Noworodek: Zabawy z 2-miesięcznym dzieckiem

Po szeregu nieprzespanych nocy i karmień przez okrągłą dobę prawdopodobnie wyrabiasz sobie już ustaloną praktykę opieki nad dzieckiem. W tym wczesnym etapie swojego rozwoju dziecko jest gotowe na więcej zabawy i interakcji z Tobą.

Czas dla brzuszka

Układanie dziecka na brzuszku przyczyni się do wzmocnienia mięśni jego pleców i szyi. Połóż maleństwo na brzuchu na kocu rozpostartym na podłodze. Podeprzyj mu ramiona, upewniając się, że wokół twarzy nie ma chustek lub zabawek. Teraz obserwuj, jak usiłuje podnieść głowę i przesuwać ją z boku na bok. Zacznij od trzech do pięciu minut kilka razy dziennie, by następnie stopniowo zwiększać tę ilość czasu podczas każdej sesji dla brzuszka.

Uśmiech!

Mniej więcej w tym wieku u Twojego dziecka może rozwinąć się uśmiech o odcieniu towarzyskim, który dla większości rodziców stanowi przełomowy moment. Usadź maleństwo i podeprzyj je na swoich kolanach, rozmawiaj z nim i uśmiechaj się do niego. Zwróci to jego uwagę i dziecko zareaguje na sam dźwięk Twojego głosu i wyraz twarzy.

Wspólne czytanie

Teraz jest doskonała pora na wyrobienie sobie nawyku wspólnej lektury przed snem. Po całym dniu przepełnionym zabawami bajka na dobranoc powinna uśpić maleństwo w kilka minut!

Zgoda na pliki cookie