Jakie są zalety pieluchomajtek Pampers® i z czego są zrobione?

Rodzice chcą, by wybierane przez nich pieluchomajtki były w 100% bezpieczne i wygodne, a w dodatku zapewniały dziecku suchość i pozwalały mu swobodnie odkrywać świat. Pampers® tworzy pieluchy już od ponad 50 lat, dbając o to, by ich skuteczne działanie i komfort szły w parze z bezpieczeństwem.

Dowiedz się o wszystkich elementach, które decydują o doskonałej jakości i niezawodności pieluchomajtek Pampers® – od wyboru odpowiednich komponentów (tych, których używamy oraz tych, których nie stosujemy!), do skutecznego działania naszych pieluchomajtek.

Skład bezpieczny w 100% i informacje przekazywane w całkowicie przejrzysty sposób

Zanim wybrane przez nas komponenty wejdą w skład pieluchomajtek Pampers®, przechodzą rygorystyczną selekcję.

Nasi naukowcy współpracują z pediatrami, dermatologami dziecięcymi oraz toksykologami, aby potwierdzić bezpieczeństwo wybranych materiałów i gotowych produktów dla dzieci.

Wszystkie komponenty, jakich używamy, zostały przebadane dermatologicznie i są zgodne z kryteriami oceny stosowanymi przez Komitet Naukowy UE ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS/1564/15).

Jakie są zalety pieluchomajtek Pampers® i z czego są zrobione?

Każdy element pieluchomajtek Pampers® pełni określoną rolę, ale wszystkie one mają ten sam cel, jakim jest zapewnienie Twojemu dziecku bezpieczeństwa, komfortu i doskonałej ochrony.

Warstwa zewnętrzna
Zabawne obrazki
Elastyczna taśma wokół nóżek
Balsam
Powłoczka
Chłonny wkład
Elastyczna taśma wokół talii
Taśma ułatwiająca zamknięcie zużytej pieluszki

Chłonny wkład: To podstawa technologii Pampers®! Wchłania wilgoć i utrzymuje ją z dala od skóry dziecka, dzięki czemu pozostaje ona zdrowa i sucha. A oto co zawiera nasz chłonny wkład:

 • Superchłonny materiał: Znajduje się we wszystkich jednorazowych pieluchomajtkach i może wchłonąć do 30 razy tyle płynu, ile sam waży! Wchłania i wiąże płyn w zaledwie kilka sekund. Superchłonne materiały tego rodzaju są całkowicie bezpieczne i obojętne pod względem chemicznym, co zostało dowiedzione w ponad 400 badaniach nad tym komponentem (przeprowadzonych na ponad 300 000 pieluchomajtek!) oraz w kontakcie ze skórą.

 • Celuloza: To materiał pochodzenia naturalnego, który wchłania wilgoć. Celuloza stosowana w pieluchomajtkach Pampers® jest w całości pozyskiwana w sposób przyjazny dla środowiska. Między innymi w ten sposób Pampers® angażuje się w działania związane z utrzymaniem zrównoważonej gospodarki leśnej i spełnia wymogi rozporządzenia EU Nr 995/2010.

Pampers® opracował wyjątkowe połączenie superchłonnych materiałów i celulozy w niezawodnych pieluchomajtkach, które pomagają zapewnić Twojemu dziecku doskonały komfort. Znalezienie właściwej równowagi między zastosowaniem superchłonnych materiałów i celulozy sprawia, że pieluchomajtki ani nie są za grube, ani nie krępują ruchów maluszka (a zatem pomagają uniknąć efektu ciężkiej, niewygodnej, pełnej i w dodatku mokrej pieluchy!).

 • Polipropylen i poliester

Elastyczna taśma wokół talii 360°: Miękka taśma wokół talii, jak w prawdziwych majteczkach, została zaprojektowana specjalnie po to, by zapewnić dziecku komfort oraz ułatwić zakładanie pieluchomajtek. Została wykonana z miękkich włókien polipropylenowych (podobnych do tych, które znajdują się w bieliźnie i odzieży) oraz z elementów elastycznych.

