Zdjęcia dziecka: Jak robić profesjonalne zdjęcia

Nie możesz nacieszyć się swoim noworodkiem, jest taki uroczy.

Dajemy kilka wskazówek, jak zrobić profesjonalnie wyglądające zdjęcia na zaproszenia urodzinowe:

  • Zaczekaj aż zaśnie – noworodki łatwo jest ułożyć do snu i trudno obudzić.

Korzystaj z naturalnego oświetlenia i to w dużych ilościach

  • Zastanów się nad tłem i nad tym, co widać w kadrze

  • Zrób zbliżenie – nie ma nic piękniejszego od śpiącego noworodka.

  • Zrób tyle zdjęć, ile możesz – w 50 próbach trafisz na idealne ujęcie

Gdy dziecko dorasta, zauważysz, że nie będzie siedzieć spokojnie i niechętnie uśmiechnie się do aparatu, ale warto czekać na to idealne ujęcie do albumu. Kilka pomysłów na świetne, naturalnie wyglądające zdjęcia dziecka:

Uchwyć dziecko w momencie, w którym czuje się swobodnie

Zapomnij o pozowaniu: im dłużej będziesz czekać, tym mniej prawdopodobne będzie, że uchwycisz uśmiech. Po prostu zrób zdjęcie, gdy Twoje dziecko leży na brzuszku lub kiedy się bawi. Pomaga też przyklęknięcie, zajęcie pozycji siedzącej lub leżącej, aby ustawić obiektyw na poziomie oczu dziecka.

Nie wymuszaj uśmiechu

Im bardziej naturalny uśmiech, tym zdjęcie będzie lepsze. Spróbuj zrobić zabawną minę, aby zachęcić dziecko do uśmiechu. W przypadku starszych dzieci spróbuj się powygłupiać lub przypomnij dziecku coś zabawnego

Nie przestawaj pstrykać zdjęć

Niezbędne w fotografii dziecięcej: zrób tyle zdjęć, ile się da. Zamiast próbować zrobić jedno idealne zdjęcie, zrób ich wiele pod różnymi kątami. Prawdopodobnie dziecko będzie się kiwać, wiercić lub kichać akurat w momencie robienia zdjęcia, więc im więcej ujęć zrobisz, tym większa szansa, że trafisz jakieś wyjątkowe

Ustaw szybkość migawki

Szybsza migawka pomaga uchwycić wyraźny obraz bawiącego się dziecka, nawet gdy biega, podskakuje, kręci się lub bawi. Im większa szybkość migawki, tym mniej rozmazane będzie zdjęcie.

Ze wszystkich porad dotyczących fotografii dziecięcej najważniejsza jest taka: wydrukuj swoje zdjęcia! Przerzucanie zdjęć w albumie jest znacznie ciekawsze od oglądania ich na ekranie aparatu. Nie pożałujesz tego!

Zgoda na pliki cookie