przejdź do nawigacji
Pampers ®  życzy miłości, snu i zabawy.
pamperspampers

Pytania i odpowiedzi eksperta:
Czy to normalne, żeby dziecko miało nieświeży oddech?

0   inni skomentowali
w tym artykule
 
4
 
0
Social Sharing
div class="contAuthorarea floatLeft reg_login_mid_bg ">
Odpowiedź dodana przez Suzanne Dixon Lekarz Medycyny, MPH
"Kocham swoją pracę!" twierdzi Suzanne Dixon. "Wierzę, że potrafię dostarczać rodzinom tysiące najlepszych informacji dziennie. Bez wahania korzystam z wiedzy moich kolegów i przyjaciół w całym kraju po to, aby zdobyć aktualne, najlepsze i najrozsądniejsze rady na każdy temat." Suzanne Dixon, doktor medycyny i mgr ochrony zdrowia publicznego, urodziła się i wychowała w stanie Minnesota, gdzie również ukończyła Wydział Medycyny na Uniwersytecie Stanowym. Staż pediatryczny odbyła w Szpitalu Ogólnym Massachusetts w Bostonie, a następnie otrzymała stypendium naukowe z zakresu rozwoju dziecka w Szpitalu Dziecięcym w Bostonie (Child Development at Boston's Children's Hospital). Dr Dixon podjęła pracę na jednym z wydziałów Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, gdzie przez 20 lat zajmowała się leczeniem pacjentów, dydaktyką i badaniami naukowymi. Kierowała dużym oddziałem noworodków, prowadziła badania na temat wczesnych etapów rozwoju dziecka, brała również udział w szeroko zakrojonych działaniach poświęconych opiece nad zdrowiem matki i dziecka. Przez całe życie zawodowe interesowała ją działalność w ramach różnych kultur - mieszkała i pracowała w wielu miejscach na świecie, m.in. w Meksyku, Indiach, Kenii, Indonezji oraz w kilku krajach byłego ZSRR. Dr Dixon jest autorką licznych artykułów naukowych, recenzji oraz rozdziałów podręczników na temat pediatrii, rozwoju dziecka i rodziny oraz ochrony zdrowia publicznego. Napisany przez nią wraz z dr Martin Steinem podręcznik zatytuowany "Spotkania z dziećmi (Encounters With Children): Zachowanie i Rozwój Pediatryczny (Pediatric Behavior and Development) stał się klasyczną pozycją w edukacji zdrowia dzieci, a wkrótce pojawi się jego trzecie wydanie. Dr Dixon pełni funkcję współredaktora czasopisma "Zdrowie Psychiczne Dziecka" ("Infant Mental Health"); oprócz tego pisuje recenzje do wielu innych periodyków pediatrycznych. Dr Dixon jest członkiem Amerykańskiej Akademii Pediatrii (American Academy of Paediatrics) i wykonuje prace o zasięgu krajowym w tej organizacji. Jest członkiem Towarzystwa Badań Pediatrycznych (Society for Paediatric Research), Towarzystwa Badań nad Rozwojem Dzieci (Society for Research in Child Development), Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego (American Public Health Association) oraz Towarzystwa Pediatrii Rozwojowej i Zachowań (Society for Developmental and Behavioral Paediatrics). Dr Dixon nie przestaje prowadzić wykładów i udzielać konsultacji na całym świecie na temat aspektów zdrowia matek, dzieci i całej rodziny. Uprawia pediatrię behawioralną i rozwojową w Montanie i współpracuje z miejscowymi grupami wsparcia w zakresie edukacji i zdrowia kobiet. Dr Dixon jest mężatką od 25 lat i ma trzech synów. Ona i jej mąż często podróżują i amatorsko zajmują się antropologią.
Przeczytaj biografię Ukryj biografię Ukryj

Pytanie


Moje 8-miesięczna córeczka ma nieświeży oddech. Czy to normalne? Właśnie dochodzi do siebie po lekkim przeziębieniu, ale poza tym wydaje się zdrowa. Czy powinnam się martwić?

Odpowiedź


Nieświeży oddech u dzieci może oznaczać infekcję jamy ustnej, gardła lub zatok. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć: czy Twoja pociecha jest w trakcie ząbkowania i czy w pobliżu wyżynającego się ząbka nie pojawia się zaczerwienienie? Czasami mali odkrywcy wkładają sobie małe przedmioty do noska, które potem, jeśli się ich nie wyciągnie, mogą powodować okropny zapach. Czy jej wydzielina z noska brzydko pachnie? Jeśli martwi Cię którakolwiek z tych możliwości, umów się na wizytę ze swoim lekarzem. Jeśli nie, a Twoja pociecha ogólnie wydaje się zdrowa, poczekaj mniej więcej tydzień. Jeśli jej nieświeży oddech będzie się utrzymywał, idź z małą do lekarza.
 
Social Sharing
 
0

Komentarze członków

pamperspampers

Fora Świata Pampers

Zadaj pytanie, podziel się radą lub posłuchaj innych. Forum Pampers Community to centrum pomocy, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie. Włącz się do rozmowy!
pampers pampers
Zobacz wszystkie fora i rozmowy

Może cię również zainteresować

<