Zapobieganie przeciekaniu pieluszek i nieprzyjemnym niespodziankom

Wybierz odpowiedni rozmiar pieluszki

Odpowiednio dopasowany rozmiar pieluszek ma ogromne znaczenie dla komfortu Twojego dziecka. Jak wiesz, niemowlaki mają różne figury i różny wzrost. Podobnie jak ubrania inaczej leżą na różnych osobach, tak i pieluchy wymagają dopasowania do wieku i figury dziecka. Pampers zmierzył wiele dziecięcych nóżek, pupek i talii, a wszystko po to, by opracować różne rozmiary pieluszek. Ponieważ nie ma dwóch identycznych maluchów, rozmiar pieluszek Pampers został usystematyzowany zgodnie z wagą dzieci odpowiadającą ich wiekowi. W większości przypadków Twoje dziecko powinno mieścić się w kategorii wagowej przewidzianej dla rozmiaru pieluch, które dla niego kupujesz. Pamiętaj jednak, że dzieci mają różne figury i różny wzrost. Dlatego jeśli pieluszka pasuje na Twoje dziecko, może śmiało jej używać, nawet gdy nie mieści się w kategorii wagowej przewidzianej dla danego rozmiaru pieluszek. Wszystko zależy od Twojej rozsądnej oceny. Sprawdź zakres wagi dziecka przewidziany dla danego rozmiaru pieluch: Baby Dry, Baby Dry Extra Protection.

Upewnij się, że wybrałaś/-eś odpowiedni rozmiar pieluszki

Idealnie dopasowana pieluszka nie może się marszczyć – powinna proporcjonalnie otulać ciało dziecka z każdej strony. Sprawdź, czy wybrałaś/-eś odpowiedni rozmiar pieluchy:

  • Pieluszka powinna być zapięta tuż poniżej pępka.

  • Mankieciki powinny szczelnie otulać nóżki oraz pupę dziecka. Po założeniu pieluszki wyciągnij je na zewnątrz. Mankieciki zawinięte do środka pieluchy mogą być przyczyną przeciekania i nieprzyjemnych niespodzianek.

  • Elastyczność: Rzepy powinny być symetrycznie zapięte na kolorowych nadrukach (w pasie). Pieluszki Pampers mają elastyczne boczki, które zapewniają swobodę ruchów dziecka.

Dlaczego pieluchy przeciekają?

Zbyt mała pielucha może przeciekać, ponieważ jej wkład nie jest wystarczająco chłonny dla większego dziecka. Jeżeli waga Twojego maluszka zbliża się do górnej granicy przewidzianej dla danego rozmiaru pieluchy, jest to najlepszy moment na wybór większego rozmiaru. Kolejną wskazówką, która świadczy o tym, że pielucha jest już za mała jest to, że nie zakrywa całkowicie pośladków maluszka. Zaczerwienienia wokół talii i ud świadczą o odparzeniach.

Przeciekająca pieluch

Większa pielucha, z większą powierzchnią wkładu chłonnego, może absorbować większą ilość wilgoci. Pamiętaj jednak, że pielucha może przeciekać również dlatego, że jest za duża. Przesuń palec wzdłuż jej brzegów, aby upewnić się, że ściśle otula talię oraz uda maluszka i że nie odstaje za bardzo, dzięki czemu zapewnia dziecku komfort. Jeżeli jednak wolisz zakładać swojemu maluszkowi luźno przylegającą pieluchę, musisz liczyć się z możliwością jej przeciekania.

Unikaj nieprzyjemnych niespodzianek

To najgorszy koszmar każdej mamy – kupka rozsmarowana na ubranku i włosach dziecka oraz wszędzie dookoła. Takie „niespodzianki” przeważnie pojawiają się z tyłu pieluchy, czyli w miejscu, w którym trudno jest zapewnić odpowiednią ochronę. W takiej sytuacji zwykle winimy pieluchę, z powodu jej niedopasowanego rozmiaru – lub nieprawidłowego założenia, co może się zdarzyć podczas szybkiego przewijania rozbrykanego dziecka. Niestety, takie sytuacje będą się zdarzać, dlatego warto zawsze nosić ze sobą zapasowe ubranka na zmianę dla swojego maluszka.

Zgoda na pliki cookie