Taśma ułatwiająca zamknięcie zużytej pieluszki: Taśma samoprzylepna, która przed wyrzuceniem pomaga zamknąć zużyte pieluchomajtki Pampers®. Została wykonana z polipropylenu oraz klejów, aby dobrze przyklejała się do pieluchomajtek.

Powłoczka: Zamyka wilgoć wewnątrz pieluchomajtek, aby skóra Twojego dziecka była zdrowa i sucha. Powłoczka, która ma kontakt ze skórą dziecka, zawiera włókna polipropylenowe, dzięki czemu jest miękka i wygodna dla maluszka.

Warstwa zewnętrzna: Znajduje się z tyłu pieluchomajtek i utrzymuje ich zawartość w środku, chroniąc ubranko i pościel dziecka przed zabrudzeniem. Składa się z polietylenu oraz wewnętrznej powłoki polipropylenowej, która zapewnia maluszkowi miękkość i komfort.

Elastyczna taśma wokół nóżek: Pomaga w doskonałym dopasowaniu pieluszki do kształtu ciała maluszka wokół jego nóżek, dzięki czemu zapewnia mu większy komfort i pozwala uniknąć przeciekania. Pampers® nie stosuje gumy ani lateksu, czyli surowców, które mogą powodować uczulenia. Zamiast nich stosujemy elastan i polipropylen.

Kleje: Pozwalają utrzymać poszczególne warstwy materiału na właściwym miejscu, dzięki czemu zawartość pieluchomajtek nie wydostaje się na zewnątrz. Kleje stosowane w naszych produktach nie mają kontaktu ze skórą dziecka, a w dodatku Pampers® używa wyłącznie klejów, które nie zawierają rozpuszczalników.

W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów współpracujemy z naszymi dostawcami w kwestii neutralizacji nieprzyjemnego zapachu niektórych klejów. Wszystkie te materiały są starannie dobierane i poddawane szczegółowym ocenom, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ich użycia. Składniki te nie mają kontaktu ze skórą dziecka. Ponadto nie ma w nich żadnego z 26 potencjalnych alergenów wymienionych na liście obowiązującego w Unii Europejskiej Rozporządzenia dotyczącego produktów kosmetycznych.

Balsam: Aby chronić skórę Twojego maluszka i pomóc zmniejszyć ryzyko pieluszkowego zapalenia skóry, powłoczka pieluchomajtek zawiera opatentowany balsam ochronny. Jego składniki są zgodne z przepisami europejskimi. W skład balsamu wchodzi:

 • Petrolatum (wazelina): Jak wyjaśnia dr Alain Taïeb, ordynator Oddziału Dermatologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Bordeaux, „wazelina to bezpieczny i łagodny składnik, który od ponad 100 lat jest stosowany w dermatologii. (…) jest powszechnie używana w celu zmniejszenia ryzyka pieluszkowego zapalenia skóry u noworodków”. Przechodzi proces oczyszczania na poziomie farmaceutycznym i jest całkowicie bezpieczna dla niemowląt.

 • Wyciąg z liści aloesu barbadoskiego (aloesu zwyczajnego).

 • Płynna parafina to tłusta substancja stosowana w przemyśle farmaceutycznym w celu zapobiegania utracie wilgoci.

 • Alkohol stearylowy to emulgator powszechnie używany w przemyśle farmaceutycznym ze względu na swoje właściwości nawilżające.

Informację o tym, czy wybrane przez Ciebie pieluchomajtki zawierają balsam, znajdziesz na ich opakowaniu.

Urocze obrazki: Znajdują się na zewnętrznej stronie pieluchomajtek i często wywołują uśmiech na twarzy maluszka oraz jego rodziców! Obrazki te zawierają specjalne pigmenty, które nie uczulają i nie są rozpuszczalne w wodzie (a zatem nie mogą przeniknąć przez skórę).

