Niezależne testy oraz opinie ekspertów dotyczące pieluszek Pampers®

Naukowcy pracujący dla firmy Papmers codziennie pracują nad opracowaniem najlepszych pieluszek, aby zapewnić Twojemu maluszkowi skuteczną ochronę, a także bezpieczeństwo i komfort. Właśnie dlatego nasze pieluszki są testowane klinicznie i dermatologicznie, a przy ich opracowywaniu bierzemy pod uwagę opinie ekspertów.

Dowiedz się o różnych przeprowadzanych testach i opiniach ekspertów dotyczących naszych pieluszek!

Testowane pieluszki z gwarancją jakości, dla bezpieczeństwa dziecka

Pieluszki, które są testowane dermatologicznie przez ekspertów

Ponieważ skóra dziecka jest szczególnie delikatna, wszystkie nasze pieluszki są testowane dermatologicznie pod nadzorem niezależnych dermatologów. Współpracujemy również z dr Alainem Taïebem, profesorem dermatologii oraz ordynatorem Oddziału Dermatologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Bordeaux, który może potwierdzić, że „pieluszki Pampers nie stanowią zagrożenia dla zdrowia dziecka i są całkowicie bezpieczne”.

W 100% bezpieczny skład, potwierdzony przez specjalistów w zakresie ochrony zdrowia

Każdy komponent ma określoną funkcję i musi nie tylko zapewnić skuteczne działanie naszych produktów, ale również komfort i bezpieczeństwo Twojego maluszka. Nasi toksykolodzy ściśle współpracują z dostawcami materiałów i drobiazgowo oceniają bezpieczeństwo każdego komponentu. Po zatwierdzeniu testów bezpieczeństwa przeprowadzane są testy kliniczne, we współpracy z niezależnymi ekspertami, takimi jak pediatrzy i dermatolodzy, w tym dermatolodzy dziecięcy.

„Bezpieczeństwo jest naszym najważniejszym priorytetem. Projektujemy nasze pieluszki tak, by były całkowicie bezpieczne, korzystając z fachowej wiedzy naszych naukowców i przeprowadzając rygorystyczne testy pod nadzorem niezależnych ekspertów ze świata medycyny” – wyjaśnia nasz ekspert naukowy, Emmanuelle Bégué, który ściśle monitoruje wszystkie materiały stosowane w naszych pieluszkach.

Przeczytaj nasz artykuł na temat składu pieluszek, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w naszych pieluszkach, a czego nie stosujemy do ich produkcji.

Badania kliniczne potwierdzające jakość i bezpieczeństwo naszych pieluszek

Przy wprowadzaniu innowacji takich jak chłonne kanaliki przeprowadziliśmy badanie kliniczne, aby potwierdzić, że nasze pieluszki są w 100% bezpieczne i zapewniają dzieciom zdrową i suchą skórę.

Ostatnio prowadziliśmy bardzo szeroko zakrojone badanie kliniczne, obejmujące ponad 20 000 testów skórnych! Jest to zresztą największe badanie kliniczne, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w kwestii chorób i podrażnień skóry u niemowląt w powiązaniu z częstotliwością zmieniania pieluszek. Dr Daniel Hohl, były prezes Europejskiego Towarzystwa Dermatologii Dziecięcej, który wziął udział w tym badaniu, potwierdza, że szczegółowo przeanalizował testy bezpieczeństwa przeprowadzone na pieluszkach Pampers, jak również to, że produkty Pampers® mogą być bezpiecznie stosowane na skórze dziecka.

Eksperci w samym centrum innowacji Pampers!

Rodzice – wiodący eksperci Pampers®

Nikt nie zna Waszego maluszka lepiej niż Wy, dlatego opinia rodziców wiele dla nas znaczy. Co tydzień ponad 1 200 rodziców z dziećmi odwiedza nasze centrum badawczo-rozwojowe w Niemczech, aby podzielić się z nami swoimi doświadczeniami na temat pieluszek Pampers®.

Ich opinie pomagają nam ulepszać nasze produkty. „Kiedy projektujemy pieluszkę, staramy się postawić siebie na miejscu dziecka. W Pampers® mamy to szczęście, że możemy codziennie obserwować maluszki w naszych pieluszkach oraz zbierać opinie i uwagi ich rodziców” – wyjaśnia manager R&D Pampers, Frank Wiesemann.

„Zbieranie tych informacji w prawdziwych sytuacjach życiowych to bardzo cenne narzędzie przy projektowaniu produktów, które są perfekcyjnie dopasowane do potrzeb dzieci. Nie wspominając już o tym, że wielu pracowników naszego działu naukowego to również rodzice!”.

Najmniejsza pieluszka na świecie powstała dzięki naszej współpracy z pielęgniarkami, które opiekują się noworodkami!

Dzięki bliskiej współpracy z pielęgniarkami zajmującymi się noworodkami mogliśmy opracować najmniejszą pieluszkę na świecie. W roku 2002 byliśmy pierwszą marką, która zaprojektowała pieluszkę opracowaną specjalnie dla najbardziej bezbronnych maluszków.

„Linia Preemie® została opracowana specjalnie dla wcześniaków, które – jak wiadomo – są szczególnie wrażliwe. Pieluszki Preemie pozwalają im dobrze sobie radzić w tych pierwszych tygodniach życia, w najlepszych możliwych warunkach. Pieluszki te są lepiej dostosowane do potrzeb opieki nad wcześniakami i ułatwiają pracę personelowi medycznemu” – wyjaśnia dr Frank Wiesemann z Działu R&D w Pampers®.

Ponadto finansujemy badania i wspieramy wcześniaki oraz ich rodziców, przekazując część naszych zysków na rzecz organizacji non-profit SOS Prema i Prem'Up .

Obietnica bezpieczeństwa Pampers®

Często zadawane pytania

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie