Przyuczanie do snu: problemy ze snem i zakłócanie nawyków

Po osiągnięciu nowych celów rozwojowych, takich jak wstawanie i chodzenie, przewidywalny schemat snu dziecka stał się bardziej zmienny. Poranne i popołudniowe drzemki stały się mniej regularne i pewnie maluch budzi się częściej w nocy. Może spędzać czas w łóżku, wstając i kładąc się na zmianę, zamiast spać, i nie ma w tym nic złego. W końcu gdy chodzenie przestanie być czymś nowym, dziecko na powrót się uspokoi. Do tego czasu kładź je do łóżka na czas drzemki, ale nie przejmuj się, jeśli nie śpi.

Sen w nocy

W nocy zakłócenia snu są nawet bardziej prawdopodobne. Możesz pomóc swojemu dziecku zasnąć z powrotem, reagując spokojnie i pewnie oraz wykonując wszystkie znajome rytuały. Daj mu około 10 minut, aby spróbowało zasnąć samodzielnie. Podejdź i pogłaszcz je delikatnie, aby zapewnić je, że jesteś w pobliżu, a potem odejdź.

Jedzenie

Nawyki żywieniowe także mogą zostać zakłócone. Twoje dziecko może nie jeść prawie nic w trakcie jednego posiłku i więcej niż Ty w trakcie następnego. Zrównoważy to samodzielnie, jeśli nie zrobisz z tego poważnej sprawy. Pomiędzy posiłkami proponuj bogate w energię przekąski, np. obwarzanki z serem.

Zgoda na pliki cookie