelikatność / kwiat,

 

Jakie są fajne japońskie imiona dla dziewczynek?

Gust i preferencje dotyczące brzmienia i znaczenia imion mogą się różnić, dlatego chcemy, żebyś poznała ich jak najwięcej i miała z czego wybierać. Oto kolejna porcja japońskich imion dla dziewczynek, które na pewno skradną Wasze serca!

51. Akira. Imię to, wymawiane jako Akjira, ma wyjątkowo fajne brzmienie, ale to, co czyni je jeszcze lepszym wyborem, to jego znaczenie: „jasny" i „czysty". Jeśli jesteś fanką japońskiego kina, na pewno kojarzysz słynnego reżysera o tym imieniu: Akirę Kurosawę.

52. Asuka. Imię to można wymawiać poprawnie na dwa sposoby: jako Asuka lub Aska. Znaczy ono „latać" i „ptak", a czy jest coś fajniejszego, niż szybowanie wśród chmur?

53. Hikari. To urocze japońskie imię żeńskie wymawia się jako Khikari, a znaczy ono tyle co „światło". Córeczka na pewno doda Waszemu życiu blasku, więc imię to będzie mieć symboliczne znaczenie. Jakby tego było mało, pięknie prezentuje się ono jako zapis w hiraganie (ひかり), która dla tego imienia jest bardziej popularna niż kanji.

54. Keiko. Imię to (czytaj: Keko) składa się ze słów „świętować" i „dziecko". Narodziny dziecka to rzeczywiście jeden z najwspanialszych powodów do świętowania!

55. Kimiko. To fajne japońskie imię oznacza „cenny" („ki”), „piękny" („mi”) i „dziecko" („ko”), co doskonale odzwierciedla zachwyt i miłość rodziców. Wymawia się je jako Kjimiko.

56. Mai. To wdzięczne japońskie imię dla dziewczynki, można wymawiać jako Mej lub Mei. Składa się ono z pojedynczego kanji o kilku znaczeniach: „taniec", „szczery", „miłość" i „uczucie".

57. Noriko. Imię to idealnie pasuje do stanowczej dziewczynki, która wie, czego chce – Noriko (wymowa zgodna z zapisem) oznacza bowiem „rządzić" i „dziecko".

58. Shun. Z tym imieniem (czytaj: Szun) Twoja córeczka będzie skazana na sukces! Jego znaczenie to „szybki" lub „utalentowany".

59. Yoshiko. Kanji „yoshima kilka różnych znaczeń, w tym „dobry", „cnotliwy", „pachnący", „radosny" i „godny szacunku". Druga część tego imienia, kanji „kooznacza „dziecko", dlatego kombinacja tych słów może oznaczać np. „radosne dziecko". Yoshiko wymawia się jako Josziko.

60. Yume. Podobnie jak irlandzkie imię Aisling, Yume oznacza „sen, wizję". Oczywiście to japońskie imię ma dużo egzotyczniejsze brzmienie (Yume wymawia się jako Jume) i kilka innych potencjalnych znaczeń. Kanji to – w zależności od kontekstu – interpretować można także jako „obfity" oraz „pączek" lub „kiełek".

Więcej fajnych japońskich imion dla dziewczynek

Masz już swoich faworytów, ale chętnie poznasz więcej ciekawych japońskich imion dziewczęcych? Zapoznaj się z poniższą tabelką, żeby poznać także ich znaczenie i poprawną wymowę.

 ImięWymowaZnaczenie
61.AkiAkjiKryształ, jasny / Azja / nadzieja
62.ChieCzieTysiąc / przysługa, korzyść, obraz
63.HarukoHarukoŚwiatło, słońce / dziecko
64.KokoroKokoroSerce, umysł, dusza
65.MaoMaoPrawdziwy, autentyczny / taniec / kwiat wiśni
66.MichiMicziŚcieżka
67.RenRenLotos, miłość
68.ShionSzionAster / wiersz / dźwięk
69.ToshikoToszikoSzybki, sprytny, bystry / dziecko
70.YunaJunaŁucznik

 

Japońskie imiona dla dziewczynek oznaczające „kwiat"

Jeżeli szukasz japońskich imion dla dziewczynek oznaczających „kwiat", to dobrze trafiłaś! Podobnie jak w przypadku arabskich imion dla dziewczynek, jest to bardzo powszechny motyw, który wielu rodziców wybiera jako inspirację do nadania imienia swoim córkom. I nie ma się czemu dziwić: piękny kwiat pasuje, jak ulał do pięknego dziecka!

