Jakie są zalety chusteczek Pampers® i z czego są zrobione?

Każdy komponent chusteczek Pampers pełni określoną rolę, ale wszystkie one mają ten sam cel, jakim jest zapewnienie Twojemu dziecku bezpieczeństwa, komfortu i doskonałej ochrony.

Poniżej przedstawiamy wszystkie komponenty, które znajdują się w naszych chusteczkach. Podobnie jak w przypadku innych produktów Pampers®, nasze chusteczki zostały przebadane dermatologicznie i klinicznie, jeszcze zanim miały kontakt ze skórą dziecka.

Skład bezpieczny w 100% i informacje przekazywane w całkowicie przejrzysty sposób

Zanim nasze komponenty wejdą w skład chusteczek Pampers®, przechodzą rygorystyczną selekcję.

Nasi naukowcy współpracują z pediatrami, dermatologami dziecięcymi oraz toksykologami, aby potwierdzić bezpieczeństwo wybranych materiałów i gotowych produktów dla dzieci.

Wszystkie komponenty, jakich używamy, zostały przebadane dermatologicznie i są zgodne z kryteriami oceny stosowanymi przez Komitet Naukowy UE ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS/1564/15).

Jakie są zalety chusteczek Pampers® i z czego są zrobione?

Materiał przypominający tkaninę

Został wykonany z regenerowanej celulozy i polipropylenu lub poliestru. Włókna te tworzą miękką, elastyczną i otulającą tkaninę, która jest delikatna dla skóry dziecka. A poza tym doskonale wchłania zabrudzenia.

Chcesz wiedzieć więcej?

  • Celuloza, którą stosujemy w chusteczkach Pampers® to regenerowany komponent pochodzący ze źródeł zarządzanych w sposób zrównoważony.

  • Polipropylen i poliester to bardzo odporne włókna, które nie pękają, więc pozwalają zapobiegać mechaceniu się materiału i jego tarciu o skórę maluszka.

Balsam na bazie wody, testowany dermatologicznie

  • Baza balsamu: Zawiera oczyszczoną wodę (co najmniej 97% wody).

  • System buforowy pH: Roztwory buforowe pomagają utrzymać naturalne pH skóry i zapobiegają jej podrażnieniom. To substancje pochodzenia roślinnego – można je znaleźć w wielu owocach cytrusowych! Składają się z kwasu cytrynowego i cytrynianu sodowego.

  • Delikatne emulgatory/środki pielęgnacyjne: Pomagają usuwać tłuste zabrudzenia ze skóry dziecka. Funkcję tę pełnią komponenty otrzymywane z orzecha kokosowego, tzw. trójglicerydy kaprylowe lub kaprynowe (uzyskiwane z kokosów), w połączeniu z uwodornionym olejem rycynowym, gumą ksantanową (naturalnie otrzymywanym komponentem) oraz dimetikonem. Jak dowiedziono klinicznie, wszystkie te substancje są delikatne dla skóry dziecka.

  • System konserwujący: Jego komponenty zapewniają świeżość chusteczek przed ich użyciem i pomagają zapobiegać ich zanieczyszczeniu po otwarciu opakowania. Gwarantują bezpieczne użycie chusteczek nawet po wielokrotnym otwieraniu opakowania! Jak dowiedziono klinicznie, wszystkie składniki systemu konserwującego stosowane w chusteczkach Pampers® są delikatne dla skóry dziecka (benzoesan sodu, wersenian dwusodowy, kaprylan sorbitanu).

Ponieważ chcemy zapewnić Ci chusteczki bezpieczne w 100%, w naszych produktach nie stosujemy pewnych składników i substancji.

Pampers® nie dodaje do swoich produktów żadnych niepożądanych substancji. Bezpieczeństwo dziecka zawsze było i jest naszym najwyższym priorytetem.

W naszych chusteczkach NIE stosujemy takich substancji jak: Etanol, fenoksyetanol, parabeny, ftalany lub chlor pierwiastkowy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące pieluszek Pampers®, odwiedź naszą stronę przestawiającą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub zadzwoń do Działu Obsługi Klienta (tel. 801 25 88 25).


Obietnica bezpieczeństwa Pampers®


Często zadawane pytania

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie