Często zadawane pytania

Będąc rodzicami, wszystko sprawdzacie, weryfikujecie i testujecie, aby zapewnić swojemu dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa. Marka Pampers® doskonale rozumie, że chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o składzie naszych pieluszek i o stosowanych przez nas procesach produkcyjnych. Dlatego też chcemy odpowiedzieć na nurtujące Was pytania w przejrzysty, klarowny sposób i udowodnić Wam, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych produktów, nie pozostawiamy niczego przypadkowi.

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na niektóre pytania, które inni rodzice już wcześniej nam zadali. Jeśli macie dodatkowe pytania lub uwagi, skontaktujcie się z nami (tel. 801 25 88 25).

Co robicie, by zagwarantować bezpieczeństwo Waszych produktów?

Wszystkie produkty Pampers® są w 100% bezpieczne dla dzieci. Podejmujemy działania w 3 kluczowych obszarach, dzięki którym zapewniamy maluszkom komfort, bezpieczeństwo i ochronę każdego dnia:

  1. Rygorystyczny dobór materiałów, których bezpieczeństwo jest potwierdzone we współpracy z pediatrami, dermatologami i toksykologami, ponieważ bezpieczne pieluszki zaczynają się od bezpiecznych materiałów! Więcej informacji na temat procesów selekcji materiałów i komponentów stosowanych w naszych produktach znajdziesz tutaj, klikając zakładkę Pieluszki lub tutaj, klikając zakładkę Pieluchomajtki lub tutaj, klikając zakładkę Chusteczki.

  2. Produkcja: Kluczowy obszar, który kontrolujemy od A do Z. Pampers® produkuje swoje pieluszki wyłącznie w swoich fabrykach (zlokalizowanych w całej Europie). Ściśle monitorujemy każdy etap produkcji, aby zapewnić jakość naszych produktów. Każda pieluszka jest monitorowana przez systemy kamer i ponad 500 czujników, a my dokonujemy ponad 2000 kontroli dziennie.

  3. Ciągła ewaluacja daje nam pewność, że nasze certyfikowane pieluszki są bezpieczne i delikatne dla skóry dziecka. Nasze pieluszki, pieluchomajtki i chusteczki są testowane dermatologicznie. Szczegóły dotyczące wymienionych powyżej kroków znajdują się na tej stronie naszej witryny. Kliknij i dowiedz się więcej!

Czy materiały, których używa marka Pampers® są bezpieczne dla dzieci?

Tak. Pampers® używa w swoich produktach (pieluszkach, pieluchomajtkach i chusteczkach) wyłącznie materiałów, które są w 100% bezpieczne. Wszystkie wykorzystywane przez nas materiały i komponenty podlegają rygorystycznym ocenom i są zgodne z wymogami bezpieczeństwa wydanymi przez Komitet Naukowy UE ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS/1564/15), dotyczącymi bezpiecznego stosowania substancji i składników.

Nasi naukowcy pracują we współpracy z pediatrami, dermatologami i toksykologami, aby potwierdzić bezpieczeństwo materiałów i wszystkich gotowych produktów dla dzieci.

Więcej informacji na temat tego, co znajduje się w naszych pieluszkach, a czego nie stosujemy do ich produkcji, znajduje się tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat obietnicy bezpieczeństwa Pampers®, kliknij tutaj.

Jak dobieracie materiały, z których powstają Wasze produkty?

Bezpieczne pieluszki zaczynają się od bezpiecznych materiałów. Właśnie dlatego materiały, których używamy do ich produkcji poddawane są rygorystycznej selekcji. Każdy komponent ma określoną funkcję i musi zapewniać doskonałą ochronę, komfort i bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Nasi naukowcy pracują we współpracy z pediatrami, dermatologami i toksykologami, aby potwierdzić bezpieczeństwo materiałów i wszystkich gotowych produktów dla dzieci.

Wszystkie wykorzystywane przez nas materiały i komponenty podlegają rygorystycznym ocenom i są zgodne z wymogami bezpieczeństwa wydanymi przez Komitet Naukowy UE ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS/1564/15), dotyczącymi bezpiecznego stosowania substancji i składników.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w naszych pieluszkach, a czego nie stosujemy do ich produkcji. Szczegóły dotyczące kroków, które podejmujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych produktów znajdują się na tej stronie naszej witryny. Kliknij i dowiedz się więcej!

Czy barwniki stosowane w pieluszkach Pampers® są bezpieczne dla skóry mojego dziecka?

Tak. Barwniki wykorzystywane w produkcji pieluszek Pampers® to bezpieczne, nieuczulające pigmenty, które zostały starannie zbadane pod kątem bezpieczeństwa. Barwniki te są przez nas używane do tworzenia zabawnych, kolorowych rysunków, a ich bezpieczeństwo dla niemowląt i dzieci zostało potwierdzone licznymi badaniami. W produktach Pampers® nie stosujemy barwników dyspersyjnych.

Czy wiesz, że...? Obecnie barwniki są powszechnie stosowane w produkcji tkanin, zabawek, papieru, kredy i kredek.

Więcej informacji na temat zobowiązania marki Pampers® dotyczącego opracowywania i produkcji w 100% bezpiecznych pieluszek znajdziesz tutaj.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w naszych pieluszkach, a czego nie stosujemy do ich produkcji, kliknij tutaj.

