Twoje dziecko zaczyna chodzić: pierwsze kroki

W pewnym momencie, blisko pierwszych urodzin, większość dzieci wykonuje swoje pierwsze kroki. Ta niezależna mobilność otwiera przed dzieckiem całkiem nowy świat.

Nocne pobudki przed rozpoczęciem chodzenia

Okres przed wykonaniem przez Twoje dziecko pierwszych kroków może nie być dla Ciebie zbyt przyjemny. Tuż zanim zaczną chodzić, dzieci często zaczynają budzić się w nocy co kilka godzin. Postaraj się nie frustrować zakłóceniem regularnego trybu życia,– wielkie osiągnięcie, do którego przygotowuje się Twoje dziecko, będzie tego warte. Podobnie nie dziw się ani nie denerwuj wrzaskami dziecka, gdy oddalasz się od niego. Ono chce stanąć na własnych nogach. Wszystkie te turbulencje są wywołane nowym celem Twojego dziecka – zdobyciem samodzielności.

Idź tą drogą

Sposób, w jaki Twoje dziecko zabiera się za chodzenie, powie Ci wiele na temat jego charakteru. Czy jest rozważne i ostrożne? Nieco zuchwałe i lekkomyślne? Niezależnie od tego, jak się za to zabierze, gdy już zacznie chodzić, z trudem za nim nadążysz! Radość z tego osiągnięcia będzie dawać mu siłę do ruszania się od świtu do zmierzchu i jeszcze trochę dłużej – trzeba będzie za nim' biegać, żeby nadążyć. Obserwuj, jak próbuje wejść po pochyłości lub pokonuje nową nawierzchnię, taką jak trawa. Wszystko to jest nowe i ekscytujące dla Was obojga.

Co musisz wiedzieć:

Twoje dziecko będzie potrzebowało prostych, miękkich butów do chodzenia na zewnątrz lub po nierównej powierzchni. W innych okolicznościach najlepsze są bose stopy.

Zgoda na pliki cookie