przejdź do nawigacji
Pampers ®  życzy miłości, snu i zabawy.
pamperspampers

Pytania i odpowiedzi eksperta:
Co to oznacza, jeśli główka dziecka jest z tyłu płaska ?

0   inni skomentowali
w tym artykule
 
17
 
0
Social Sharing
Przeczytaj biografię Ukryj biografię Ukryj

Pytanie


Czteromiesięczne dziecko mojej przyjaciółki ma z tyłu bardzo płaską główkę odkąd skończyła jakieś dwa miesiące. Co to oznacza? (Mała śpi na pleckach.)

Odpowiedź


Powodem spłaszczenia jest prawdopodobnie pozycja, w której mała śpi. Niemowlęta powinny spać na pleckach lub na boku, ponieważ są dowody na to, że taka pozycja zapobiega syndromowi nagłej śmierci niemowlęcia (SIDS). Jednak przez takie zalecenia wielu rodziców nigdy nie kładzie dzieci na brzuszku, co może zmienić kształt główki. By zwalczyć ten problem, powinno się kłaść dzieci na brzuszku wtedy, kiedy nie śpią. Widziałam wiele dzieci, których główki są z tyłu płaskie. Ich główki się zaokrąglają, gdy dzieci zaczynają podnosić główkę, przewracają się i spędzają więcej czasu na brzuszku. Pamiętaj, główka dziecka stale rośnie i sporo się zmienia przez pierwsze 24 miesiące życia. Po 2. roku życia dziecka, główka nadal rośnie, ale znacznie wolniej.
 
Social Sharing
 
0

Komentarze członków

pamperspampers

Fora Świata Pampers

Zadaj pytanie, podziel się radą lub posłuchaj innych. Forum Pampers Community to centrum pomocy, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie. Włącz się do rozmowy!
pampers pampers
Zobacz wszystkie fora i rozmowy

Może cię również zainteresować

pamperspampers

Czysta pupa i niska cena każdego dnia.

Dowiedz się o: Pampers Naturally Clean - Chusteczki
Pampers Naturally Clean - Chusteczki