przejdź do nawigacji
Pampers ®  życzy miłości, snu i zabawy.
pamperspampers

Pytania i odpowiedzi eksperta:
Co polecacie na spuchnięte ręce?

0   inni skomentowali
w tym artykule
 
3
 
0
Social Sharing

Pytanie


Czy macie jakieś sugestie, jak pomóc spuchniętym rękom? Dorobiłam się zespołu cieśni nadgarstka i mam ostatnio bardzo spuchnięte i obolałe ręce.

Odpowiedź


Najpierw należałoby zastanowić się nad Twoją diagnozą. Spuchnięte ręce mogą mieć związek z innymi problemami ciążowymi, takimi jak stan przedrzucawkowy (preeclampsia). Preeclampsia może być niebezpieczną chorobą objawiającą się podwyższonym ciśnieniem, obrzękami różnych części ciała i innymi symptomami. Jeśli, więc masz spuchnięte ręce, koniecznie jak najszybciej wybierz się do lekarza, by upewnić się co do diagnozy. Jeśli, jednak, masz zdiagnozowany zespół cieśni nadgarstka (ucisk nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka), powinnaś wiedzieć, że schorzenie to pojawia się w trzecim trymestrze i ogólnie rzecz biorąc, mija samoistnie wraz z narodzeniem się dziecka, kiedy poziom płynów w Twoim ciele wraca do normy. Badanie sugeruje, że najlepszą metodą leczenia jest usztywnienie nadgarstków. Niektórzy lekarze przepisują na to tabletki moczopędne, ale te nie zawsze pomagają. Bardzo niewiele kobiet wymaga leczenia operacyjnego po urodzeniu dziecka. Życzę szczęścia.
 
Social Sharing
 
0

Komentarze członków

pamperspampers

Fora Świata Pampers

Zadaj pytanie, podziel się radą lub posłuchaj innych. Forum Pampers Community to centrum pomocy, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie. Włącz się do rozmowy!
pampers pampers
Zobacz wszystkie fora i rozmowy

Może cię również zainteresować

pamperspampers

Teraz usuwa wilgoć jeszcze szybciej, więc skóra dziecka pozostaje sucha przez całą noc.

Dowiedz się o: Pampers Active Baby
Pampers Active Baby