Częste pytania dot. pieluch i chusteczek nawilżanych Pampers

Dowiedz się więcej na temat zaangażowania marki Pampers w kwestie bezpieczeństwa, przeglądając często zadawane pytania i odpowiedzi.

P: Dlaczego pielucha mojego dziecka przecieka?

O: Ponieważ każde dziecko jest inne i ma inną wielkość – jeden rodzaj pieluch nie będzie pasować do wszystkich dzieci. Dla marki Pampers mierzymy tysiące dziecięcych nóg, pupek i talii, aby uzyskać właściwe dopasowanie, które pomoże zatrzymać przeciekanie. Czasami przecieki zdarzają się, ponieważ ściągacz pieluchy przy nóżkach lub w pasie nieznacznie się zawinie.  Przeciągnięcie palcem wokół taśmy w pasie i nogawkach pomaga czasami zapewnić lepsze dopasowanie.  Inną przyczyną przeciekania może być niewystarczająca ilość materiału absorpcyjnego w stosunku do ilości moczu wydalanego przez dziecko. Jeśli Twoje dziecko osiągnęło już niemal górną granicę wagi dla pieluchy, z której obecnie korzysta, wskazane może być zastosowanie większego rozmiaru, który zawiera więcej materiału absorpcyjnego.

P: Czy wszystkie materiały, z których składają się pieluchy Pampers są bezpieczne dla dziecka?

O: Pieluchy, chusteczki nawilżające i pieluchomajtki Pampers są wykonane z materiałów, które były dokładnie testowane i ich bezpieczeństwo dla dziecka jest udowodnione.  Materiały, z których korzystamy, są powszechnie wykorzystywane w większości pieluch i chusteczek nawilżających. Są one bezpiecznie używane przez miliony dzieci na całym świecie każdego dnia.

P: Co powoduje odparzenia?

O:  Niestety odparzenia spowodowane przez pieluchy są bardzo powszechne. Ponad połowa dzieci pomiędzy 4. a 15. miesiącem życia jest dotknięta odparzeniami i niemal wszystkie dzieci co najmniej raz doznają odparzeń, zanim nauczą się korzystać z toalety. Najlepszym sposobem na zapobieganie powstawaniu odparzeń jest częsta zmiana pieluch po ich zmoczeniu lub zabrudzeniu. Więcej na temat powodów odparzeń i ich leczenia.

P: Czy pieluchy Pampers powodują odparzenia?

O: Pieluchy Pampers nie zawierają składników, które powodują odparzenia, a badania pokazały, że współczesne superchłonne pieluchy jednorazowe mogą w rzeczywistości być korzystne dla Twojego dziecka dzięki dbaniu o zdrowie skóry. Więcej informacji na temat zapobiegania odparzeniom i ich leczenia można znaleźć w naszym artykule na temat odparzeń  spowodowanych przez pieluchy.

P: Z czego są zrobione żelowe kulki wewnątrz pieluch Pampers i czy są one bezpieczne w kontakcie ze skórą dziecka?

O: Ten superchłonny żel jest powszechnie stosowany w pieluchach jednorazowych oraz przy pakowaniu wielu produktów spożywczych. Małe żelowe kulki pochłaniają wilgoć w masie blisko 30 razy większej od własnej, aby pomóc utrzymać ją z dala od skóry dziecka. Czasami może się zdarzyć, że znajdziesz kilka tych kulek na skórze dziecka. Są one nieszkodliwe i można je delikatnie zetrzeć. Więcej informacji na temat materiałów, z których produkujemy pieluchy, można znaleźć w naszym artykule o elementach składowych pieluchy.

P: Czy kolorowe wzory na pieluchach Pampers są bezpieczne dla skóry mojego dziecka?

O: Tak. Nasze barwniki zostały zbadane i przetestowane pod kątem bezpieczeństwa, mamy więc pewność, że nie zagrażają niemowlętom ani dzieciom. Nie wywołują alergii i są bezpieczne dla skóry. Są także powszechnie stosowane w innych produktach konsumenckich, soczewkach kontaktowych i opakowaniach spożywczych. 

P: Czy wykonujecie testy pod kątem bezpieczeństwa przed wprowadzeniem zmian w pieluchach Pampers?

