Bezstresowe urodziny: Jak urządzić udane i bezpieczne przyjęcie - Porady

Pewnie ostatnią rzeczą o jakiej marzysz, świętując urodziny swojego malucha, to histeria, która może zrujnować szczególny nastrój. Ostrożne i bezpieczne planowanie umożliwi zorganizowanie urodzin dziecka w radosnej atmosferze i pomoże uniknąć kłopotów. Oto pięć porad dotyczących przygotowania wspaniałego przyjęcia urodzinowego, które pozwolą Ci zapomnieć o obawach.

1. Przygotuj wiele rozrywek

Nie musi to oznaczać gier co pół godziny (choć to pomoże), zadbaj po prostu o to, aby dzieci miały co robić. Zorganizuj przyjazne dla dzieci zabawy z wykorzystaniem kredek, papieru, modeliny i małych zabawek, takich jak samochodziki i lalki. Pamiętaj: Małe dzieci nie skupiają się na długo, więc urozmaicenie to dobry pomysł.

Duża liczba zabaw nie jest zła —pamiętaj tylko, aby stosować się do następnej porady i zapewnić bezpieczeństwo.

2. Poproś o pomoc innych dorosłych

Poproś o pomoc bliskich znajomych i członków rodziny, aby dzień minął bez kłopotów. Wyznacz dorosłych do monitorowania każdego obszaru zabaw i niech ktoś pilnuje, czy są wszystkie dzieci. Im więcej dostępnych pomocników, tym lepiej!

3. Zachęcaj dzieci do zabawy

Wypatruj dzieci, które nie wykazują zainteresowania ani chęci uczestniczenia w niektórych czynnościach. Zachęcaj je do zabawy, a nawet wykorzystaj do pomocy inne dzieci. Stworzenie ciepłego i przytulnego środowiska także jest kluczem na podtrzymanie dobrego nastroju i ograniczenie przykrości (najlepiej do zera!).

4. Zaoferuj różne przekąski i napoje

Bierz pod uwagę niejadków! Nie zapomnij przed przyjęciem o zapytaniu rodziców, czy ich dziecko nie jest uczulone na jakieś jedzenie. Można to prosto zrobić, np. dodając dodatkową linijkę do zaproszenia.

Upewnij się, że masz różnorodne przekąski i napoje—oraz zadbaj o to, aby ich wystarczyło!

Niech teren będzie bezpieczny dla dzieci

Zanim przybędą wszystkie dzieci, dokładnie odkurz dom i miejsce, gdzie będzie odbywać się przyjęcie. Zadbaj o to, by wszystkie drobne i niebezpieczne przedmioty były schowane. Wszystkie małe rzeczy — nawet bilon lub zatyczki od długopisu—mogą stwarzać ryzyko zadławienia.

Jeśli przyjęcie odbywa się na zewnątrz, zobacz, czy nie ma tam zbyt nisko zwisających gałęzi lub jakichkolwiek zagrożeń lub sprzętu, który znaleźć może maluch.

Zgoda na pliki cookie