Historia Pampers. Podróż do świata miłości, snu i zabawy

Opracowane przez Victora Millsa, dziadka

Victor Mills był amerykańskim inżynierem chemikiem pracującym dla firmy Procter & Gamble Co. To on wymyślił pieluszkę jednorazową i tym samym zrewolucjonizował sposób opieki nad dziećmi. Pierwsze takie pieluszki powstały w latach 50. XX wieku, a Victor Mills testował je na swoich wnukach (ur. 1897--zm. 1 lis.1997).

www.britannica.com

Focus Founder

lata 1950-te

Victor Mills wyszedł z założenia, że dziadek najlepiej zna się na rzeczy. Został dziadkiem kiedy pracował dla Procter & Gamble i chciał uprościć sposób przewijania wnuka. Tak powstała pieluszka Pampers.

Focus Pampers 50s

lata 1960-te

Młodzież pojechała do Woodstock, a my ruszyliśmy do sklepów, supermarketów i aptek oferując pieluszkę uszczęśliwiającą dzieci i ułatwiającą życie rodzicom. Sprzedawcy nie wiedzieli jednak, jak eksponować Pampersy. Nasze pieluszki były tak nietypowe, że wstawiano je na półki z kosmetykami, żywnością, wyrobami papierniczymi, a nawet z lekami.

Focus Pampers 60s

lata 1970-te

Dzwony. Koturny. Taśma. Nie taśma ośmiościeżkowa, tylko rzepy. Zastąpiliśmy agrafkę taśmą, żeby rodzice mogli podejrzeć sytuację w pieluszce i się przy tym nie pokłuć. Wprowadziliśmy także pieluszki Pampers dla maluchów, wysoko chłonne pieluszki na dzień, dla noworodków, we wzory oraz w rozmiarze dla wcześniaków, kiedy inni szaleli w dyskotekach.

Focus Pampers 70s

lata 1980-te

W tamtym okresie wszystkiego było aż nadto. Pieluszek też. Wprowadziliśmy opakowania zbiorowe, bo lepiej mieć w domu pieluszki na zapas. Wpadliśmy na wiele innych, świetnych pomysłów: pierwszą pieluszkę z żelowym materiałem absorbującym, elastyczne nogawki, wielokrotne zapięcia i miękkie wkładki. Wprowadzone ulepszenia również były nadmierne.

Focus Pampers 80s

lata 1990-te

Pieniądze nie grają roli - pokażcie, co nowego w Pampersach. Opracowaliśmy cieniutkie pieluszki Ultra Dry Thins, które absorbowały wilgoć jak żadne inne. Wprowadziliśmy elastyczne boczki do pieluszek, żeby maluszkom było jeszcze wygodniej.

Focus Pampers 90s

Dzisiaj

"Co oni znowu wymyślą?" Nasza pomysłowość nie zna granic. Stworzyliśmy już pieluszki oddychające. Tak, oddychające. A pieluszki Premium i Baby-Dry mają warstwę ochronną z lotionem, co pomaga utrzymać gładkość i delikatność niemowlęcej pupki. Dziadek Victor byłby bardzo dumny.

Pampers Today

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie