Czego nie stosujemy w pieluszkach i chusteczkach Pampers

Dla marki Pampers nie ma nic ważniejszego niż szczęśliwy i zdrowy rozwój Twojego dziecka. Właśnie dlatego jesteśmy związani Obietnicą Bezpieczeństwa Pampers, jeśli chodzi o to, co znajduje się i czego nie stosujemy w pieluszkach, pieluchomajtkach i chusteczkach Pampers. Wszystkie produkty Pampers zostały wykonane ze składników, które są dokładnie testowane i oceniane pod kątem bezpieczeństwa. Materiały, które wybieramy, są powszechnie stosowane w produktach dla niemowląt i bezpiecznie używane każdego dnia przez 25 milionów dzieci na całym świecie.

OBIETNICA BEZPIECZEŃSTWA

Obietnica Bezpieczeństwa Pampers

  • Check Szczęście, zdrowie i prawidłowy rozwój Twojego maluszka to nasze główne priorytety.
  • Check Wszystkie produkty Pampers, jak również materiały, z których są wykonane, są testowane dermatologicznie i poddawane rygorystycznej ocenie pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności, zanim będą miały kontakt ze skórą dziecka.

Nasz Proces Bezpieczeństwa: Upewniamy się, że produkty Pampers są bezpieczne i delikatne

Na wczesnym etapie opracowywania nowej pieluszki wybieramy składniki, które mogą być bezpiecznie stosowane w produktach dla dzieci. Pampers dokładnie ocenia wszystkie składniki, materiały, procesy oraz produkty końcowe na każdym etapie ich produkcji, aby były bezpieczne i delikatne dla dzieci. Przestrzegamy najwyższych i najbardziej rygorystycznych globalnych standardów bezpieczeństwa ustanawianych przez wiodące organizacje na całym świecie.

dr Jennifer Counts

„W Pampers stawiamy zdrowie i bezpieczeństwo niemowląt na pierwszym miejscu. Jako naukowiec pracujący dla marki Pampers i wykwalifikowany toksykolog dokładam wszelkich starań, by nasze produkty były bezpieczne dla niemowląt, zgodne z wymogami i skuteczne. Sama jestem mamą, więc doskonale rozumiem, jak ważne jest zobowiązanie w kwestii bezpieczeństwa. Mam zaufanie do naszych procedur bezpieczeństwa i spełniania standardów.”

dr Jennifer Counts
naukowiec Pampers i matka dwóch córek

Jakich substancji nie dodajemy do produktów Pampers

Aby pomóc odpowiedzieć na pytania, które otrzymujemy od rodziców, opracowaliśmy listę substancji, których nie dodajemy do pieluszek i chusteczek Pampers*.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat produktów Pampers, odwiedź naszą stronę przestawiającą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub zadzwoń pod numer 801258825

- Bisfenol A (BPA)

- Dioksyny

- Barwniki dyspersyjne

- Chlor pierwiastkowy

Pampers nie dodaje chloru do pieluszek i nie stosuje chloru pierwiastkowego w procesie oczyszczania włókien w pieluszkach.

- Etanol/Alkohol

Pieluszki, pieluchomajtki i chusteczki Pampers nie zawierają alkoholu, co w powszechnym rozumieniu oznacza, że nie stosujemy w nich etanolu i alkoholu izopropylowego (do nacierania). Oba te rodzaje alkoholu mogą wysuszać wrażliwą skórę dziecka.

- Lateks z naturalnej gumy

- Metale ciężkie jak ołów i rtęć

- Związki cynoograniczne

- Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (PAH)

- Pestycydy

- Parabeny (patrz środki konserwujące poniżej)

- Fenol

- Polichlorek winylu (PVC)

- Określone środki konserwujące

Nie stosujemy środków konserwujących w pieluszkach Pampers. Starannie wybieramy środki konserwujące stosowane w naszych chusteczkach dla niemowląt, aby były czyste i świeże. Nie stosujemy MIT ani CMIT, formaldehydu ani substancji uwalniających formaldehyd, parabenów, czwartorzędowych związków amoniowych (QAC), a także triklokarbanu ani triklosanu.

* Niektóre z tych substancji są obecne w naszym codziennym otoczeniu, a zatem ich śladowe ilości mogą występować w bardzo wielu produktach gospodarstwa domowego – od pieluszek do wody pitnej.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT Bezpieczeństwo i zobowiązania

Zgoda na pliki cookie