Łóżko malucha: Przenosiny do dużego łóżka

Kiedy Twoje dziecko skończy dwa lata, będzie pewnie gotowe, aby przenieść się do większego łóżeczka. Będzie to prawdopodobnie jeden z jego pierwszych dużych kroków w kierunku niezależności – i dobrze!

W tym momencie dziecko może być dość wysokie, aby przełożyć nogę ponad barierką łóżeczka, więc dokonanie zmiany jest dobrym pomysłem dla jego rozwoju i bezpieczeństwa.

Przeniesienie się do większego łóżka jest dużym krokiem i na pewno przed jego wykonaniem należy rozważyć pewne czynniki. Pamiętaj, że kiedy dziecko nie korzysta już z dziecięcego łóżeczka, zyskuje łatwy dostęp do swojego pokoju i mieszkania na zupełnie nowy sposób.

To rozpali ciekawość każdego dziecka!

Przed przeniesieniem dziecka do większego łóżka miej na uwadze następujące kwestie bezpieczeństwa.

Unikaj zagrożeń dla sennego dziecka

Senne (lub psotne) dziecko może wpaść w kłopoty, jeśli spróbuje wędrować po domu w nocy bez nadzoru. Aby uniknąć tego potencjalnego problemu, spróbuj umocować dzwoneczek na drzwiach pokoju swojego dziecka, aby usłyszeć, kiedy będzie chciało wędrować.

Odłóż wszystkie zabawki

Twoje dziecko nie musi opuszczać swojego pokoju, żeby wpaść w kłopoty – prawdopodobnie czuje wystarczającą pokusę, gdyż jest w swoim miejscu. Upewnij się, że bezpiecznie usuniesz wszelkie zabawki lub obiekty, które mogą się rozpaść lub doprowadzić do zadławienia, zanim położysz dziecko spać. Zamieć też szybko podłogę, aby usunąć z niej wszystko, o co Twoje dziecko może się potknąć, jeśli wyjdzie z łóżka po ciemku.

Ustaw łóżko prawidłowo

Łóżko malucha jest znacznie bliżej podłogi od dziecięcego łóżeczka, ale mimo to, nie jest złym pomysłem wyłożyć okolicę nowego łóżka dziecka czymś miękkim, przynajmniej kocem. Umieść je także z dala od okna, aby uniknąć przeciągów lub wszelkich wiszących sznurków lub zasłonek.

Kiedy już zadbasz o bezpieczeństwo, pora świętować! Przeniesienie dziecka do większego łóżka jest wielkim krokiem i ważne jest, by pokazać maluchowi, jak dumna z niego jesteś.

Zgoda na pliki cookie