Zabawa: jak „przewidzieć” płeć dziecka?

To prawda, że badanie USG to jedyny potwierdzony naukowo sposób na określenie czy spodziewasz się chłopca czy dziewczynki, jednak nie powstrzymuje to kobiet od stosowania różnych zabiegów w celu przewidzenia płci ich wyczekiwanego dziecka. Chociaż nie opiera się ono na twardych faktach, tego typu zgadywanie może dać wiele radości przyszłym mamom, które są jeszcze w zbyt mało zaawansowanej ciąży, aby uzyskać oficjalne potwierdzenie od lekarza (oraz mamom, które wolą poczekać do urodzenia z tą nowiną). Ta częsta rozrywka podczas baby shower może nawet pomóc w wyborze imienia dla dziecka!

Testy liczbowe

Nie jest to nowoczesne naukowe podejście, jednak ta starożytna chińska metoda wykorzystuje szczyptę matematyki do określania płci nienarodzonego dziecka. Datując się na co najmniej sześć wieków przed wynalezieniem współczesnej technologii USG, chiński kalendarz przewidywania płci dziecka opiera się na danych dotyczących wieku przyszłej matki oraz miesiąca poczęcia. Kobiety korzystają z niego nawet w celu określenia optymalnego miesiąca do zajścia w ciążę, jeżeli celują w różowy lub niebieski wystrój pokoju dziecięcego.

Testy kierunkowe

Nawiń pierścionek na nitkę i pohuśtaj nim nad brzuchem. Powiedz wszystkim, aby uważnie przyglądali się. Rzekomo, pierścionek, który porusza się ruchem okrężnym oznacza, że urodzisz dziewczynkę, natomiast jeżeli porusza się do przodu i do tyłu, urodzi się chłopiec.

Testy na wygląd

Niezliczone “metody” przewidują płeć dziecka na podstawie ułożenia brzucha przyszłej mamy. Czasem uważa się, że wysoki brzuch oznacza chłopca, niski zaś dziewczynkę. Być może będziesz mieć dziewczynkę, jeśli kształt brzucha przypomina piłkę do kosza, a chłopca, jeżeli bardziej przypomina kształtem arbuza. Jeżeli wszystkie metody zawiodą, kolejnym najpewniejszym wyznacznikiem, po samym orzeczeniu lekarza, może być intuicja przyszłej mamy: Niedawne badania wykazały, że kobiety przeczuwające płeć dziecka miały rację w ponad 70 procentach przypadków. Zatem zaufaj własnej intuicji, przygotowując się na przyjście dziecka na świat!

Zgoda na pliki cookie