Zabawy malucha: Pokazanie dziecku swojego miejsca pracy

Twój przedszkolak wciąż wiele musi nauczyć się na temat świata i zamieszkujących go ludzi.

Dobrym pomysłem jest pozwolić mu zobaczyć, co dzieje się, kiedy pracujesz lub pomagasz przy czymś. Zwiększa to jego wiedzę o świecie, dzięki zapoznaniu się z codziennymi sytuacjami i wyzwaniami spoza życia rodzinnego. Jeśli możesz to zorganizować, warto zabrać swoje ciekawskie dziecko na wizytę do biura lub sklepu.

Otwórz przed nim świat

Oto osiem propozycji, które pomogą w uczynieniu tej wizyty interesującą dla dziecka i znośnej dla Ciebie i Twoich współpracowników.

  • Porozmawiaj najpierw z szefem Być może jest już ustalony dzień na przyprowadzenie dziecka do pracy w Twojej firmie. Jeśli nie ma, możesz zainicjować zwyczaj – jest to dobry PR dla firmy oraz dobry wewnętrzny mechanizm budujący morale. Jeśli chcesz przyprowadzić swoje dziecko, daj wcześniej znać współpracownikom, aby nie byli zaskoczeni.

  • Wybierz odpowiedni czas Małe dzieci w najlepszej formie są rano, a dzieci w wieku szkolnym lepiej poradzą sobie z popołudniową wizytą. Zastanów się, kiedy dzieją się ciekawe rzeczy i kiedy obecność Twojego dziecka będzie najmniej kłopotliwa.

  • Nie przeciągaj wizyty Zaplanuj wizytę jedno- lub dwugodzinną. Dłuższy czas zwykle będzie dla dziecka zbyt długi i zaistnieje większa szansa na to, że coś pójdzie nie tak. Nie zapomnij o przerwie na przekąskę lub obiad.

  • Upewnij się, że Twoje dziecko jest odpowiednio ubrane Jeśli to możliwe, pozwól mu spróbować wykonywać swoją pracę: zalogować się do systemu, sporządzić kopię grafiku, zapytać klienta, czy potrzebuje pomocy, zaproponować porcję ziemniaków – cokolwiek, przy czym nie pojawia się ryzyko dla Ciebie, Twojego dziecka lub pracy.

  • Zapoznanie dziecka ze swoimi współpracownikami Wyjaśnij dziecku, co robi każdy z nich.

  • Zrób zdjęcia Może to zilustrować historię, którą dziecko opowie Ci na temat wizyty. Będzie z pewnością chciało dodać własne ilustracje z dnia spędzonego w “pracy” z mamą lub tatą.

Jeśli dasz swojemu dziecku okazję do zobaczenia swojego miejsca pracy, poczuje się bezpieczniej, dzięki możliwości wyobrażenia sobie, gdzie jesteś, kiedy nie ma Cię w domu. Podzielenie się tym z dzieckiem może też sprawić mu radość.

Zgoda na pliki cookie