Przedstawianie nowego dziecka rodzinie

Zanim pójdziesz na miasto ze swoim noworodkiem, zrób krok do tyłu i weź głęboki oddech. Pozwól najpierw na odwiedziny!

Policz osoby

Zanim zaczniesz planować przyjęcie, policz ilu osób możesz się spodziewać. Jeśli nie masz odpowiednio dużego stołu, rozważ wykorzystanie dodatkowego pomieszczenia jako jadalni.

Wyślij zaproszenia

Jeśli gromadzisz wszystkich na święta u siebie, wyjaśnij, dlaczego chcesz, aby w tym roku wydarzenie odbyło się w Twoim domu. Nie martw się, zrozumieją.

Zaplanuj proste menu

Wybierz główne danie, które samo się gotuje przez dłuższy czas (długo gotująca się potrawa lub coś, co może pozostać jakiś czas w piekarniku jest kluczowe) i poproś gości, aby przynieśli dodatkowe potrawy, przystawki, sałatki lub deser.

Przygotowanie stołu

Nie musisz przygotować wszystkiego idealnie. Zbierz dość krzeseł, naczyń i szklanek dla wszystkich i przygotuj jedzenie – to wszystko, co musisz zrobić. Ponieważ jesteś wśród rodziny, nie powinnaś czuć się zobowiązana, do czekania na wszystkich gości.

Spotkanie z dzieckiem

Po obiedzie Twoi krewni mogą po kolei spotkać i poprzytulać z Twoim dzieckiem. Praca zespołowa jest najważniejsza zarówno w przygotowaniach, jak i przy zakończeniu wieczoru.

Świąteczny zjazd rodzinny może się rozrosnąć i zmienić z czasem, tak jak i rodzina. Masz teraz własną rodzinę i możesz ustanowić nowe tradycje, nie porzucając jednocześnie tych z przeszłości.

Zgoda na pliki cookie