O: Zawsze gdy wprowadzamy zmiany w pieluchach Pampers, używamy do tego jedynie składników, które były wcześniej bezpiecznie używane w naszych pieluchach lub które zostały dokładnie sprawdzone i udowodniono ich nieszkodliwość. Prowadzimy szeroko zakrojone testy, które pozwalają mamom wypróbować nasze produkty w rzeczywistych sytuacjach. Dzięki temu spełniamy najwyższe branżowe standardy bezpieczeństwa, skuteczności i jakości.

P: Czy w pieluchach Pampers znajdują się jakiekolwiek środki chemiczne, które mogą spowodować oparzenia?

O: Nie. Pieluchy, chusteczki nawilżające i pieluchomajtki Pampers są stworzone z materiałów, które zostały dokładnie przetestowane i udowodniono ich nieszkodliwość.  Materiały, z których korzystamy, są powszechnie wykorzystywane w większości pieluch i chusteczek nawilżających oraz stosowane bezpiecznie przez miliony dzieci na całym świecie. Odwiedź tę stronę, aby dowiedzieć się więcej na temat materiałów, z których są zrobione nasze pieluchy.

P: Czy chusteczki nawilżające lub pieluchy Pampers zawierają składniki, takie jak: metyloizotiazolinon lub metylochloroizotiazolinon (znany także jako neolon, kathon, MI, MCI)?

O: Nie. Chusteczki nawilżające i pieluchy Pampers nie zawierają metyloizotiazolinonu ani metylochloroizotiazolinonu.

P: Czy chusteczki nawilżające Pampers są łagodne dla wrażliwej skóry dziecka?

O: Tak. Chusteczki nawilżające Pampers były testowane klinicznie, aby zapewnić, że nie powodują alergii i nie podrażniają skóry. Udowodniono, że są one łagodne nawet dla wrażliwej skóry. Chusteczki nawilżające Pampers są łagodniejsze niż ściereczka i woda.

P: Czy chusteczek nawilżających Pampers mogę bezpiecznie używać do twarzy i rączek mojego dziecka?

O: Tak. Mimo że chusteczki nawilżające Pampers są zaprojektowane z myślą do użycia przy zmianie pieluchy, mamy nie muszą obawiać się stosować ich do innych części ciała — w tym do twarzy— mogą być stosowane przy każdej zmianie pieluch.

P: Co jest lepsze dla mojego dziecka: pieluchy jednorazowe czy pieluchy z tkaniny?

O: Współczesne pieluszki jednorazowe są bezpiecznie używane od kilku dziesięcioleci przez miliony dzieci. Badania pokazały, że współczesne super chłonne pieluchy jednorazowe mogą zapewniać korzyści dziecku, poprawiając zdrowie skóry.* Co więcej, dowiedziono, że nowoczesne pieluszki jednorazowe redukują nadmierną wilgoć skóry dzięki zastosowaniu chłonnego żelu, który zatrzymuje mocz i utrzymuje wilgoć z dala od skóry dziecka, w ten sposób pomagając zmniejszyć występowanie odparzeń.

Jako lider w dziedzinie nowatorskich rozwiązań firma Pampers jest zaangażowana w tworzenie lepszych, bardziej wydajnych produktów, które zapewniają widoczne korzyści, redukując jednocześnie wpływ na środowisko naszych produktów i opakowań. Poważne niezależne badania Agencji Środowiska Wielkiej Brytanii z roku 2005 oraz uaktualnione z roku 2008 wykazały, że nie istnieje różnica dotycząca wpływu na środowisko między pieluchami jednorazowymi a wyprodukowanymi z tkanin. W badaniach uwzględniono wszystkie aspekty cyklu życia każdej pieluchy: produkcję, dystrybucję, użycie i pozbywanie się produktów. Te szeroko zakrojone badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazały, że wpływ pieluch na środowisko jest w rzeczywistości powiązany z energią, wodą i detergentami potrzebnymi do prania pieluch wielorazowych oraz z materiałami potrzebnymi do produkcji pieluch jednorazowych. Po uwzględnieniu całkowitego cyklu życia obu produktów badania potwierdzają, że różnica we wpływie na środowisko między pieluchami z tkanin i jednorazowymi jest niezauważalna.

*(Adam, Ralf. „Skin care of the diaper area”, Pediatric dermatology 25.4 (2008): 427-433; Seymour, Jon L. i in. „Clinical effects of diaper types on the skin of normal infants and infants with atopic dermatitis”, Journal of the American Academy of Dermatology 17.6 (1987): 988-997).

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie