A227

Po miesiącach rozważań wybraliście idealne imię dla Waszego dziecka i nie możecie się doczekać, aby podzielić się nim z rodziną i przyjaciółmi.

Ale czy powinniście?

Wybór imienia dla dziecka to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej ekscytujących części ciąży. Jest pierwszym krokiem w kierunku poznania nowej osoby, która przyjdzie na świat i bardzo osobistą decyzją. Wszyscy rodzice chcą wybrać imię, które jest odpowiednie i podzielić się wyborem z ludźmi wokół.

Rodzina i przyjaciele prawdopodobnie pytali Was o imiona, które rozważacie, i zaoferowali sporo własnych pomysłów. Rozmowy te mogły być bardzo pomocne—szczególnie, jeśli jesteście na etapie wybierania imienia i wciąż otwarci na sugestie. (Nie wzięliście pod uwagę, że jedno z imion, które wstępnie wam się podobało, można łatwo skrócić w niemiłe przezwisko). Podczas rozmów możecie też dowiedzieć się o ciekawych faktach z historii swojej rodziny. (np. Prababcia miała siostrę bliźniaczkę!)

Pomysłów może być wiele, a Wasze idealne imię może bardzo różnić się od propozycji rodziców i znajomych'! Gdy ujawnisz swój wybór imienia mamie, możesz usłyszeć zawiedzione westchnienie, ponieważ bardzo zależało jej, żeby nazwać dziecko po jej ojcu. Twój najlepszy przyjaciel może z wymuszonym uśmiechem bąknąć, “że imię' brzmi dość staroświecko'.” A współpracownik może dodać, “że znał chłopaka w liceum o tym imieniu. I nigdy go nie lubił.”

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się ujawnić imię swojego dziecka, czy nie, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

1. Bądźcie dyplomatyczni

Pamiętajcie, że Wasi bliscy z niecierpliwością oczekują na przyjście dziecka na świat i chcą być częścią tego wydarzenia. Jeśli zdecydujecie się nie ujawniać wybranego imienia, pamiętajcie o ich uczuciach. Delikatnie wyjaśnijcie swoje powody, uśmiechnijcie się i poproście o wsparcie.

POWIĄZANY PROGRAM CIĄŻOWY

Generator imienia dla dziecka

Filtruj według płci:

Dziewczynka

Chłopiec

Dla obu płci

Filtruj według motywy:

Archaiczny

Religijny

Urocze

Kwiaty

2. Bądźcie zdecydowani

Jak myślisz? Podoba Ci się? Takie pytania wymagają odpowiedzi, a mogą to nie być odpowiedzi, na które liczycie. Jeśli wybierzecie imię, bądźcie asertywni. “Zdecydowaliśmy się na Brunhildę. Uwielbiamy to imię i jesteśmy bardzo nim podekscytowani.” Większość ludzi grzecznie zachowa swoje opinie dla siebie, jeśli wiedzą, że już wybraliście imię

3. Bądźcie przygotowani

Czy ujawnicie imię dziecka przed porodem, czy zaczekacie do porodu, spodziewajcie się reakcji ze strony bliskich i znajomych. Reakcje negatywne mogą być bolesne, więc bądźcie na nie gotowi. “Przykro nam, że imię Brunhilda nie podoba Ci się tak bardzo, jak nam. Możesz nazywać ją Hilda, jeśli wolisz.”

4. Bądźcie podekscytowani

Nie wybieracie imienia dla Waszych rodziców ani rodzeństwa, czy znajomych: Wybieracie je dla Waszego dziecka. Nie stresujcie się—bądźcie podekscytowani! Nie musicie zadowolić nikogo innego.

5. Bądźcie cierpliwi

Wasi przyjaciele i rodzina będą kochali Waszego malucha, niezależnie od tego, jakie imię otrzyma. Jeśli ich początkowa reakcja różni się od tej, na którą liczyliście, dajcie im czas na oswojenie się. Pamiętajcie, co powiedział Szekspir: “To, co zwiemy różą, pod inną nazwą równie by pachniało.”