71. Ayame. Poprawna wymowa tego japońskiego imienia o cudownym brzemieniu to Ajame. To kolejny przykład kwiatowego imienia dla dziewczynek, a wywodzi się ono od nazwy irysa.

72. Hanae. To urocze kwiatowe imię łączy w sobie „hana”, czyli „kwiat" i „e”, czyli „obraz", „przysługa" lub „korzyść". Imię to wymawia się tak, jak się je pisze.

73. Hanako. Japońskie słowo „hana” oznacza „kwiat", a „ko” – „dziecko", co tworzy razem imię, które przetłumaczyć można jako „kwiatowe dziecko”. Hanako wymawia się zgodnie z zapisem.

74. Hinata. Jest to imię z kategorii unisex oznaczające „słoneczne miejsce", „w stronę słońca" lub po prostu „słonecznik". Warto rozważyć to japońskie imię dla dziewczynki urodzonej latem! Imię to czyta się zgodnie z zapisem.

75. Karen. To japońskie imię brzmi podobnie do jednego z klasycznych amerykańskich imion dla dziewczynek i oznacza „kwiat" i „lotos" lub „lilię wodną".

76. Kiku. To urocze imię oznacza „chryzantemę", czyli piękny kwiat występujący w wielu kolorach. Wymawia się je jako Kjiku.

77. Mio. Kolejne pełne wdzięku imię japońskie: Mio (wymowa zgodna z zapisem) łączy w sobie kanji, które razem znaczą „piękny kwiat wiśni".

78. Misaki. Jeśli szukasz kwiatowego imienia, którego znaczenie jest bardziej uniwersalne, niż w przypadku imienia Mio, może spodoba Ci się Misaki, wymawiane jako Misakji. Oznacza ono „piękny kwiat". Jak myślisz, czy to imię pasowałoby do Waszej córeczki?

79. Sakura. Co byś powiedziała na imię Sakura? Jeżeli podoba Ci się proste i szlachetne znaczenie „kwiat wiśni", to warto rozważyć wybór tego imienia. Jeśli byłaś fanką „Cardcaptor Sakura”, serialu animowanego dla dziewcząt z późnych lat 90-tych, to na pewno kojarzysz to wyjątkowe imię!

80. Sayuri. To japońskie kwiatowe imię znaczy tyle co „mała Lilia". To idealne imię dla dziewczynki, której mama ma na imię Lilianna.

Więcej japońskich imion dla dziewczynek oznaczających „kwiat"

To jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o japońskie imiona dla dziewczynek związanych z kwiatami! Zapoznaj się z poniższymi imionami i wybierz najpiękniejsze z nich dla Waszej córeczki!

 ImięWymowaZnaczenie
81.ChikaCzikaTysiąc kwiatów
82.HarukaHarukaWiosna / kwiat
83.KanonKanonKwiat / dźwięk
84.KasumiKasumiKwiat / jasny, czysty
85.MoeMoePączek, kiełek
86.MomokaMomokaSto kwiatów
87.RanRanOrchidea
88.RikoRikoBiały jaśmin / dziecko
89.RinaRinaBiały jaśmin / ogród
90.SakikoSakjikoKwiat / dziecko

 

Japońskie imiona dla dziewczynek związane z naturą

Wiele spośród japońskich imion dla dziewczynek wywodzi się od nazw związanych z przyrodą – są one pod tym względem podobne do imion koreańskich. Oprócz imion związanych z kwiatami, które zaprezentowaliśmy w poprzedniej części naszego artykułu, japońskie imiona obfitują w motywy związane ze zwierzętami, porami roku, pogodą czy kamieniami szlachetnymi. Sprawdź nasze poniższe propozycje i przekonaj się, jak bogaty jest japoński świat natury i związanych z nią imion żeńskich!

91. Chōko. To urocze japońskie imię dla dziewczynek wymawia się jako Czoko, a jego znaczenie to „dziecko motyla". Prawda, że brzmi wyjątkowo pięknie?

92. Fuyuko. Jeśli Twoja mała dama urodzi się w miesiącach zimowych, możesz rozważyć nadanie jej imienia wymawianego jako Fujuko. To połączenie kanji oznacza bowiem „zimowe dziecko".

93. Hibiki. To japońskie imię dla dziewczynek ma nie tylko wyjątkowe brzmienie, ale także znaczenie. Wymawia się je jako Khibikji i oznacza „dźwięk" lub „echo".

