Zabawy dla maluchów: Pomysły i porady

Zatrzymuje Was w domu plucha? Szukasz ciekawych sposobów na zabawę? Te proste prace ręczne i zabawy dla dzieci od 2 lat wzwyż są szybkie do przygotowania, tanie i wymagają tylko podstawowych elementów.

Zaangażuj wszystkie zmysły

Ugotuj trochę makaronu spaghetti i włóż trochę do czterech lub pięciu misek. Dodaj kilka kropel barwnika spożywczego, aby zmienić kolor makaronu. Pozwól dziecku zanurzyć ręce i bawić się! Pokocha wyjątkowość kolorowego makaronu, jego fakturę i odgłos, jaki wydaje przy ściskaniu.

Pracuj nad zdolnościami motorycznymi dziecka

Rozstaw formy do babeczek i kolorowe kulki (większość sklepów z materiałami do prac ręcznych ma w ofercie kolorowe niedrogie kulki). Pozwól dziecku posegregować kulki do foremek. Będzie bawić się, chwytając kulki i jednocześnie nauczy się nazw kolorów.

Dbaj o rozwój kreatywności

Malowanie palcami jest mocnym punktem prac ręcznych dla małych dzieci. Wyciśnij trochę farby na talerz lub tackę i pozwól dziecku malować palcami na czystej kartce papieru. Pamiętaj o zabezpieczeniu powierzchni za pomocą starych gazet lub łatwego do umycia materiału. Możesz skorzystać z podkładki z klipsem, aby kartka nie przesuwała się. Możesz też obramować i powiesić w pokoju dziecka kilka jego dzieł.

Niezależnie od wybranych prac ręcznych pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka. Wszystkie czynności powinny odbywać się pod nadzorem szczególnie, kiedy używasz małych elementów i ostrych przedmiotów.

Zgoda na pliki cookie