Jedzenie z dzieckiem poza domem

Nosisz się z zamiarem niechodzenia do restauracji, aż Twoje dziecko skończy 10 lat? Okazuje się jednak, że wizyty w restauracji z dzieckiem są wykonalne i mogą być przyjemne. Konieczna jest tylko pewna doza przygotowań oraz zestaw dziecięcych niezbędników, aby móc spożywać rodzinne posiłki na mieście w miłej atmosferze.

Zrób wywiad

Prawdopodobnie nie chcesz wybierać się z maluchem do ekskluzywnej, wykwintnej restauracji. Poszukaj w pobliżu lokalu charakteryzującego się luźnym klimatem i ożywioną atmosferą (jednak nie nazbyt głośnego), który przyjmuje dzieci.

Higiena siedziska

Aby nie dopuścić do tego, by cały posiłek przebiegł na zamartwianiu się zarazkami, jakie może złapać Twoje dziecko, zabierz ze sobą odpowiedni zapas chusteczek pielęgnacyjnych.

Zapakuj dodatkowe jedzenie

Nakarmione zawczasu, Twoje maleństwo może nawet przespać cały obiad! Jeżeli dziecko jest trochę starsze, trzymaj na podorędziu zakąski, np. krakersy, aby nie wierciło się w oczekiwaniu na posiłek.

Małe zabawki

Książeczka dziecięca, miękka maskotka lub piszczki idealnie nadają się do uderzania w stół bez generowania nadmiernego hałasu.

Śliniaczki i bezpieczne dla dzieci naczynia

Powlekane plastikiem lub jednorazowe śliniaczki znacznie ułatwiają utrzymanie czystości. Jeżeli śliniaczek jest wielokrotnego użytku, możesz po posiłku wrzucić go do plastikowego woreczka. Dobrze jest też zaopatrzyć się w dziecięcą łyżeczkę oraz miskę, na wypadek gdyby Twojej pociesze przyszło do głowy zrzucić (bardzo kruchą) porcelanę restauracyjną ze stołu.

Spodziewaj się nieoczekiwanego

Opłaca się dobrze się przygotować, ale nie zawsze da się przewidzieć atak histerii lub płaczu w miejscu publicznym. Bądź gotowa na tymczasową ewakuację lub wcześniejsze poproszenie o rachunek, jeżeli Twoje maleństwo jednak zdecyduje, że będzie jeść w domu.

Wspólny rodzinny posiłek na mieście nie musi być drogą przez mękę. Im częściej będziesz przychodzić do restauracji z dzieckiem, tym lepiej nauczysz się przewidywać jego potrzeby podczas obiadu poza domem.

Zgoda na pliki cookie