94. Hoshi. Imię to znaczy tyle co „gwiazda”, więc będzie idealnie pasować do Waszej mełej gwiazdeczki! Hoshi, to pojedynczy znak kanji, który wymawia się jako Hoszi.

95. Hotaru. Jeśli szukasz pełnych blasku japońskich imion dla dziewczynek, to właśnie natrafiłaś na jedno z nich! Hotaru (wymowa zgodna z zapisem) oznacza bowiem robaczka świętojańskiego.

96. Kohaku. To słodkie imię wymawia się zgodnie z zapisem, a oznacza ono „bursztyn". Czyż nie jest to piękne i magiczne imię dla małej dziewczynki?

97. Natsuki. Jeśli szukasz wyjątkowych japońskichi imion dla dziewczynek, które zawierają w sobie słowo „księżyc", rozważ Natsuki, wymawiane jako Natsukji. Kanji tworzące to imię znaczą razem „letni księżyc", co jest wspaniałym połączeniem dla dziewczynki urodzonej latem.

98. Shinju. To piękne japońskie imię oznacza „perłę", co doskonale pasuje do dziewczynki pięknej i cennej, niczym perła! Shinju wymawia się jako Szinju.

99. Sora. To krótkie i urocze japońskie imię dla dziewczynek oznacza „niebo" i jest wymawiane zgodnie z zapisem.

100. Suzume. To rzadkie japońskie imię dla dziewczynek oznacza „wróbelka". Jego wymowa nie sprawi nikomu trudności, gdyż jest całkowicie zgodna z zapisem.

Więcej japońskich imion dla dziewczynek związanych z naturą

Oto dodatkowa porcja imion związanych z naturą. Musisz przyznać, że nie mogliśmy pominąć w tej kategorii, imion o znaczeniu tak pięknym jak „letnie dziecko", „leśne dziecko” czy „skrzydła"!

 ImięWymowaZnaczenie
101.AkikoAkjikoJesienne dziecko
102.KaedeKaedeKlon
103.KoharuKoharuPóźne lato
104.MamiMamiPiękny / len
105.ManamiManamiMiłość / morze, ocean
106.MorikoMorikoLeśne dziecko
107.NatsukoNatsukjiLetnie dziecko
108.NatsumiNatsumiPiękne lato
109.ShizukaSzizukaSpokojne lato
110.TsubasaTsubasaSkrzydła

 

Japońskie imiona dla dziewczynek oznaczające „piękna"

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości: imię Waszej córeczki musi odzwierciedlać jej piękno i wdzięk! Wiele japońskich imion dla dziewczynek wyraża zachwyt rodziców w najbardziej bezpośredni sposób: zawierając w sobie kanji oznaczające „piękno". Prosto i dosadnie – prezentujemy imiona z urodą w roli głównej!

111. Aimi. Jeśli szukasz naprawdę pięknego japońskiego imienia dla dziewczynek oznaczającego „miłość", to nie szukaj dłużej! Imię to wymawia się zgodnie z zapisem i łączy ono „ai”, oznaczające „miłość, uczucie" z „mi”, znaczące „piękny". Idealne imię dla Waszej ukochanej córeczki!

112. Akemi. To urocze japońskie imię dla dziewczynek wymawia się tak, jak się je pisze, a jego dosłowne znaczenie to połączenie słów: „piękna" i „jasna".

113. Hitomi. Do zapisu tego imienia zazwyczaj używa się uproszczonego systemu pisma japońskiego – hiragany, a jego znaczenie to „piękna historia". Wymowa Hitomi jest zgodna z zapisem, natomiast japoński zapis prezentuje się w ten sposób: ひとみ.

114. Kumiko. To piękne japońskie imię dla dziewczynki nie przysporzy problemów, jeśli chodzi o wymowę, gdyż czyta się je tak, jak się je pisze. Kanji składające się na to imię oznaczają „długi czas" („ku”), „piękny" („mi”) i „dziecko" („ko”). Można je więc interpretować jako wiecznie piękne dziecko… Prawda, że brzmi cudownie?

115. Michiko. Imię to ma naprawdę kuszące znaczenie, gdyż w języku japońskim znaczy „piękna", „mądra" i „dziecko". Ponadto, ma uroczą wymowę: Micziko.

116. Mika. To ładne imię japońskie łączy w sobie „mi”, czyli „piękny", z „ka”, czyli „zapach". Imię to wymawia się zgodnie z zapisem.

117. Miu. To krótkie imię dla dziecka ma urocze brzmienie i znaczenie, wymawia się je zgodnie z pisownią, a jego znaczenie to „piękny" i „pióro".

