Pieluszki i środowisko: Krótki przewodnik + 4 wskazówki dotyczące utylizacji

Marka Pampers troszczy się nie tylko o wszystkie dzieci, ale także o planetę, na której będą dorastać.

Dzięki pieluszkom jednorazowym pielęgnacja skóry maluszka jest łatwa. Możesz jednak mieć wątpliwości co do ich wpływu na środowisko naturalne.

Dowiedz się, jak marka Pampers pomaga ograniczyć wpływ pieluszek na środowisko i poznaj cztery wskazówki dotyczące łatwej utylizacji pieluszek w domu.

Jak ograniczamy nasz wpływ na środowisko?

Infografika dotycząca cyklu życia pieluszki

Aby zmniejszać nasz wpływ na środowisko, analizujemy dosłownie wszystko: sposób i miejsce pozyskiwania materiałów produkcyjnych, proces wytwórczy, stosowane przez nas opakowania i oferowane produkty.

Oto podsumowanie działań, które podejmuje marka Pampers w celu ograniczenia wpływu naszych pieluszek na środowisko:

Surowce wykorzystywane w pieluszkach Pampers

Surowce

 • Celuloza w naszych pieluszkach i papier w opakowaniach pochodzą z lasów z certyfikatem FSC i innych kontrolowanych źródeł*.

 • Pieluszki i chusteczki Pampers Pure zawierają składniki pochodzenia roślinnego pozyskiwane ze zrównoważonych źródeł.

 • W ciągu ostatnich 50 lat obniżyliśmy wagę naszych pieluszek o połowę, jednocześnie podwajając ich chłonność.

 • Pieluszki Pampers zużywane przez przeciętne europejskie dziecko w trakcie całego okresu noszenia przez nie pieluch są obecnie produkowane przy mniejszym o 21 kilogramów zużyciu surowców niż 5 lat temu.

Fabryki Pampers na całym świecie

Produkcja

 • Żadna z naszych fabryk znajdujących się na świecie nie wysyła odpadów produkcyjnych na wysypiska.

 • Nasze zakłady europejskie kupują w 100% odnawialną energię elektryczną**.

 • Naszym celem jest, aby do 2030 roku wszystkie nasze fabryki na całym świecie kupowały w 100% odnawialną energię elektryczną.

Opakowania Pampers w 100% nadają się do recyklingu.

Opakowania

 • Wszystkie opakowania naszych pieluszek nadają się w 100% do recyklingu***.

 • Wszystkie nasze pudełka są obecnie produkowane z kartonu pochodzącego w 100% z recyklingu****.

 • Pracujemy nad tym, aby do 2025 roku nasze opakowania w co najmniej 50% składały się z materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów odnawialnych.

Transport i wykorzystanie produktów Pampers
 • 100% naszych pieluszek sprzedawanych w Europie jest produkowanych w Europie. Wytwarzamy nasze pieluszki lokalnie, w naszych własnych zakładach produkcyjnych.

Jak zutylizować zużyte pieluszki w domu

wash-hands

1. Zawsze myj ręce przed i po zmianie pieluszki.

dirty-nappy

2. Zwiń pieluszkę zabrudzoną lub mokrą stroną do wewnątrz i zabezpiecz ją za pomocą przymocowanych do niej taśm. Dzięki temu będzie ją łatwiej przenieść i wyrzucić do kosza.

throw-waste

3. Zawsze czytaj instrukcje umieszczone na opakowaniu. Pieluszki jednorazowe zwykle wyrzuca się do pojemnika na odpady ogólne. Jednak dodatkową wygodę zapewni osobny kosz na pieluszki (z workiem), ustawiony przy przewijaku i obsługiwany bez użycia rąk. Korzystanie z kosza z pokrywą, lub specjalnego kosza na zużyte pieluszki, pomoże ograniczyć nieprzyjemne zapachy. Kiedy ten nieduży kosz się zapełni, wyrzuć zużyte pieluszki wraz z innymi odpadami domowymi.

warning-waste

4. Bezpieczeństwo i higiena przede wszystkim. Pieluszki, worki na śmieci i opakowania zawsze przechowuj poza zasięgiem dzieci.

Matka i dziecko, uśmiechający się podczas zmiany pieluszki

Często zadawane pytania w skrócie; Accordion

Dzięki postępom technologii z biegiem lat zmniejszył się negatywny wpływ pieluszek na środowisko przy zachowaniu ich skuteczności.

Na przykład pieluszki Pampers zużywane przez przeciętne europejskie dziecko w trakcie całego okresu noszenia przez nie pieluch, są obecnie produkowane przy mniejszym o 21 kilogramów zużyciu surowców niż 5 lat temu.

Dowiedz się więcej

Jeśli chodzi o zmniejszenie poziomu szkodliwości pieluszki dla środowiska, liczy się wszystko – począwszy od sposobu pozyskiwania materiałów i produkcji pieluszek po wykorzystywane przez nas opakowania – nieustannie szukamy nowych i lepszych rozwiązań przy jednoczesnej gwarancji niezawodnej ochrony skóry Twojego maluszka.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych bieżących działaniach, przeczytaj, w jaki jeszcze sposób Pampers troszczy się o dzieci i planetę, na której będą dorastać.

* Tylko w odniesieniu do produktów sprzedawanych w Europie Zachodniej. ** Z wyłączeniem Rosji i Ukrainy. Świadectwa dotyczące energii odnawialnej z farmy wiatrowej. *** W miejscach działania zakładów recyklingu. **** Opakowania konsumenckie.

Zgoda na pliki cookie