Kluczowe trzy porady w sprawie usypiania

Jak wie każdy świeżo upieczony rodzic, położenie dziecka spać może być nie lada wyzwaniem, nie mówiąc już o odpowiednim wyspaniu się. Skorzystaj z poniższych porad, które pomogą Ci zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas snu.

1. Lepiej tward niż za miękko

Kładź dziecko spać na odpowiednio twardym materacu. Musisz także usunąć z łóżeczka wszelkie poduszki i pluszowe zwierzęta, które mogą stwarzać ryzyko uduszenia. Jeśli dziecko uśnie w nosidełku lub spacerówce, jak najszybciej przenieś je na stabilną powierzchnię.

2. Nie przegrzewaj dziecka

Przed snem ubierz maleństwo w nie więcej niż jedną warstwę ubrania, biorąc pod uwagę temperaturę w pomieszczeniu. Pocenie się, wilgotne włosy, zaczerwienione policzki, przyspieszony oddech i gorąca klatka piersiowa świadczą o tym, że jest mu za gorąco.

3. Kładź dziecko na plecach

Dzieci należy zawsze umieszczać na pleckach do snu w pierwszym roku życia. Jeżeli Twoje zdrowe maleństwo jest już w stanie obrócić się z brzuszka na plecy, może tak robić również we śnie.

Pora spania powinna być przepełniona słodkimi snami. Jeżeli zastosujesz się do tych porad w kwestii bezpieczeństwa, oboje z dzieckiem możecie liczyć na doskonały i zasłużony odpoczynek.

Zgoda na pliki cookie