118. Nanami. Jeśli masz dużą rodzinę i szukasz pięknego japońskiego imienia dla dziewczynki, to może przypadnie Ci do gustu imię Nanami (wymowa zgodna z zapisem). „Nana” oznacza „siedem", a „mi” może np. oznaczać „piękny", więc jest to idealne imię dla siódmego dziecka lub siódmej wnuczki w Waszej rodzinie.

119. Satomi. To imię to wielki komplement dla córki, ponieważ „sato” oznacza „inteligentny, mądry, bystry", a w połączeniu z „mi”: „piękny". Imię to wymawia się zgodnie z zapisem.

120. Yumi. Imię Yumi (wymawiane jako Jumi) łączy w sobie dwa kanji, które mają wiele potencjalnych interpretacji. Nadając to urocze imię Waszej córeczce, możecie np. wybrać interpretację oznaczającą „piękną przyjaciółkę”.

Więcej japońskich imion dla dziewczynek oznaczających „piękna"

Czytaj dalej, żeby poznać jeszcze więcej pięknych japońskich imion dla dziewczynek. Niektóre – tak jak imię Miho, składające się z słów „piękna" i „chronić" – mogą sprawić, że łezka zakręci Ci się w oku

 ImięWymowaZnaczenie
121.AyumiAjumiAzja / powód / piękny
122.MasamiMasamiStać się / pięknym
123.MayumiMajumiPrawdziwy / rozsądny / piękny
124.MihoMihoPiękno / ochrona
125.MikiMikjiPiękna / kronika
126.MiyuMijuPiękno / łagodność, wieczór
127.TamikoTamikoBardzo piękne dziecko
128.TomomiTomimoPiękny przyjaciel
129.YoshieJosziePiękny / korzystny
130.YumikoJumikoPowód / piękny / dziecko

 

Japońskie imiona dla dziewczynek, które epatują siłą

Daj swojej córeczce poczucie sprawczości i mocy, wybierając japońskie imię epatujące siłą. Japońskie imiona damskie z poniższej listy łączą w sobie piękne brzmienie i charyzmatyczny przekaz, który zdaje się być mieszanką idealną!

131. Ayane. Imię to wymawia się jako Ajane, jeśli zaś chodzi o jego znaczenie, to rzeczywiście jest ono wyjątkowe. W języku japońskim „aya” oznacza „kolor", „projekt" i „genialny projekt kimona", a „ne” oznacza „dźwięk". Możesz się domyślać, że imię zawierające w sobie odniesienie do kimona, jako jednego z najbardziej kultowych symboli Japonii, dodaje pewności siebie i elegancji każdej dumnej nosicielce.

132. Chiyo. To proste imię, wymawiane jako Czijo, ma iście patetyczny przekaz! To japońskie imię żeńskie oznacza bowiem „tysiąc", „pokolenie" i „świat". Jak interpretujesz połączenie tych słów?

133. Hiroko. To urocze japońskie imię dla dziewczynek ma bardzo pozytywne przesłanie! Hiro może oznaczać „tolerancyjny, hojny", „obfity" lub „dostatni", a znana Ci już cząstka „ko” oznacza „dziecko". Imię Hiroko wymawia się zgodnie z zapisem.

134. Masako. Oto kolejne imię, które zawiera w sobie japoński odpowiednik słowa „dziecko” – trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że imiona kończące się na „ko” mają w sobie niebywały urok! W tym wypadku potęguje go pierwsza część tego imienia: „Masa” może bowiem oznaczać „elegancki", „pełen wdzięku", „właściwy" lub „odpowiedni". Jakby tego wszystkiego było mało, imię to będzie odpowiednie także jeśli szukasz imion królewskich, gdyż Masako (wymawiane jako Mosako), to imię obecnej cesarzowej Japonii.

135. Miku. Pierwsza część tego uroczego imienia: „Mi”, znaczy „piękna", a w połączeniu z „ku” oznacza „niebo" lub „długi czas". Imię Miku należy jednak interpretować jako niestandardową mieszankę kanji – zgodnie z tradycyjnym odczytem nanori jego znaczenie to „przyszłość".

136. Shinobu. Choć imię to należy do długich, zawiera tylko jedno kanji. To wspaniałe japońskie imię dla dziewczynki oznacza „cierpliwość, wytrzymałość". Wymawia się je jako Szinobu.

