Co za bałagan!

Jak sobie radzić z trudnymi plamami, które robią dzieci

To żadna tajemnica, że niemowlęta i małe dzieci regularnie robią bałagan, a Twoim zadaniem jeszcze przez długi czas będzie codzienne sprzątanie po Twoim maluchu. Dlatego nie denerwuj się za bardzo brudnymi śladami i plamami zostawianymi przez dziecko i naucz się akceptować to, że bałagan to nieunikniona część bycia rodzicem. Warto też dowiedzieć się, jaki płyn do prania dla niemowląt wybrać.

Podczas kilku pierwszych tygodni możesz być zdziwiona, ile rzeczy do prania możesz mieć przy małym dziecku. Przeciekające pieluszki i plamy po mleku to główni winowajcy – przez nich czeka Cię całe mnóstwo brudnych rzeczy, z którymi będziesz musiała sobie poradzić na samym początku.

Plamy po jedzeniu

Kiedy Twoje dziecko zaczyna jeść pokarmy stałe w wieku około sześciu miesięcy, będziesz musiała rozprawić się z dodatkowymi plamami powstałymi podczas posiłków, które będą składały się głównie z przecierów owocowych i warzywnych. Niemowlęta stopniowo rozwijają swoje zdolności motoryczne, co oznacza, że nauka eleganckiego posługiwania się łyżką i widelcem może im zająć trochę czasu. Na początku najlepszymi sztućcami będą ich dłonie. Zabawa kukurydzą lub wyciskanie banana rączkami to doskonały sposób dla Twojego dziecka, by poznać różne faktury i powierzchnie. Poza tym pomoże mu dowiedzieć się więcej o jedzeniu – chociaż może to wymagać kilku posiłków z bałaganem!

Plamy po nauce siadania na nocnik

Nauka korzystania z nocniczka lub toalety zwykle zaczyna się pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia i wtedy możesz spodziewać się sporego bałaganu i plam na ubraniach, kanapie i dywanie. Również w tym przypadku musisz po prostu pogodzić się z tym, co nieuniknione – niech pocieszy Cię to, że ten okres życia Twojego dziecka nie będzie trwał zbyt długo. Cała sztuka polega na szybkim działaniu i wywabianiu plam tak szybko, jak to możliwe.

Jak walczyć z tym bałaganem!

Musisz znaleźć środek piorący, który nie tylko skutecznie zwalcza te uporczywe plamy, ale ma również delikatną i łagodną formułę opracowaną specjalnie dla delikatnej skóry dziecka. Jaki płyn do prania dla niemowląt idealnie spełni te wymagania? Nowy Ariel Baby to innowacyjny środek piorący dla niemowląt, który pozostawia ubranka doskonale czyste i przytulnie miękkie dla delikatnej skóry. Dzieje się tak dlatego, że płyn Ariel Baby zawiera łagodne składniki, które były testowane dermatologicznie, zaś badania kliniczne wykazały, że ubranka wyprane w płynie Ariel są tak delikatne dla wrażliwej skóry dziecka jak ubranka prane w samej wodzie. Aby uzyskać najlepsze efekty prania, nalej niewielką ilość płynu na plamy, potrzyj je białą częścią nakrętki do pocierania plam, a jej czerwoną częścią rozprowadź na tkaninie środek piorący. Następnie nalej trochę płynu do nakrętki i włóż ją bezpośrednio do bębna pralki, aby wszystkie te magiczne składniki płynu Ariel mogły od razu zacząć działać.

Sposób użycia:

1. W przypadku widocznych plam nalej Ariel Baby bezpośrednio na zabrudzenie. 

 2. Delikatnie potrzyj tkaninę innowacyjną nakrętką, aby zwiększyć skuteczność usuwania plamy.

1. W przypadku widocznych plam nalej Ariel Baby bezpośrednio na zabrudzenie.   2. Delikatnie potrzyj tkaninę innowacyjną nakrętką, aby zwiększyć skuteczność usuwania plamy.
 benefit_1  benefit_2
 3. Wlej do nakrętki zalecaną ilość środka piorącego i włóż ją do bębna pralki, umieszczając na rzeczach przeznaczonych do prania.*  4. Wlej do przegródki specjalny płyn do płukania, przeznaczony dla dzieci i wybierz program odpowiedni do prania ubranek niemowlęcych.
 benefit_3  benefit_4

 * Gdy środek piorący jest dozowany z szufladki w pralce, pewna jego ilość może pozostawać w przegródce (w zależności od modelu urządzenia).

Skoro wiesz już, jaki płyn do prania dla niemowląt będzie najlepszy dla Twoich potrzeb, warto pomyśleć jeszcze o doborze odpowiedniego płynu do płukania. Lenor Sensitive uzupełnia delikatne pranie w płynie Ariel Baby – wygładza włókna tkanin i w ten sposób pomaga zachować miękkość ubranek oraz ich delikatność dla skóry, a w dodatku pozostawia delikatny, długotrwały zapach świeżości.

skin_health_alliance_logo-icon

Zarówno płyn Ariel Baby, jak i Lenor Sensitive są testowane dermatologicznie i zatwierdzone przez organizację Skin Health Alliance. Skin Health Alliance współpracuje z międzynarodowym zespołem dermatologów, badaczy, naukowców i przedstawicieli branży połączonych wspólnym celem, jakim jest dbanie o zdrowie skóry.

Zgoda na pliki cookie