Zapobieganie odparzeniom: Rola chusteczek nawilżanych

Chusteczki nawilżane stały się niezbędnym elementem codziennego życia dla wielu rodzin. Ponieważ z czasem zwiększa się liczba sposobów ich używania, chusteczki Pampers Baby są stale ulepszane, aby spełnić zmieniające się wymagania klientów i stają się coraz lepszym narzędziem do dbania o skórę dziecka.

Łagodna pielęgnacja skóry w pieluszce

Skóra w obszarze przylegania pieluchy jest regularnie wystawiona na wilgoć, mocz i kupkę. Dodatkowo skóra ta ma więcej fałd i zakamarków niż inne obszary, przez co trudno jest ją dokładnie wyczyścić. Jest to jeden z głównych powodów, dla których większość dzieci doświadcza co najmniej jednego odparzenia.

Skuteczne zapobieganie i leczenie odparzeń wymaga częstego przewijania i oczyszczania, aby usunąć mocz i kał ze skóry, nakładania kremów, używania pieluch jednorazowych o dużej chłonności, takich jak Pampers i delikatnych chusteczek nawilżanych, np. Pampers Baby Wipes, aby dokładnie oczyścić skórę przy każdym przewijaniu.

Delikatne, skuteczne oczyszczanie może pomóc w przerwaniu cyklu odparzeń dzięki usunięciu zanieczyszczeń skóry i odtworzeniu poziomu pH skóry.

Woda i ściereczka są często uznawane za złoty standard przy oczyszczaniu, należy wiedzieć, że woda z trudnością usuwa oleiste substancje ze skóry dziecka i nie zapewni zachowania prawidłowego poziomu pH skóry.

W praktyce woda może negatywnie wpłynąć na fizjologię skóry na przestrzeni czasu i nie zapewnia dodatkowych korzyści w porównaniu z innymi metodami, takimi jak korzystanie z chusteczek nawilżanych. Dodatkowo myjki lub gąbki mogą wytwarzać zbyt duże tarcie na skórze dziecka lub ponownie wprowadzić na skórę zanieczyszczenia, jeśli zostaną użyte przed ich wypłukaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie