Zapobieganie odparzeniom: Rola chusteczek nawilżanych

Chusteczki nawilżane stały się niezbędnym elementem codziennego życia dla wielu rodzin. Ponieważ z czasem zwiększa się liczba sposobów ich używania, chusteczki Pampers Baby są stale ulepszane, aby spełnić zmieniające się wymagania klientów i stają się coraz lepszym narzędziem do dbania o skórę dziecka.

Łagodna pielęgnacja skóry w pieluszce

Skóra w obszarze przylegania pieluchy jest regularnie wystawiona na wilgoć, mocz i kupkę. Dodatkowo skóra ta ma więcej fałd i zakamarków niż inne obszary, przez co trudno jest ją dokładnie wyczyścić. Jest to jeden z głównych powodów, dla których większość dzieci doświadcza co najmniej jednego odparzenia.

Skuteczne zapobieganie i leczenie odparzeń wymaga częstego przewijania i oczyszczania, aby usunąć mocz i kał ze skóry, nakładania kremów, używania pieluch jednorazowych o dużej chłonności, takich jak Pampers i delikatnych chusteczek nawilżanych, np. Pampers Baby Wipes, aby dokładnie oczyścić skórę przy każdym przewijaniu.

Delikatne, skuteczne oczyszczanie może pomóc w przerwaniu cyklu odparzeń dzięki usunięciu zanieczyszczeń skóry i odtworzeniu poziomu pH skóry.

Woda i ściereczka są często uznawane za złoty standard przy oczyszczaniu, należy wiedzieć, że woda z trudnością usuwa oleiste substancje ze skóry dziecka i nie zapewni zachowania prawidłowego poziomu pH skóry.

W praktyce woda może negatywnie wpłynąć na fizjologię skóry na przestrzeni czasu i nie zapewnia dodatkowych korzyści w porównaniu z innymi metodami, takimi jak korzystanie z chusteczek nawilżanych. Dodatkowo myjki lub gąbki mogą wytwarzać zbyt duże tarcie na skórze dziecka lub ponownie wprowadzić na skórę zanieczyszczenia, jeśli zostaną użyte przed ich wypłukaniem.

Zgoda na pliki cookie