Chusteczki nawilżane a ściereczki: Które są lepsze?

Wygodne narzędzie

Jeśli weźmiemy pod uwagę czas, który dzisiejsze mamy spędzają poza domem, chusteczki nawilżane są bezcennym narzędziem przy przewijaniu oraz do czyszczenia dłoni lub twarzy dziecka dzięki łatwości przenoszenia ich i wygodzie, którą zapewniają. Ponad 86% mam w Stanach Zjednoczonych mówi, że zawsze/często używają chusteczek przy przewijaniu poza domem.

Jednym z powodów, dla których mamy wolą chusteczki nawilżane od innych metod oczyszczania, jest wygoda – chusteczki nawilżane są łatwiejsze do zabrania ze sobą niż ściereczka i woda. Opakowania z zamknięciem zwiększają wygodę, gdyż są łatwe w transporcie, chusteczki pozostają w zasięgu ręki oraz można prosto otwierać i zamykać opakowanie jedną ręką.

Zrównoważone rozwiązanie

Rodzice mogą mieć pewność, że używanie chusteczek nawilżanych nie jest gorsze dla środowiska od innych metod delikatnego czyszczenia ich dzieci. W roku 2010 EDANA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Produktów Jednorazowych i Niewłókienniczych), które jest międzynarodowym stowarzyszeniem producentów materiałów niewłókienniczych i powiązanych, ukończyło ocenę cyklu życia,  porównując chusteczki nawilżane, ściereczki i waciki, aby zrozumieć ich relatywny wpływ na środowisko.

Ocena ta skupiła się na całym cyklu życia  produktu - od pozyskania surowców wykorzystywanych przy jego produkcji, wytworzeniu, wykorzystaniu przez konsumenta do utylizacji, aby zmierzyć potencjalny wpływ na środowisko. Rezultaty pokazały, że chusteczki nawilżane i ściereczki mają podobny potencjalny wpływ na środowisko i są lepsze niż waciki, kiedy rozpatrujemy dobro środowiska.

W kwestii praktyk przewijania każda mama ma swoje preferencje dotyczące produktów dla swojego dziecka. Pomijając preferencje osobiste, pokazano lepszą wydajność chusteczek nawilżanych Pampers Sensitive w porównaniu z tradycyjnymi ściereczkami i wodą, jeśli chodzi o łagodność dla skóry i wygodę użycia poza domem. Co więcej, chusteczki nawilżane są tak samo przyjazne dla środowiska, jak ściereczki i woda.

Łagodność dla skóry

Od wielu lat chusteczki nawilżane Pampers Sensitive pokazują, że są bezpieczne i wydajne przy oczyszczaniu dzieci oraz bardziej łagodne niż ściereczka i woda.

Dowody kliniczne, opublikowane w Dermatology Nursing w roku 2001, pokazują, że chusteczki nawilżane Pampers Sensitive są łagodniejsze dla skóry niż bawełniana ściereczka i woda. Trwające prace kliniczne Pampers demonstrują, że jest to wciąż prawdą dzisiaj.

Oficjalne badania neonatologiczne opublikowane w roku 2009 pokazały, że niezawierające alkoholu, bezzapachowe chusteczki nawilżane Pampers pomogły utrzymać zdrowie skóry' dzieci na oddziale intensywnej terapii noworodków lepiej niż bawełniana gaza i woda.

Badanie na tym oddziale uwzględniało dzieci urodzone przedwcześnie i w terminie. Wykorzystanie ściereczek nawilżanych spowodowało występowanie mniej rumieni (zaczerwienienia) w kroczu w porównaniu ze ściereczkami i wodą po jedynie kilku dniach używania. Do głównych cech chusteczek nawilżanych Pampers, które sprawiają, że są one delikatne i łagodne dla skóry dziecka, należą:

  • Miękka warstwa o fakturze tkaniny

  • Nawilżanie skóry

  • Łagodne substancje powierzchniowo czynne, które pomagają utrzymać czystość

  • System utrzymywania pH skóry na odpowiednim poziomie.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie