Rower i bezpieczny fotelik dla maluchów

Większość rodziców wyraźnie pamięta jeszcze własne próby nauczenia się jazdy na rowerze, gdy postanawiają uczyć swoje dziecko tej samej zdolności. Pomimo zdarzających się upadków i startych kolan doświadczenie prowadzi do lat osobistej i rodzinnej zabawy. Gdy dziecko zacznie pedałować — niezależnie od tego, czy będzie to na rowerze z trzema, czy z dwoma kołami — zapewnij mu wiele wsparcia. Pamiętaj też, że jeżdżenie na rowerze jest złożoną zdolnością, która wymaga czasu na jej opanowanie.

  • Mały pasażer: Siodełka, szprychy i kaski

  • Gotów do jazdy

  • Dokąd pojechać

  • Rower dla dużego dziecka

Mały pasażer: Siodełka, szprychy i kaski

Zanim Twoje dziecko będzie gotowe na samodzielną jazdę, możesz wziąć je na przejażdżkę w roli pasażera. Zaczekaj tylko, aż ukończy przynajmniej rok. Wtedy będzie lepiej radzić sobie z siedzeniem bez podparcia, a jego szyja będzie wystarczająco silna, żeby unieść lekki kask. Pamiętaj, że nawet przy najsolidniejszym rowerze i najlepiej dopasowanym kasku dziecko jest narażone na kontuzje, jeśli stracisz kontrolę jazdy lub jeśli uderzy w Was inny pojazd.

Najlepsze przygotowanie się do podróży z Twoim małym pasażerem to:

1. Użycie montowanego z tyłu siodełka,

które jest bezpiecznie umocowane nad tylnym kołem. Rower powinien mieć ochraniacze na szprychy lub paski, aby zapobiec wplątaniu się małych stópek i rączek w koło. Siodełko powinno mieć wysokie tylne oparcie i solidną uprząż, która może utrzymać wagę dziecka nawet, kiedy ono się zdrzemnie. Niektórzy rodzice wolą przewozić swoje małe dziecko w przyczepce zakrytej płótnem lub mocnym plastikiem. Ta metalowa przyczepka, mocowana do tylnej osi roweru, jest stabilna i wytrzymała. Koła przyczepki są rozstawione szeroko, więc mało prawdopodobne jest jej przechylenie się. Twoje dziecko jest przymocowane pasami do fotelika. Jedyną wadą są ceny, które zaczynają się od 300 $.

2. Zastosowanie lekkiego kasku niemowlęcego lub dziecięcego

u małego pasażera, aby zapobiec lub ograniczyć uszkodzenia głowy w razie wypadku. Sklepy rowerowe mają zwykle lepszy wybór odpowiednich kasków od sklepów z zabawkami, więc najpierw udaj się właśnie tam. Obsługa sklepu rowerowego powinna być w stanie doradzić Ci w sprawie odpowiedniego rozmiaru i dopasowania, więc nie zapomnij zapytać o pomoc. Kaski, które zostały zatwierdzone jako bezpieczne, mają odpowiedni certyfikat.

3. Usadzenie Twojego dziecka w siodełku

i zapięcie wszystkich sprzączek za każdym razem, kiedy jeździcie razem.

Gotów do jazdy

Gdy Twoje dziecko będzie biegać, wspinać się, skakać i kopać piłkę, będzie też gotowe do jazdy na rowerku z trzema kołami, ponieważ będzie w stanie samo pedałować. Większość dzieci jest do tego gotowa pomiędzy 2. a 4. rokiem życia. Kiedy są na tym etapie, poruszają się szybko, co zwiększa ryzyko upadku. Upewnij się, że Twoje dziecko nosi zatwierdzony kask, który jest dobrze i wygodnie dopasowany.

Mądrości o rowerkach trójkołowych : Kup niski rowerek z dużymi kołami. Możesz zauważyć inne dzieci w wieku Twojego, które jeżdżą na małych rowerkach z bocznymi kółkami. Ale Ty zostań przy rowerku na trzech kołach ; jest bardziej stabilny i jest mniej prawdopodobne, że się wywróci.

Dokąd pojechać

Pozwól dziecku jedynie na jazdę w bezpiecznym miejscu, takim jak chodnik w sąsiedztwie, który nie jest zbytnio ruchliwy. Zawsze bądź w pobliżu, aby pilnować małego rowerzysty .

Nie jest dobrym pomysłem pozwalać maluchowi jeździć po ulicy. Nawet z nadzorem jest to zły pomysł: maluch będzie myślał, że jest bezpieczny, ponieważ jesteś obok.

Może być to oczywiste, ale warto wspomnieć, że: Jazda na rowerze w pobliżu zbiornika wodnego lub samochodów nie jest bezpieczna. Dziecko na rowerku o trzech kołach siedzi nisko nad ziemią i może nie zostać zauważone przez kierowcę, który cofa auto.

Nalegaj, by Twoje dziecko za każdym razem nosiło kask, nawet jeśli jeździ tylko na Twoim podjeździe.

Rower dla dużego dziecka

Większość dzieci może bezpiecznie zacząć jeżdżenie na rowerze dwukołowym z dodatkowymi, bocznymi kółkami, kiedy ukończy 5 lub 6 lat. Dzieci na początku nie mają na ogół równowagi i koordynacji potrzebnej do jeżdżenia na rowerze bez kółek bocznych, dopóki nie ukończą 6 7 lat, lub gdy są jeszcze starsze .

Oto jak stwierdzić, czy rower jest w odpowiednim rozmiarze dla Twojego dziecka: Niech maluch usiądzie na siodełku z rączkami na kierownicy. Jego przednie części stóp powinny znaleźć się na ziemi.

Bądź dobrym wzorem do naśladowania dla swojego dziecka i Ty także stosuj się słów: Zakładaj kask za każdym razem, gdy wsiadasz na rower, niezależnie od tego, czy jedziesz sama, czy z kimś.

Zgoda na pliki cookie