Pierwsze strzyżenie: pierwsza wyprawa dziecka do fryzjera

Jeśli nie jesteś pewna, jak Twoje dziecko zareaguje na przycięcie włosów, nie martw się: nieznaczne przygotowania do tego wielkiego dnia pomogą sprawić, że wycieczka do fryzjera stanie się przyjemnością.

Wybierz właściwy salon fryzjerski

Jeśli nie ma w okolicy salonu fryzjerskiego, w którym można ostrzyc dziecko, zadzwoń do lokalnego salonu i poproś o rekomendację.

Umów się na wizytę

Jeśli Twoje dziecko jest w wieku przedszkolnym lub młodsze, zabierz je do salonu przed zaplanowaną wizytą i oprowadź je po nim. Przedstaw je stylistce, która będzie je strzyc, i pozwól mu patrzeć, jak strzyże inne dzieci. Będzie się mniej bało, jeśli będzie wiedzieć, czego oczekiwać.

Przygotuj swoje dziecko

Poczytaj książkę z obrazkami na temat pierwszego strzyżenia, aby pomóc maluchowi przygotować się na strzyżenie. Kiedy nadejdzie dzień wizyty, omów z dzieckiem cały proces. Może warto uniknąć słowa „cięcie”, gdyż może kojarzyć się z niebezpieczeństwem lub bólem. Zamiast tego, powiedz mu, że będzie mieć fajną, nową fryzurę lub że jego włosy zostaną skrócone.

Co zabrać ze sobą na wizytę u fryzjera

Dodatkową koszulkę na wypadek, gdy Twój maluch odmówi założenia fartucha.

Nie pozwól mu się ruszać

Wiercące się dziecko i nożyczki nie są dobrym połączeniem. Jeśli Twoje dziecko za bardzo się kręci na fotelu, niech usiądzie na Twoich kolanach.

Zrób wiele zdjęć z pierwszego strzyżenia dziecka i zachowaj kosmyk jego włosów!

Zgoda na pliki cookie