Bycie sobą w pracy – jak fraza ta może zmienić całkowicie znaczenie po urodzeniu dziecka! Wiele pracujących matek martwi się, czy będą w stanie dalej karmić piersią po powrocie do pracy. Nie jest to proste, ale możliwe. Upewnij się, że w Twoim miejscu pracy jest dostępne czyste, odosobnione i relaksujące miejsce, w którym możesz ściągać pokarm. Zmieni to Twoje podejście i utwierdzi w zaufaniu do skuteczności tej metody. Jeśli nie ma takiego miejsca, nie bój się o nie poprosić. Wielu pracodawców będzie chciało Ci pomóc, jeśli dasz im znać, czego potrzebujesz. Jeśli Twój pracodawca nie jest chętny do pomocy, wskaż na korzyści, jakie będzie miał, jeśli Ci pomoże. Przeprowadzono wiele badań, które pokazują następujące korzyści:

  • mniej nieobecności pracowników, którzy opiekują się dziećmi (krócej opiekują się chorymi dziećmi w domu),

  • większe zadowolenie pracowników i mniej odejść z pracy.

Praktyczne porady:

  • Możesz pozostawić ściągnięte mleko w temperaturze pokojowej na około sześć do ośmiu godzin lub w lodówce na 3 do 5 dni, jeśli jest to konieczne, gdyż zawiera ono naturalne konserwanty. Możesz też zamrozić mleko z piersi, aby użyć go później. Rozmrażaj mleko, zostawiając je w temperaturze pokojowej lub zanurzając pojemnik w ciepłej wodzie. Po rozmrożeniu nie zamrażaj go ponownie.

Przechowywane mleko należy lekko wstrząsnąć, gdyż tłuszcz się oddzieli i zgromadzi na wierzchu

  • Zawsze istnieje kilka sposobów na ściągnięcie mleka z piersi: dłonią, pompką ręczną lub pompką elektryczną. Wypożyczenie pompki elektrycznej na kilka miesięcy może dać najlepsze rezultaty.

  • Częste karmienie wieczorami i w nocy podtrzyma produkcję mleka i zapewni wyjątkową bliskość z dzieckiem, której brakowało Ci, gdy byłaś w pracy. Nocne karmienie jest nawet bardziej efektywne niż karmienie w ciągu dnia Możes zkarmić częściej w nocy, aby podtrzymać dobrą produkcję mleka.

Ściąganie mleka w pracy może być zniechęcające, ale mamy, którym się to udawało, mówią, że pomagało to im nadrobić bliskośćci z dzieckiem, kiedy były z dala od niego.