Wskaźnik wilgotności (wyłącznie w naszych pieluchomajtkach Pampers Premium Care Pants): To bardzo wygodne rozwiązanie! Pasek zmieniający kolor pod wpływem wilgoci został zaprojektowany po to, by poinformować rodziców o konieczności zmiany pieluszki!

To żółty pasek, który reaguje na zmiany pH i zmienia kolor na niebieski pod wpływem kontaktu z moczem dziecka.

Elastan, poliester, polipropylen… Co to jest?

Wszystkie włókna stosowane w pieluchomajtkach Pampers® możesz znaleźć również w… swoich ubraniach oraz w ubrankach swojego dziecka! To włókna techniczne o określonych właściwościach, które zwiększają wygodę i skuteczność pieluszek Pampers®.

 • Polipropylen zapewnia miękkość i komfort tych wszystkich części pieluchomajtek, które mają kontakt ze skórą dziecka. To wyjątkowo odporne włókno, które nie pęka i nie rozwarstwia się, więc pozwala zapobiegać tarciu pieluszki o skórę maluszka.

 • Poliester pomaga rozprowadzić wilgoć na całej długości pieluchomajtek. Materiał ten jest również powszechnie używany w odzieży sportowej.

 • Polietylen ma dwie szczególnie ważne właściwości – to wodoodporny i oddychający materiał. Jak potwierdzono w badaniach klinicznych, składnik ten zapobiega przeciekaniu pieluchomajtek i pomaga sprawić, by skóra dziecka była zdrowa i sucha, dzięki specjalnym mikrokanalikom.

 • Elastan to elastyczne włókno stosowane w wielu tkaninach, na przykład w ubraniach przeznaczonych dla kobiet w ciąży! Dzięki swoim elastycznym właściwościom pomaga perfekcyjnie utrzymać pieluchomajtki na miejscu – dopasowują się one do ruchów dziecka, a jednocześnie nie pozostawiają żadnych śladów i nie przeciekają.

  Włókna te zostały sprytnie połączone w taki sposób, by wchłaniać wilgoć i zamykać ją wewnątrz pieluchomajtek, co pozwala ograniczyć rozmnażanie się bakterii.

Ponieważ chcemy zapewnić Twojemu dziecku pieluszki i pieluchomajtki bezpieczne w 100%, w naszych produktach nie stosujemy pewnych składników i substancji.

Pampers® nie dodaje do swoich produktów żadnych niepożądanych substancji. Bezpieczeństwo dziecka zawsze było i jest naszym najwyższym priorytetem.

W naszych pieluchomajtkach NIE stosujemy takich substancji jak:

 • Środki konserwujące. W pieluszkach Pampers® nie stosujemy środków konserwujących, ani następujących substancji: formaldehydu ani substancji generujących formaldehyd, MIT ani CMIT, parabenów, fenoksyetanolu, czwartorzędowych związków amoniowych (QAC), a także triklokarbanu ani triklosanu.

 • Bisfenol A (BPA), dioksyny, barwniki dyspersyjne, chlor pierwiastkowy, etanol, metale ciężkie (jak ołów i rtęć), związki cynoorganiczne, parabeny, pestycydy, fenol, polichlorek winylu (PVC), wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (PAH).

 • Naturalny lateks i guma, które czasami mogą wywoływać alergie.

Niektóre z tych substancji są obecne w naszym środowisku, a zatem można je znaleźć w postaci śladowej w wielu różnych produktach codziennego użytku – od pieluchomajtek, po wodę z kranu i żywność.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące pieluchomajtek Pampers®, odwiedź naszą stronę przestawiającą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub zadzwoń do Działu Obsługi Klienta (tel. 801 25 88 25).

Obietnica bezpieczeństwa Pampers®

Niezależne testy i opinie ekspertów na temat pieluszek Pampers®

Często zadawane pytania

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie