Zabawy malucha: koledzy i interakcje

Jakkolwiek nie kochałabyś swojego dziecka, nic, co zrobisz, nie zastąpi mu radości z przebywania z innymi dziećmi. Jeśli nie jest gotowe na przedszkole lub żłobek, istnieje wiele sposobów, dzięki którym może regularnie spotykać się z rówieśnikami.

Klasy i zaplanowane zabawy

Danie swojemu dziecku jakiegoś zajęcia i pobudzenie go leży w Twoim interesie.  Istnieje wiele zajęć muzycznych, plastycznych i gimnastycznych dla małych dzieci, które dodatkowo mogą dać Ci okazję do poznania innych rodziców z Twojej okolicy!

Grupy zabaw i poranki przy kawie

Poszukaj lokalnej grupy zabaw lub zorganizuj poranki przy kawie z innymi rodzicami, którzy mają dzieci w podobnym wieku.  Możecie co tydzień lub co miesiąc zmieniać miejsce spotkania, co pomoże dodać różnorodności, a dzieci pokochają zabawę nowymi zabawkami i doświadczenia z nowego otoczenia.  Jest to też świetna metoda na zdobycie pomocy i rad dotyczących innych pytań i wyzwań rodzicielskich!

Rodzice pracujący

Poszukaj zajęć odbywających się w weekendy, aby umożliwić sobie i swojemu dziecku spędzenie wspólnie czasu i spotkanie się z innymi pracującymi rodzicami!  Jest to też świetna opcja dla ojców, którzy chcieliby zaplanować fajne zabawy z dziećmi na weekend i dać mamie chwilę wytchnienia!

Wybór dobrego przedszkola

Wybór przedszkola zaplanuj wcześniej W wielu dobrych przedszkolach funkcjonują listy oczekujących, a znalezienie odpowiedniego miejsca dla Twojego dziecka wymaga czasu. Odwiedź każde miejsce, które bierzesz pod uwagę i spędź tam dość czasu, aby upewnić się, że będzie odpowiednie Twojego dziecka.

Zgoda na pliki cookie