Czy w procesie produkcyjnym stosujecie substancje wybielające na bazie chloru?

Nie, w procesie oczyszczania włókien stosujemy wyłącznie substancje, które nie zawierają chloru. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w naszych pieluszkach, a czego nie stosujemy do ich produkcji, kliknij tutaj.

Czy chusteczki Pampers® są wystarczająco miękkie i delikatne dla skóry mojego maluszka?

Produkty Pampers® są testowane klinicznie i dermatologicznie, aby zapewnić ich wyjątkową miękkość i delikatność, również w przypadku wrażliwej skóry. Badania wykazują, że chusteczki Pampers® pomagają utrzymać neutralne pH skóry i są tak delikatne dla skóry dziecka jak myjka i woda.

Czy mogę bezpiecznie stosować chusteczki Pampers® do oczyszczania buzi i rączek mojego dziecka?

Tak. Czy to na placu zabaw, w krzesełku do karmienia, czy na przewijaku, dziecko wszędzie może się ubrudzić... Pampers® doskonale o tym wie, dlatego nasze chusteczki delikatnie i skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia. Mimo że zostały specjalnie zaprojektowane do oczyszczania skóry podczas zmiany pieluszki, chusteczki Pampers® można bezpiecznie stosować również do innych części ciała, w tym do buzi i rączek. Wszystkie nasze chusteczki nawilżane są testowane dermatologicznie i są bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka.

Czy chusteczki Pampers® Sensitive są hipoalergiczne i nie zawierają substancji zapachowych?

Tak. Chusteczki Pampers® Sensitive nie zawierają substancji zapachowych. Poddawane są testom dermatologicznym, a badania kliniczne dowiodły, że są równie delikatne dla skóry jak bawełniana myjka i czysta woda.

Co to jest polipropylen i dlaczego jest stosowany w pieluszkach mojego dziecka?

Polipropylen to miękkie, wysokowydajne włókna, które są powszechnie stosowane, np. w produkcji odzieży dla dzieci i dorosłych! Podobnie jak w przypadku wszystkich składników pieluszek Pampers®, polipropylen stosowany jest ze względu na swój sprawdzony profil bezpieczeństwa i dlatego, że zapewnia dziecku komfort, doskonałe dopasowanie pieluszki oraz suchość.

Dlaczego stosujemy go w produkcji naszych pieluszek? Polipropylen zapewnia miękkość i komfort wszystkich części pieluszki, które mają kontakt ze skórą dziecka. Jest wyjątkowo odporny, nie pęka, nie rozwarstwia się i jest delikatny dla skóry. Dodatkowo sprytnie łączy się z innymi elementami pieluszki – pomaga odprowadzać wilgoć do jej wnętrza i zatrzymać ją w chłonnym wkładzie, z dala od skóry dziecka.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w naszych pieluszkach, a czego nie stosujemy do ich produkcji lub zajrzyj tutaj, by dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w naszych pieluchomajtkach, a czego nie stosujemy do ich produkcji.

Co to jest petrolatum i dlaczego znajduje się w pieluszkach mojego dziecka?

Mimo, że nazwa „petrolatum” nie brzmi zachęcająco i może budzić złe skojarzenia, warto wiedzieć, że jest to techniczny termin oznaczający popularny składnik, który jest powszechnie stosowany w produktach przeznaczonych do higieny osobistej i w kosmetykach.

Cytując dr Alaina Taïeba, ordynatora Oddziału Dermatologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Bordeaux: „Petrolatum to nic innego jak popularna wazelina – bezpieczny i łagodny składnik, który od ponad 100 lat jest powszechnie stosowany w dermatologii”.

Pieluszki Pampers® zawierają niewielką ilość petrolatum w górnej powłoczce, by zapewnić skórze dziecka odpowiedni poziom nawilżenia i ochronę. W produktach Pampers używamy wyłącznie oczyszczonej wazeliny farmaceutycznej, czyli produktu najwyższej jakości, który jest całkowicie bezpieczny dla skóry Twojego dziecka.

Czy wiesz, że...? Wazelinę powszechnie stosuje się w wielu rodzajach balsamów do ust i produktach dla dzieci przeznaczonych do pielęgnacji skóry.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w naszych pieluszkach, a czego nie stosujemy do ich produkcji, kliknij tutaj. Informacje dotyczące składu pieluszek oraz obecności balsamu, znajdują się na etykiecie opakowania.

Dlaczego w pieluszkach mojego dziecka znajduje się klej i czy jest on rzeczywiście bezpieczny?

Kleje, które wykorzystujemy do produkcji pieluszek Pampers® są bezpieczne i nie zawierają żadnych rozpuszczalników. Pozwalają utrzymać poszczególne warstwy materiału na właściwym miejscu, dzięki czemu zawartość pieluszki nie wydostaje się na zewnątrz. Stosowane przez nas kleje są starannie dobierane i poddawane rygorystycznym ocenom, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ich użycia.

Co więcej, składniki te nie mają kontaktu ze skórą dziecka. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w naszych pieluszkach i czego nie stosujemy do ich produkcji.

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami (tel. 801 25 88 25).

Obietnica bezpieczeństwa Pampers®

Niezależne testy i opinie ekspertów na temat pieluszek Pampers®

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie