Co zawierają pieluchy Pampers?

Co zawierają pieluchy Pampers

Jako mama wiesz najważniejszą rzecz o pieluszce: pozwala Ci zachować suchość i komfort Twojego dziecka. Być może zastanawiasz się, jak skonstruowane są pieluszki i jakie materiały sprawiają, że ten produkt codziennego użytku jest tak niezawodny.

Pieluszki Pampers są tworzone z myślą o dzieciach

Pieluszki jednorazowe przeszły ewolucję od roku 1961, gdy Victor Mills, inżynier i badacz firmy P&G, inspirując się doświadczeniami swojego wnuka, zaprojektował udoskonaloną pieluszkę jednorazowego użytku.

Obecnie pieluszki Pampers są wykonane z delikatnych materiałów, które poruszają się wraz z dzieckiem, gdy codziennie się bawi lub śpi. Podobnie, jak większość współczesnych pieluszek jednorazowych, Pampersy mają konstrukcję warstwową, dzięki czemu wchłanianie i utrzymywanie płynu z dala od skóry dziecka pozwala na zachowanie suchości i dobrego samopoczucia.

Na jakiej zasadzie działają pieluszki

  • Mocz dziecka przepływa najpierw przez ochronną wewnętrzną wyściółkę, która stanowi pierwszą warstwę. Wyściółka Pampers zawiera cienką warstwę łagodnego balsamu, pomagającego zachować zdrową skórę, chroniąc ją przed wilgocią.

  • Mocz następnie przenika przez warstwę absorpcyjną wykonaną z folii poliestrowej przypominającej materiał – dzięki temu jest ona delikatna, a jednocześnie szybko wchłania płyn i utrzymuje go z dala od skóry dziecka.

  • Warstwa izolacyjna izoluje mocz i przekazuje go do warstwy chłonnej, która stanowi miejsce magazynowania moczu w pieluszce.

  • Warstwa izolacyjna izoluje mocz i przekazuje go do warstwy chłonnej, która stanowi miejsce magazynowania moczu w pieluszce.

  • Zewnętrzna warstwa pieluszki jest wykonana z powłoczki przepuszczającej powietrze oddychającej membrany pokrytej materiałopodobną powłoką z miękkich włókien, która nie pozwala wilgoci przeniknąć na łóżko albo na ubranko.

Czy wiesz, że…? W ciągu wielu lat od wprowadzenia materiałów superchłonnych występowanie i dotkliwość odparzeń znacząco spadła, a co za tym idzie, wzrósł komfort dzieci i łatwiej utrzymać ich delikatną skórę w zdrowym stanie.

Żel wysokoabsorpcyjny

Absorpcyjny materiał żelujący to istotny element pieluszek Pampers. Znalazł zastosowanie w głównej warstwie pieluszek Pampers, wchłaniając wilgoć i utrzymując skórę Twojego dziecka suchą. Żel wysokoabsorpcyjny jest szeroko stosowany od lat 80. zeszłego stulecia w różnorodnych produktach powszechnego użytku, w tym w pieluszkach, podpaskach i opakowaniach spożywczych.

Superchłonne pieluszki zapewniają znaczące korzyści dla skóry. Blokując wilgoć z dala od skóry, pomagają utrzymać ją suchszą i zdrowszą.

Superchłonny materiał w nieużywanej pieluszce Pampers jest suchy i ma formę granulek –jak cukier – ale chłonąc płyn, przyjmuje postać żelu. Może utrzymać mocz o wadze trzydziestokrotnie przewyższającej jego własną, dzięki czemu wilgoć nie powraca na powierzchnię pieluszki, a skóra dzieci pozostaje sucha.

Co się stanie, jeśli żel dotknie skóry mojego dziecka?

Od czasu do czasu może się zdarzyć, że małe granulki żelu wydostaną się z pieluszki na skórę dziecka lub pościel, ale jest on nietoksyczny i nie zrobi Twojemu maluszkowi krzywdy. Żel, który pojawi się na skórze, można łatwo usunąć, przecierając skórę dziecka.

Czy żel użyty w pieluszkach jest bezpieczny?

Jak wszystkie materiały i elementy naszych pieluszek, także ten podlega testom bezpieczeństwa Pampers. Mimo że istnieją już inne dowody na jego nieszkodliwość, w ten sposób możemy mieć absolutną pewność, że żel jest bezpieczny dla skóry dziecka.

Ten superchłonny materiał był wielokrotnie poddawany licznym testom branżowym, w tym ponad 400 testom konsumenckim, które obejmowały wszystkie sposoby kontaktu z żelem: od kontaktu ze skórą po przypadkowe połknięcie przez dzieci lub zwierzęta. Wszystkie badania dowiodły pełnego bezpieczeństwa tej substancji.

Kolory pieluszek Pampers

Niektóre pieluszki Pampers są kolorowe, aby nadać im wygląd materiału. Pampers stosuje pigmenty, zamiast farb, w celu uzyskania tych barw, ponieważ niektóre farby mogą powodować alergie. Stosowane przez nas pigmenty nie wywołują uczuleń i są bezpieczne dla skóry. Powszechnie wykorzystuje się je też w innych produktach konsumenckich, soczewkach kontaktowych i opakowaniach na żywność.

Pieluszki Pampers a zapach

Zapytaliśmy rodziców z różnych krajów świata, które produkty preferują dla swoich dzieci. Powiedzieli nam, że wolą pieluszki o łagodnym, świeżym, dziecięcym zapachu. Substancje zapachowe stosowane są w bardzo niskim stężeniu w każdej pieluszce. Zostały one starannie wyselekcjonowane oraz zbadane pod kątem podrażnień skóry i nie powodują alergii skórnych ani uczuleń.

Czy zapachowe pieluchy mogą powodować odparzenia?

Nasze badania kliniczne wykazały, że nie istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia odparzeń u dzieci korzystających z zapachowych pieluszek w porównaniu z pieluszkami neutralnymi zapachowo. Długoletnie badania prowadzone przez naukowców zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa, jak również doświadczenie rynkowe potwierdziły profil bezpieczeństwa używanego przez nas zapachu oraz wykazały, że jest niealergiczny, nie podrażnia i nie wywołuje odparzeń.

Dlaczego do pieluszek Pampers dodawana jest substancja zapachowa?

Z relacji rodziców wynika, że preferują pieluszki o łagodnym, świeżym, dziecięcym zapachu w porównaniu z pieluszkami bezzapachowymi.

Czy ta substancja zapachowa jest bezpieczna dla mojego dziecka?

Wszystkie perfumy zawarte w pieluszkach Pampers są dokładnie badane pod kątem bezpieczeństwa przez ich producentów, po czym następuje niezależna kontrola bezpieczeństwa przeprowadzana przez nas. Badania kliniczne i wieloletnie korzystanie przez miliony dzieci potwierdzają, że substancje zapachowe w pieluszkach Pampers są bezpieczne dla Twojego dziecka.

Nasze zaangażowanie

Nic nie jest dla nas tak ważne, jak Twoje dziecko. Możesz nam zaufać. Gwarantujemy bezpieczeństwo i wysoką jakość naszych produktów, dzięki czemu możesz zapewnić swojemu dziecku pełną ochronę i komfort. Jak zawsze, możesz się z nami skontaktować w razie jakichkolwiek pytań, komentarzy lub sugestii.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie