A259

Twoje dziecko będzie jadło głównie miękkie potrawy – małe kawałki kurczaka, makaron bez przypraw, dobrze ugotowane, niesolone kawałki warzyw itp., ale nie zapominaj o uwzględnieniu w diecie produktów zbożowych, aby zapewnić mu dość witaminy B i żelaza. Teraz nadszedł odpowiedni moment na wprowadzenie do jego diety potraw o innej konsystencji. W ten sposób będzie w przyszłości bardziej skore do próbowania nowych rzeczy.

Jaka ilość jest wystarczająca?

To, ile dziecko je, zależy od rodzaju posiłku i dnia. Jeśli Twoje dziecko rośnie i przybiera na wadze, nie obawiaj się, że je nie dość dużo. Dzieci w tym wieku radzą sobie całkiem dobrze z uzyskaniem potrzebnych pokarmów. Dziecko potrzebuje w rzeczywistości mniej jedzenia, niż mogłoby się wydawać: mniej więcej 900 do 1000 kalorii każdego dnia. Nie jest to dużo, gdy uwzględnimy, że uzyskuje od 300 do 500 z tych kalorii z samego tylko pełnego mleka (około 450 do 680 gramów).

Twoje dziecko będzie odżywiać się dostatecznie dobrze, jeśli podasz mu trzy posiłki dziennie i trzy przekąski w międzyczasie.

Poczytaj więcej na temat rozszerzania menu Twojego dziecka.