Testowanie bezpieczeństwa; Pieluszki, pieluchomajtki i chusteczki Pampers

Pieluszki, pieluchomajtki i chusteczki Pampers zawierają sprawdzone składniki, których bezpieczeństwo zostało dokładnie potwierdzone. Komponenty, których używamy, są powszechnie stosowane w produkcji większości pieluszek dostępnych na rynku i bezpiecznie używane każdego dnia przez 25 milionów dzieci na całym świecie.

Zawsze gdy dokonujemy jakichkolwiek zmian w produktach Pampers, używamy wyłącznie składników, które są już bezpiecznie stosowane w naszych pieluszkach i chusteczkach, lub zostały dokładnie przebadane, przetestowane i sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa.

Jednym z przykładów przeprowadzanych przez nas badań są testy hipoalergiczne oraz badania poziomu wrażliwości skóry w odniesieniu do chusteczek Pampers. Dzięki tym testom i badaniom wiemy, jak skóra reaguje na zawarty w nich balsam oraz na gotowy produkt, czyli chusteczki.

Nasze testy przeprowadzane są na osobach dorosłych, które mają wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień po użyciu szeregu różnych produktów, takich jak detergenty, perfumy, mydła, żele do mycia ciała, antyperspiranty lub dezodoranty, kremy do twarzy i balsamy do ciała.

Za pomocą bibułki nanosimy na skórę balsam zawarty w naszych chusteczkach lub przykładamy do niej samą chusteczkę i porównujemy reakcję skóry na nasz produkt z jej reakcją na zastosowanie wody destylowanej lub soli fizjologicznej. Testy te znane są od wielu lat i przeprowadza je większość firm z branży kosmetycznej. Wyniki wszystkich przeprowadzanych testów płatkowych pokazują, że chusteczki Pampers są równie łagodne dla skóry jak woda i nie powodują żadnych podrażnień.

Podczas gdy badania kliniczne obejmują osoby dorosłe, specjalna grupa specjalistów dokładnie sprawdza i monitoruje reakcje dzieci na nasze produkty. Na przestrzeni ostatniej dekady opublikowanych zostało wiele badań i analiz, które potwierdzają bezpieczeństwo, skuteczność i łagodność chusteczek Pampers – nawet w odniesieniu do niemowląt o wrażliwej skórze. Badania, prowadzone pod nadzorem dermatologów, konsekwentnie potwierdzają, że nasze chusteczki są łagodniejsze dla skóry niż użycie zwykłej wody i myjki.

W badaniu opublikowanym w 2001 roku w czasopiśmie wydawanym przez Europejską Akademię Dermatologii i Wenerologii chusteczki uzyskały lepszy wynik (0,831) w porównaniu z wodą i myjką (1,019) w 3-punktowej skali, gdzie „0” oznaczało brak reakcji, a „3” istotną reakcję.

Ostatnim etapem w kompleksowym testowaniu bezpieczeństwa przez markę Pampers jest monitorowanie, rejestrowanie i śledzenie informacji zwrotnych oraz uwag związanych z bezpieczeństwem, otrzymywanych od rodziców, którzy używają naszych produktów w domu.

Chcemy być w stałym kontakcie z rodzicami, którzy korzystają z naszych produktów. Nasi wykwalifikowani i zaangażowani pracownicy z działu obsługi klienta chętnie odpowiedzą na wszelkie telefony i maile. Doceniamy opinie użytkowników, dzięki którym lepiej poznajemy oczekiwania i obawy rodziców oraz możemy utrzymywać najwyższe standardy jakości naszych produktów oraz odpowiedni poziom zadowolenia konsumentów.

Nasi eksperci ds. jakości i rozwoju produktów pozostają w ścisłym kontakcie z naszymi zespołami z działu obsługi klienta, co zapewnia ciągły proces wymiany informacji, kontroli jakości i ulepszania produktów.

Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 801258825, jeżeli masz jakieś pytania, potrzebujesz dalszych informacji lub chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat produktów Pampers. Dziękujemy!

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie