Rozwój malucha: Od 21 do 23 miesięcy

Obserwowanie, jak Twoje dziecko staje się bardziej skoordynowane, niezależne, uważne i świadome świata wokół, jest fantastyczne. Kiedy wchodzi w swój 21 miesiąc, zauważysz jeszcze lepszy rozwój i doszlifowanie tych zdolności.

Zabawa jest pracą dzieciństwa.

W tym wieku zabawa jest metodą uczenia się zachowania w świecie. Dziecko może być teraz egocentryczne, ale powoli opanowuje umiejętności interpersonalne, których będzie później używać. Twój maluch zaczyna rozumieć proste polecenia, co umożliwia mu bardziej interesującą zabawę. Trenuj dawanie swojemu dziecku dwustopniowych poleceń, np. “ „Weź swoje buty i załóż je” lub “„Podnieś zabawki i włóż je do pudełka”.

Zachęcaj do naśladowania

Dzieci w tym wieku lubią naśladować to, co robią dorośli, np. zamiatanie podłogi i grabienie liści. Rozważ podarowanie maluchowi jego własnej miotły lub grabi, aby mógł pomóc.

Wyjdź na dwór

Wyjście na dwór daje Twojemu maluchowi okazję do biegania, wspinania się i skakania. Te czynności pomogą mu poprawić swoją koordynację i zużytkować energię. Wykorzystaj parkowy plac zabaw.

Zapraszaj gości dla swojego dziecka

Spędzanie czasu z rówieśnikami jest najlepszym sposobem na socjalizowanie dziecka. Dopóki dzieci będą bezpieczne, pozwól im samodzielnie dojść do tego, jak się wspólnie bawić, nawet jeśli jest to bardziej zabawa równoległa niż interaktywna.

Zgoda na pliki cookie