baby_friendly_fabrics_article

Witaj w świecie rodziców. Ten cudowny, nowy rozdział w życiu, który otwiera się przed Tobą, będzie pewnie jednym z najbardziej cennych doświadczeń emocjonalnych, przed którymi staniesz, dając Ci mnóstwo niezwykłych chwil, ale też stawiając przed Tobą szereg nowych wyzwań.

Rodzicielstwo to jednocześnie wiele radosnych emocji i lekkiego niepokoju – to zupełnie normalne, że czujesz lekkie onieśmielenie. Ten przewodnik, jak przygotować rodzinne gniazdko na przyjęcie maluszka, został opracowany po to, by pomóc Ci pewnie rozpocząć ten nowy rozdział Twojego życia, pomagając Ci przygotować rodzinny dom na przyjęcie Twojego dziecka. Znajdziesz tu ważne porady, jak sprawić, by rodzinne gniazdko było wygodne i przytulnie miękkie, a także wskazówki ekspertów, którzy doskonale wiedzą, jak należy opiekować się maluszkiem i jakie ubranka dla noworodka wybrać. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Tobie i Twojemu partnerowi oraz doda Wam otuchy w tej cudownej, nowej podróży, jaką jest rodzicielstwo.

Jako Wasze rodzinne gniazdko, Twój dom to miejsce, w którym Ty i Twoje dziecko będziecie spędzać większość czasu w pierwszych tygodniach po narodzinach maleństwa. To właśnie tutaj Twoje dziecko nauczy się dostosowywać do świata zewnętrznego, a Ty nauczysz się, jak być rodzicem. I to właśnie tutaj cała Wasza rodzina stworzy silną więź z maluszkiem podczas tych cennych pierwszych tygodni, a także później.

Wiemy, że dziecko, które czuje się komfortowo, to zadowolone dziecko, a powitanie maluszka w przytulnie miękkim gniazdku to doskonały sposób, by pomóc mu odnaleźć się w nowym, nieznanym świecie. Nie wiesz, jakie ubranka dla noworodka wybrać? Miękkie ubranka oraz czyste i świeże ręczniki i prześcieradła na pewno pomogą Twojemu dziecku łatwiej i bardziej radośnie odnaleźć się w nowej sytuacji, co ułatwi pewne sprawy również Tobie i Twojej rodzinie.

Najlepsze wskazówki położnej Magdy, jakie ubranka dla noworodka wybrać i jak je przygotować w Waszym rodzinnym gniazdku:

  1. Najlepsze będą naturalne tkaniny. Wybieraj rzeczy wykonane z bawełny, wełny merynosowej, a nawet z jedwabiu, które są miękkie i oddychające, a poza tym pomogą zapewnić Twojemu dziecku wygodę.

  2. Zawsze polecam pranie ubranek dziecka przed ich użyciem – w ten sposób usuwamy tłuszcz i zabrudzenia, które mogą na nich pozostać w procesie produkcyjnym.

  3. Tkaniny, które najczęściej będą miały kontakt ze skórą dziecka, to Twoje ubrania i dlatego przygotowanie ubrań całej rodziny na przyjęcie maluszka jest bardzo ważne, aby zapewnić mu komfort i zadowolenie. Musisz je również wyprać. Unikaj noszenia odzieży z materiałów syntetycznych, takich jak nylon i poliester. W ten sposób możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje ubrania są czyste, miękkie i gotowe do przytulania maluszka!

magda_wasiuk-icon

Magda Wasiuk, położna 

Magda, mama czwórki dzieci, jest położną od ponad 30 lat. Prowadzi też zajęcia dla przyszłych rodziców, przygotowuje ich do porodu, do narodzin dziecka i do pierwszych tygodni z maleństwem.

Aby znaleźć więcej dobrych rad i wskazówek, pobierz przewodnik Ariel Baby, dotyczący Przygotowania gniazdka – znajdziesz go tutaj.