Co znajduje się w chusteczkach dla niemowląt?

Przy każdej zmianie pieluszki delikatne oczyszczanie ma ogromne znaczenie. Testowane dermatologicznie chusteczki Pampers – efekt wielu lat naszych doświadczeń oraz wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry i produktów dla niemowląt – zostały zaprojektowane tak, by były delikatne i skuteczne. Badania wykazują, że chusteczki Pampers pomagają utrzymać zdrowo wyglądającą skórę dziecka i są dla niej łagodniejsze niż woda i myjka.

Wszystkie produkty Pampers, jak również materiały, z których są wykonane, są testowane dermatologicznie i poddawane rygorystycznej ocenie pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności, zanim będą miały kontakt ze skórą dziecka. Dowiedz się więcej o naszym procesie bezpieczeństwa oraz o tym, czego nie dodajemy do produktów Pampers.

Co to jest?
Soft, high performance fibres – like those used in sportswear – with a safe use history in a variety of consumer and personal care products. These fibres help ensure a gentle and thorough clean for baby.
Czy wiesz, że...?
From the football field to the produce aisle, polypropylene is durable enough to get the job done, but also safe for baby.

Co to jest?
To miękkie, puszyste włókna, które są powszechnie stosowane w produkcji odzieży i pomagają wchłaniać wilgoć ze skóry maluszka.
Czy wiesz, że...?
Pampers nie dodaje chloru do chusteczek i nie stosuje chloru pierwiastkowego w procesie oczyszczania włókien w chusteczkach.

Co to jest?
Substancje zapachowe zawarte w bardzo małych ilościach w balsamie stosowanym w chusteczkach, co pozwala zapewnić przyjemniejsze doznania podczas używania produktu. Składniki kompozycji zapachowej zostały dobrane z najwyższą starannością i poddane rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że są one bezpieczne. Substancje zapachowe stosowane w chusteczkach Pampers są bezpieczne dla skóry dziecka, nie uczulają i nie powinny powodować reakcji alergicznych.
Czy wiesz, że...?
Substancje zapachowe są stosowane w chusteczkach od ponad 20 lat.

Co to jest?
Miękkie włókna poliestrowe pomagają wchłaniać wilgoć, a jednocześnie zapewniają dziecku komfort.
Czy wiesz, że...?
Poliester jest stosowany w odzieży ocieplanej, w produkcji mebli, poduszek oraz odzieży medycznej.

Co to jest?
Bawełna to produkt naturalny, a jej włókna są używane w produktach tekstylnych z uwagi na swoją miękkość i właściwości chłonne. „Organiczna” to nazwa stosowana w odniesieniu do bawełny uprawianej zgodnie z rygorystycznymi zasadami w zakresie zwalczania szkodników, zagospodarowania gleby oraz ogólnych standardów produkcji.
Czy wiesz, że...?
Na ziemi uprawnej w hodowlach organicznych nie wolno stosować żadnych niedozwolonych substancji przez co najmniej 3 lata przed zbiorami.

Co to jest?
Woda stanowi ponad 97% balsamu. Pomaga rozpuszczać i usuwać zabrudzenia ze skóry dziecka, w tym zaschnięty mocz.
Czy wiesz, że...?
Woda stanowi ponad 70% powierzchni Ziemi.

Co to jest?
Znajduje się w wielu owocach cytrusowych i jest używany do buforowania pH w środowisku kwasowym, w wielu produktach spożywczych, produktach do pielęgnacji skóry oraz kosmetykach. W chusteczkach roztwory buforowe pH pomagają utrzymać naturalne pH skóry dziecka.
Czy wiesz, że...?
Kwas cytrynowy jest często dodawany do produktów spożywczych, a nawet do wody.

Co to jest?
Ten modyfikowany olej działa jak emulgator i pomaga usuwać tłuste zabrudzenia ze skóry dziecka, a także pielęgnuje skórę.
Czy wiesz, że...?
Oleje PEG są również stosowane w produktach tekstylnych, pielęgnacyjnych oraz spożywczych.

Co to jest?
Podobnie jak kwas cytrynowy, cytrynian sodu znajduje się w owocach cytrusowych i jest używany do buforowania pH w produktach do pielęgnacji skóry. W chusteczkach roztwory buforowe pH pomagają utrzymać naturalne pH skóry dziecka.
Czy wiesz, że...?
Cytrynian sodu jest antyoksydantem, tak jak witamina A!

Co to jest?
Jako element systemu konserwującego kaprylan sorbitanu pełni rolę emulgatora, który pomaga również zapobiegać pogorszeniu się jakości wielu produktów kosmetycznych. Jak dowiedziono klinicznie, środki konserwujące stosowane w balsamie zawartym w chusteczkach Pampers są łagodne dla skóry dziecka, a ponadto pomagają zapewnić świeżość chusteczek przed użyciem i zapobiegać zanieczyszczeniom krzyżowym po otwarciu opakowania.
Czy wiesz, że...?
Kaprylan sorbitanu jest stosowany w pomadkach.

Co to jest?
Benzoesan sodu pełni rolę środka konserwującego, który zapobiega zanieczyszczeniom mikrobiologicznym. Jak dowiedziono klinicznie, środki konserwujące stosowane w balsamie zawartym w chusteczkach Pampers są łagodne dla skóry dziecka, a ponadto pomagają zapewnić świeżość chusteczek przed użyciem i zapobiegać zanieczyszczeniom krzyżowym po otwarciu opakowania.
Czy wiesz, że...?
Jest on również stosowany w produktach spożywczych.

Co to jest?
Pomaga zapobiegać pogorszeniu się jakości wielu kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych dla niemowląt. Jak dowiedziono klinicznie, środki konserwujące stosowane w balsamie zawartym w chusteczkach Pampers są łagodne dla skóry dziecka, a ponadto pomagają zapewnić świeżość chusteczek przed użyciem i zapobiegać zanieczyszczeniom krzyżowym po otwarciu opakowania.
Czy wiesz, że...?
Wersenian disodu jest powszechnie stosowany w produktach spożywczych.

Co to jest?
Emulgatory i środki zmiękczające na bazie silikonu, które dbają o zdrową skórę dziecka.
Czy wiesz, że...?
Możesz znaleźć te składniki w balsamach i produktach do higieny osobistej.

Co to jest?
Naturalnie występujący składnik stosowany w chusteczkach w celu poprawienia ich faktury oraz zapewnienia skórze dziecka przyjemnego uczucia komfortu.
Czy wiesz, że...?
Guma ksantanowa jest powszechnie stosowana w pastach do zębów i produktach spożywczych, np. w ketchupie!

Co to jest?
Pentadekalakton jest powszechnie stosowany w produktach kosmetycznych w celu neutralizacji zapachów.
Czy wiesz, że...?
Pentadekalakton to naturalnie występujący feromon wytwarzany przez wiele ssaków.

Co to jest?
Glikol dipropylenowy to środek stabilizujący, który zapewnia również dobre wymieszanie i dystrybucję balsamu w chusteczkach.
Czy wiesz, że...?
Glikol dipropylenowy to powszechnie stosowany składnik produktów spożywczych, często używany jako środek zagęszczający lub stabilizator.

Co to jest?
Są uzyskiwane z kokosów i pełnią rolę środka pielęgnującego skórę dziecka.
Czy wiesz, że...?
Są stosowane w kremach nawilżających.