Bezpieczeństwo dzieci w kuchni

Kuchnia stanowi centrum domu i życia rodzinnego.

Nie pozwól, by komukolwiek stała się krzywda, opierając się na poniższych prostych wskazówkach odnośnie bezpieczeństwa w kuchni:

  1. Posadź maleństwo na krzesełku dla dzieci lub umieść je w przenośnym kojcu, gdy jesteś zajęta. Pozwoli to uchronić je od potencjalnego niebezpieczeństwa oraz utrzyma z dala od gorących powierzchni.

  2. Trzymaj noże, widelce, nożyczki i inne ostre przedmioty poza zasięgiem dziecka., Zamknij na klucz w szufladzie, z dala od bezpieczniejszych przyborów kuchennych.

  3. Zawsze wykręcaj uchwyty rondli do tyłu, tak aby pozostawały poza zasięgiem.

  4. Odłącz nieużywane urządzenia od prądu, tak aby dziecko nie mogło ich uruchomić. Ukryj przewody elektryczne.

  5. Nigdy nie pozostawiaj otwartych drzwiczek do kuchenki. W miarę możliwości zastosuj izolację termiczną drzwiczek od kuchenki, aby chronić dziecko przed poparzeniem. Przekręcaj wszystkie pokrętła dokładnie do pozycji wyłączonej i zabezpieczaj je przed dzieckiem specjalnymi osłonami. Postaraj się maksymalnie ograniczyć dostęp do kuchenki.

  6. Staraj się nie używać obrusów i mat zwisających ze stołu. Jedno pociągnięcie i obiad wyląduje na podłodze.

  7. Zapewnij dziecku rozrywkę, podczas gdy Ty pracujesz. Takie przedmioty, jak plastikowe naczynia są bezpieczne i doskonale zajmują uwagę maluchów!

  8. Korzystaj z blokad bezpieczeństwa na szafkach znajdujących się na poziomie podłogi.  Bez blokady możesz zostawić jedną, która zawiera bezpieczne przedmioty, takie jak proste plastikowe pojemniki lub nietłukące się garnki i patelnie, aby dać dziecku pewną swobodę odkrywania świata.

Zgoda na pliki cookie