Prezentacja pieluszek

Nasi eksperci starannie wybierają każdy składnik pieluszki mając na uwadze jego profil bezpieczeństwa oraz odpowiednią skuteczność działania, która pomaga zapewnić maluszkowi suchą i zdrową skórę.

OBIETNICA BEZPIECZEŃSTWA

Wszystkie produkty Pampers, jak również materiały, z których zostały wykonane, są poddawane rygorystycznej ocenie pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności, zanim będą miały kontakt ze skórą dziecka. Dowiedz się więcej o naszym procesie bezpieczeństwa oraz o tym, czego nie dodajemy do produktów Pampers.

Czy wiesz, że…? Pampers dba nie tylko o szczęśliwy i zdrowy rozwój dzieci, ale również o świat, w którym dorastają. Nieustannie wprowadzamy innowacje, których celem jest zmniejszenie wpływu wywieranego na środowisko przez nasze produkty i opakowania. Więcej informacji na temat naszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska znajdziesz tutaj.

Co to jest?
Kleje, wytwarzane z polimerów termoplastycznych, pozwalają utrzymać poszczególne warstwy materiału na właściwym miejscu, dzięki czemu zawartość pieluszki nie wydostaje się na zewnątrz. Kleje stosowane w naszych produktach nie mają kontaktu ze skórą dziecka.
W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów współpracujemy z naszymi dostawcami w kwestii neutralizacji nieprzyjemnego zapachu niektórych materiałów używanych w produkcji pieluszek (np. klejów). Wszystkie składniki stosowane w tym celu są starannie dobierane i poddawane szczegółowym ocenom, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ich użycia. Składniki te nie mają kontaktu ze skórą dziecka.
Czy wiesz, że...?
Kleje są stosowane w wielu popularnych produktach, np. w butach.

Co to jest?
Miękkie, puszyste włókna otrzymywane z miazgi drzewnej pozyskiwanej z zatwierdzonych źródeł, pomagają wchłaniać wilgoć. Celuloza stanowi bardzo ważny element wkładu pieluszki. Pomaga wchłaniać i zatrzymywać mocz oraz luźne kupki.
Czy wiesz, że...?
Pampers nie dodaje chloru do pieluszek ani nie stosuje chloru pierwiastkowego w procesie oczyszczania włókien w pieluszkach.

Co to jest?
Elementy elastyczne to rozciągliwe materiały stosowane w pieluszkach w celu zapewnienia ich elastyczności i lepszego dopasowania. W produktach Pampers nie stosujemy lateksu. Nasze produkty nie zawierają również naturalnej gumy. Stosujemy albo gumę syntetyczną, albo zupełnie inną technologię.
Czy wiesz, że...?
Elementy elastyczne są powszechnie stosowane w przemyśle odzieżowym do produkcji ubrań, odzieży sportowej i skarpetek, w tym skarpetek i odzieży dla niemowląt.

Co to jest?
Wewnętrzna warstwa pieluszki zawiera niewielką ilość substancji zapachowych, co pozwala zapewnić przyjemniejsze doznania podczas używania produktu. Składniki kompozycji zapachowej zostały dobrane z najwyższą starannością i poddane rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że są one bezpieczne. Substancje zapachowe stosowane w pieluszkach Pampers są bezpieczne dla skóry dziecka, nie uczulają i nie powinny powodować reakcji alergicznych.
Czy wiesz, że...?
Substancje zapachowe są stosowane w pieluszkach od ponad 20 lat.

Co to jest?
Barwniki stosowane w pieluszkach Pampers są bezpieczne. Do tworzenia zabawnych obrazków oraz podkreślenia różnych elementów pieluszki używamy nieuczulających pigmentów. Barwniki te nie mogłyby przeniknąć przez skórę, nawet gdyby miały z nią kontakt. Nie stosujemy barwników dyspersyjnych.
Czy wiesz, że...?
Barwniki są powszechnie stosowane w wielu różnych produktach, jak np. opakowania artykułów spożywczych, kolorowe szkła kontaktowe, wyroby tekstylne, zabawki, papier, kreda i kredki.

Co to jest?
Te miękkie, wysokowydajne włókna są od dawna bezpiecznie stosowane w produktach konsumenckich. Zostały użyte w pieluszkach Pampers z uwagi na dużą skuteczność działania i optymalny komfort, jaki zapewniają dziecku.
Czy wiesz, że...?
Polipropylen i polietylen są często stosowane w wyrobach tekstylnych, takich jak odzież sportowa, a także w wielu różnych produktach powszechnego użytku oraz w produktach pielęgnacyjnych.

Co to jest?
To materiał, który reaguje na pojawienie się wilgoci. Kiedy pieluszka jest mokra, specjalny pasek zmienia kolor i w ten sposób informuje rodziców o konieczności przewinięcia dziecka.
Czy wiesz, że...?
Działanie tego specjalnego paska przywodzi na myśl eksperymenty ze skalą pH, jakie wykonuje się w szkole na lekcjach chemii. Pasek zmienia kolor, kiedy w pieluszce pojawi się mocz.

Co to jest?
Miękkie włókna poliestrowe pomagają wchłaniać wilgoć, a jednocześnie zapewniają dziecku komfort.
Czy wiesz, że...?
Poliester jest stosowany w odzieży ocieplanej, w produkcji mebli, poduszek oraz odzieży medycznej.

Co to jest?
Zwane są również superchłonnymi polimerami (SAP). To niewielkie półprzezroczyste granulki, które – gdy są suche – wyglądają jak cukier. Po zmoczeniu zmieniają się w żel, który zamyka płyn wewnątrz, aby pomóc zapobiegać ponownemu zmoczeniu pieluszki i zapewnić dziecku suchą skórę. Ponad 400 przeprowadzonych badań wykazało, że nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa, nawet przy przypadkowym połknięciu.
Czy wiesz, że...?
Jedna granulka może wchłonąć do 30 razy tyle płynu, ile sama waży!

Co to jest?
Wazelina jest powszechnie stosowana w produktach higieny osobistej, by zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Wchodzi w skład balsamu stosowanego w pieluszkach, aby pomóc utrzymać zdrową skórę dziecka. W produktach Pampers używamy oczyszczonej wazeliny farmaceutycznej, czyli produktu najwyższej jakości.
Czy wiesz, że...?
Wazelinę powszechnie stosuje się w wielu rodzajach balsamów do ust oraz w produktach medycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry.

Co to jest?
W przeciwieństwie do spirytusu lub innych wysuszających alkoholi, alkohol stearylowy jest powszechnie stosowany z uwagi na swoje właściwości emulgujące. Wchodzi w skład balsamu stosowanego w pieluszkach, który pomaga dbać o zdrową skórę dziecka.
Czy wiesz, że...?
Jest stosowany w niektórych kosmetykach do mycia przeznaczonych dla niemowląt oraz w kremach na odparzenia. Jest również używany w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Co to jest?
To tłusta substancja, która pozwala zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia skóry i jest od dawna bezpiecznie stosowana w różnych produktach. W pieluszkach Pampers jest jednym ze składników balsamu.
Czy wiesz, że...?
Jest szeroko stosowana w produktach farmaceutycznych i kosmetycznych.

Co to jest?
To dobrze znany ekstrakt otrzymywany z liści aloesu barbadoskiego, zwanego również aloesem zwyczajnym.
Czy wiesz, że...?
Wyciąg z liści aloesu barbadoskiego jest używany w wielu produktach kosmetycznych, takich jak kremy nawilżające i mydła.