A230

Oczekiwany dzień szybko nadchodzi; niedługo spotkasz się ze swoim maluszkiem po raz pierwszy!

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić sobie przejściowy okres w ciągu tych pierwszych kilku tygodni i czerpać radośćz tego wyjątkowego czasu:

1. Wybierz swojego lekarza

Możesz umówić się na wizytę, kiedy jeszcze jesteś w ciąży. Da Ci to szansę na wstępne poznanie się z lekarzem. Możesz też zadać wszelkie pytania dotyczące opieki nad Twoim dzieckiem, np.:

  • Jak szybko po wyjściu ze szpitala powinnaś przyjść z dzieckiem na pierwszą wizytę ?

  • Czy z lekarzem jest kontakt poza jego godzinami pracy?

2. Przygotowywanie posiłków

Przygotuj kilka potraw i zamroź je, aby ułatwić przygotowywanie obiadu w pierwszych tygodniach, gdy rodzina się powiększy.

3. Goście i rodzina

Nie ma wątpliwości, że Twoi znajomi i rodzina będą bardzo zainteresowani spotkaniem się z Twoim nowym dzieckiem. Zastanów się, czy pasuje Ci, aby wpadali w dowolnym czasie, czy lepiej ustalić określone dni lub czas, w którym chętnie przyjmiesz gości.

Możesz też rozważyć, czy chcesz, aby bliski członek rodziny mieszkał z Tobą w ciągu pierwszego tygodnia, kiedy odzyskujesz siły.

4. Dom i pranie

Podczas gdy pokój dziecięcy czeka na swojego nowego mieszkańca, warto uporządkować resztę mieszkania i zrobić pranie – będzie o jedną rzecz mniej do zrobienia później.

5. Przynieś z domu ubranie dla siebie i dziecka

Wybierz ładne ubrania dla Twojego dziecka i dla siebie, które będziecie nosić w dzień przybycia do domu ze szpitala.

To wszystko! Tych kilka wskazówek można dodać do „listy rzeczy do zrobienia w dniu przybycia z maluchem do domu”, która pomoże szybciej rozpocząć życie w powiększonej rodzinie.

Teraz spakuj wyprawkę do szpitala.