137. Tomoko. Imię to wymawia się zgodnie z zapisem. „Tomo” może oznaczać „mądrość, intelekt", a „ko” oznacza „dziecko". To idealne imię dla dziewczynki mądrej ponad swój wiek!

138. Tsukiko. To japońskie imię dla dziewczynek oznacza „księżyc" i wymawia się je jako Tsukjiko. Jak myślisz, czy znaczenie „księżycowe dziecko" pasowałoby do Waszej córeczki?

139. Ume. Znaczenie tego imienia to „japońska morela, śliwka", która odnosi się do gatunku Prunus mume. Moc tego imienia wynika z faktu, iż w kulturze japońskiej, kwiat ume uważany jest za talizman chroniący przed złem.

140. Yoshi. Imię to, odczytywane jako Joszi, składa się z pojedynczego kanji i jest imieniem unisex o kilku potencjalnych znaczeniach. Można interpretować je jako „szczęście", „sprawiedliwy" lub „cnotliwy".

Więcej japońskich imion dla dziewczynek, które epatują siłą

Kolejną porcję imion z tej kategorii – zgodnie z wcześniejszym schematem – przedstawiamy w postaci przejrzystej tabelki, dzięki której poznasz także wymowę i znaczenie tych wyjątkowych imion pełnych mocy!

 ImięWymowaZnaczenie
141.ChiyokoCzijokoDziecko tysiąca pokoleń
142.HikaruKhikaruŚwiatło, jasność
143.KiyokoKjijokoŚwięte dziecko
144.MakatoMakotoSzczerość
145.MariMariPrawdziwy, autentyczny / rozsądek, logika
146.MinoruMinoruPrzynosić owoce
147.NobukoNobukoZaufanie, dziecko
148.TakaraTakaraSkarb, klejnot
149.TomikoTomikoBogate, obfite dziecko
150.YuaJuaWiązać / miłość, przywiązanie

 

Japońske imiona żeńskie na dokładkę

Jeżeli dobrnęłaś do końca tej długiej listy, pełnej wspaniałych japońskich imion dla dziewczynek, to bardzo możliwe, że znalazłaś wśród nich idealne imię dla swojej córeczki. Jeśli zaś wciąż szukasz tego jedynego imienia, przejrzyj koniecznie poniższy spis!

151.Ai163.Fuji175.Kyou187.Naoko199.Tsubaki
152.Aiko164.Gen176.Kyoko188.Rie200.Yasu
153.Aina165.Gina177.Kyouko189.Rio201.Yoko
154.Akane166.Haru178.Mariko190.Sachie202.Yuina
155.Atsuko167.Haruna179.Mayu191.Saki203.Yuka
156.Ayako168.Hifumi180.Midori192.Sakurako204.Yūki
157.Ayano169.Iwa181.Minako193.Sayaka205.Yukiko
158.Chikako170.Kanna182.Mitsuko194.Setsuko206.Yūna
159.Chou171.Kaori183.Miyako195.Sumiko207.Yūri
160.Chouko172.Kazue184.Momoko196.Sumire208.Yuu
161.Doi173.Kotone185.Nana197.Suzu209.Yuuko
162.Emica174.Kyō186.Nanako198.Takako210.Yuzuki

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Istnieje wiele wspaniałych japońskich imion dla dziewczynek, a nasza lista zawiera ponad 200 dowodów, które to potwierdzają. Gust i preferencje dotyczące brzmienia i znaczenie imion mogą się różnić, dlatego źródłem inspiracji mogą być zarówno te rzadkie, jak i najpopularniejsze imiona japońskie dla dziewczynek, takie jak Ema, Mei, Naomi i Reina.

Podsumowanie

Czy udało Ci się znaleźć japońskie imię, które idealnie pasuje do Waszej córeczki? Mamy nadzieję, że tak! Wybór imienia dla dziecka to poważna decyzja i często nie lada wyzwanie, lecz jego poszukiwania mogą stać się źródłem rozrywki i satysfakcji. Ciesz się tym procesem i podążaj za swoim instynktem! Jeżeli chętnie poznałabyś inne zagraniczne imiona dla dziewczynek, koniecznie zapoznaj się z naszą listą włoskich imion dziewczęcych lub skorzystaj z naszego generatora imion dla dzieci.

Tymczasem, przygotowując się na przyjście na świat słodkiej Emy lub Hanoko, pobierz aplikację Pampers Club, żeby przy każdym zakupie pieluch i chusteczek nawilżanych zbierać punkty lojalnościowe i wymieniać je na wspaniałe nagrody!

Zgoda na pliki cookie